Nowe prawo śmieciowe

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Nowe prawo śmieciowe

Post autor: mig21 »

Czy nie zainteresowali by się Państwo kwotami wybranych ofert w "przetargu śmieciowym"? Myślę, że zainteresują one mieszkańców Ostrołęki.
W Białymstoku te informację zostały podane i dzięki temu prawdopodobnie opłata śmieciowa będzie niższa niż zakładano. Poza tym mieszkańcy dostają pojemniki - nie tak jak zakładano wcześniej- bo zostały na to środki.
Dziwna rzecz, że przy wszystkich innych przetargach kwota w biuletynie jest widoczna - tylko tu nie.
mig21
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 21 gru 2011, 8:32

Re: USTAWA ŚMIECIOWA

Post autor: mig21 »

mig21 pisze:Czy nie zainteresowali by się Państwo kwotami wybranych ofert w "przetargu śmieciowym"? Myślę, że zainteresują one mieszkańców Ostrołęki.
W Białymstoku te informację zostały podane i dzięki temu prawdopodobnie opłata śmieciowa będzie niższa niż zakładano. Poza tym mieszkańcy dostają pojemniki - nie tak jak zakładano wcześniej- bo zostały na to środki.
Dziwna rzecz, że przy wszystkich innych przetargach kwota w biuletynie jest widoczna - tylko tu nie.
Sam sobie odpowiem.
Kwoty znalazłem w starym TO:

Sektor I 14 tyś osób - 2 mln zł
Sektor II 10 tyś. osób - 1,4 mln zł
Sektor III 16,5 tys. osób 2 mln zł
Sektor IV 12 tys osób 1,7 mln.

Kwoty z kosmosu chyba. Licząc dla sektora I miasto od 14 tyś mieszkańców zbierze 1 512 000 przez cały rok. Zapłaci 2 000 000. Czyli firma śmieciowa wyliczyła sobie 11,9 od osoby. Ciekawe na jakiej podstawie te obliczenia.
Omulew
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:32

Re: USTAWA ŚMIECIOWA

Post autor: Omulew »

W nawiązaniu do postu
Jestm totalnie oburzony chaosem jaki panuje w tym mieście w zwiazku z wejściem tzw" Ustawy śmieciowej"
Założenia o wyposażeniu prywtanych posesjii we własnym zakresie w pjemniki w 4 kolorach są absurdalne.
- Po pierwsze nikt w U.M nie był mi w stanie wskazać gdzie pojeminiki w tych konkretnych kolorach można zakupić.
- Po drugie pojeminiów w Ostrołece w jakichkolwiek kolorach po prostu nie ma nigdzie wsklepach.
- Po trzecie koszt pojemnika 120l wynosi ok 150 zł x 4 = 600 zł !!!!!, a kto mi zapewni ,że ich po prostu nie ukradną gdy wystwię przed bramę w dniu wywozu i pójdę do parcy
- Kolejna sprawa nikt w U.M nie wi gdzie można nabyć worki do segregacjii w wymaganych kolorach

TOTALNY CHAOS
Na zakończenie w sąsiednim podobnje wielkości Ciechanowie, mieszkańcy mają zapeniony pojeminik oraz worki do segregacji śmieci pzrez firmę odbierającą. Właściciele posesjii dostali taką informację wraz z harmonogramem wywowzów
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: USTAWA ŚMIECIOWA

Post autor: marbac »

Omulew pisze:Na zakończenie w sąsiednim podobnje wielkości Ciechanowie, mieszkańcy mają zapeniony pojeminik oraz worki do segregacji śmieci pzrez firmę odbierającą. Właściciele posesjii dostali taką informację wraz z harmonogramem wywowzów
Dokładnie tak samo można było zrobić u nas, wystarczyło wymagać tego od oferentów i musieliby spełnić te wymagania, dużo samorządów tak zrobiło. U nas niestety w magistracie pracują niekompetentne osoby, główne kryterium zatrudniania to kumoterstwo i takie niestety mamy efekty. Nikt nic nie wie i nie można liczyć na pomoc urzędników (którzy z założenia są dla nas). Za to niebawem będziemy mieli nowy pomnik...
ODPOWIEDZ