męczące telefony od firmy telekomunikacyjnej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

męczące telefony od firmy telekomunikacyjnej

Post autor: NEMEZIS »

witam, czy ktoś orientuje się jaka firma wydzwania na telefony stacjonarne i oferuje swoje usługi, rzekomo tańsze. podejrzewam, że to kolejni naciagacze, nikt się nie przedstawia, jest to wiadomość z automatu, który zaprasza do skorzystania z oferty tańszego telefonu i internetu po czym karze wcisnąć 1 :D ciekawe ile biednych starszych osób juz naciągnęli i chcialabym wiedzieć czy mozna gdzieś zgłosić takie natarczywe telefony, jednego dnia miałam 2 takie telefony.
MichałMichał
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:44

Re: męczące telefony od firmy telekomunikacyjnej

Post autor: MichałMichał »

Witam, mam podobny problem z różnego rodzaju akwizytorami dzwoniącymi na telefon stacjonarny. Czy zastrzeżenie numeru nie uchroniłoby mnie przed takimi praktykami? Dodam, że średnio otrzymuje jeden telefon na dwa dni. Może Ktoś ma pomysł jak przerwać, ewentualnie ograniczyć takie telefony?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: męczące telefony od firmy telekomunikacyjnej

Post autor: morus »

MichałMichał pisze:Witam, mam podobny problem z różnego rodzaju akwizytorami dzwoniącymi na telefon stacjonarny. Czy zastrzeżenie numeru nie uchroniłoby mnie przed takimi praktykami? Dodam, że średnio otrzymuje jeden telefon na dwa dni. Może Ktoś ma pomysł jak przerwać, ewentualnie ograniczyć takie telefony?
Problem jest taki że te firmy w jakiś nielegalny sposób kupują takie dane (nr tel itp). Zastrzeżenie nr to po prostu nic innego jak ukrywanie caller ID więc nic nie pomoże.
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: męczące telefony od firmy telekomunikacyjnej

Post autor: Koneserka »

Takie niespodzianki często mamy, gdy udostępniamy własne dane, tam, gdzie nie trzeba. Raz w życiu wypełniłam "coś tam" w internecie. Od tamtej pory musiałam się ciągle irytować telefonami z różnymi ofertami. Dziś nie wpisuję numeru telefonu w żadnych formularzach i mam święty spokój.
ODPOWIEDZ