bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mmmm1204
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:42

bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: mmmm1204 »

zapytanie do mieszkających w Ostrołęce.
- czy waszym zdaniem warto otworzyć w naszym miescie bar - małą restaurację ze zdrową zywnościa. Typu sałatki, dania przygotowywane na grillu, pieczone bez dodatków tłuszczu. Wszystko na bazie zdrowych warzyw, sezonowych owoców. W dzisiejszych czasach ludzie chcą się zdrowo odżywiać a patrząc na nasze miasto tak naprawde nie ma gdzie się w ten sposób stołować, jedynie kebaby, pizze i sajgony mc donald. Bardzo proszę o zamieszczanie swoich uwag. Czy taki interes w naszym miescie by się przyjął.
SZEGI
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2011, 12:56

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: SZEGI »

dla mnie spoko ale wszytko zależy od cen
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: satek15 »

W greenway można najeść się zdrowo i tanio, poniżej 15 zł wraz z napojem. Mimo, że nie przepadam za zieleniną, bardzo mi smakowało :)
Sałatek nie widziałem tam. Kolejki na olsztyńskiej starówce są zawsze, czyli to chyba dobry interes.
MagdaC
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:54

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: MagdaC »

Ja też bym chętnie pojadła w Greenwayu. Jadałam tam często. Tanie, smaczne i zdrowie jedzenie. Taka forma u nas się sprawdzi, ale nie ma opcji żeby za zdrowy posiłek *kurczak z grilla z warzywkami" zapłacić 30-40 zł bo to za dużo i taki interes w naszym mieście się nie sprawdzi. Za mało zarabiamy, żeby w takich miejscach się stołować.
krzyziel
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 16 lut 2007, 16:20
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: krzyziel »

brakuje miejsc z niedrogim jedzeniem i dużym wyborem.
zobaczcie jak działa ta stołówka Elby przy zakładach miesnych, niesamowity mają tam przerób, bo dobre jedzenie i dobra cena. Minus że mały wybór dań.
jak ktoś będzie w Białymstoku niech sprawdzi bar Podlasie ul. Suraska. To przy Lipowej, przy ratuszu. To jest coś jak u nas własnie Elba przy zakładach mięsnych tylko MEGA wybór i MEGA ruch tam mają. Przychodzą i krawaciarze i bezdomni, studenci - cały przekrój społeczeństwa. Taki lokal wypali w każdym mieście i w W-wie i w O-ce.
a wracając do pierwszego pytania - lokal typu greenway też wypali pod warunkiem wyboru dań i cen - to też widać po wszystkich tego typu lokalach.
krzyziel
lubiekrowy
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:17

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: lubiekrowy »

Często zamawiam jedzenie do domu i fajnie by było, żeby wreszcie znalazło się coś zdrowego i na szybko. Byłoby genialnie gdybym w cenie 15 zł mogła zamówić sobie nisko-tłuszczowego wrapa albo burgera z prawdziwego mięsa i z ciemnym pieczywem.
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: Koneserka »

Jest to całkiem rozsądny pomysł. Byłam we Wrocławiu. Chciałam skorzystać właśnie z usług takiej restauracji. I uwierzcie, nie było żadnego wolnego miejsca.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: bar/restauracja z salatkami/zdrową zywnoscia

Post autor: balboa »

Co to jest w zasadzie "zdrowa żywność" ? Zdaje się że kiedyś słusznie zakazano używania nazwy "sklep ze zdrową żywnością".

Społeczeństwo ma dosyć niską świadomość nt. jakości żywności. Przez długie lata siano ostrą propagandę typu: wystrzegaj sie tłuszczu, przejdź na wegetarianizm, chude mięso. Teraz sie to zmienia co widać też na MO. Ogólnie każda żywność produkowana masowo nie jest najlepszej jakości(leki dla zwierząt, opryski i nawożenie roślin).
lubiękrowy pisze:zamówić sobie nisko-tłuszczowego wrapa
Jak się robi takiego ? To chyba pozostałość tej dawnej propagandy.
ODPOWIEDZ