Internet w Play

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
internauta777
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2013, 23:00

Internet w Play

Post autor: internauta777 »

Hej, dalej mam watpiwosci co do zalozenia internetu, tym razem chce was zapytac jak dziala wam internet w playu. Czy działa dość sprawnie? Czy nie ma problemow?
Piszcie jaki internet polecacie.
Pozdrawiam
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: INTERNET W PLAY

Post autor: niepodporzadkowana »

Mam internet z play, którego używamy na wsi ( ze względu na brak możliwości podłączenia stacjonarnego) i działa super jak na taki net z dala od miasta. Mieliśmy już plusa ( beznadziejny ,nie polecam), kolega ma orange to działa nieco lepiej niż plus. Póki co Play sprawdza się najlepiej.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: INTERNET W PLAY

Post autor: mlody91 »

jesli mieszkasz kolo samego nadajnika to bez roznicy dla ciebie powinno byc jaki internet ale rowniez polecam play :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: INTERNET W PLAY

Post autor: Qrzysio »

Najlepiej wziąć na testy internet od różnych operatorów i sprawdzić. każda lokalizacja jest inna i wszędzie jest inaczej.
-rj-
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:34

Re: Internet w Play

Post autor: -rj- »

Warto wypróbować DARMOWY! internet od Aero2. Do moich sporadycznych potrzeb mobilnych w zupełności wystarcza, a będzie darmowy do końca 2016 roku ;)
Awatar użytkownika
internauta777
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2013, 23:00

Re: Internet w Play

Post autor: internauta777 »

a co to jest to Aero2? Jak to dziala?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Internet w Play

Post autor: morus »

"Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 udostępnia od 10 maja 2011r. Z mobilnego dostępu do Internetu mogą korzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski.
BDI jest niekomercyjną formą o charakterze socjalnym, stymulującym rozwój społeczeństwa informacyjnego.
Pod Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 przeznacza 20% zasobów swojej sieci w paśmie 900MHz i 2,6GHz."

Wygrali przetarg i muszą zapewnić darmowy dostęp do Internetu do 2016 roku.
Tam gdzie jest dobry zasięg działą ok, standardowo co godzinę połączenie zostaje przerwane, trzeba nawiązywać na nowo,
Przepustowość - 512/256 kbps
Jako że jest za darmo (jest tylko koszt karty sim i przesyłki) nie można ani tego reklamować ani traktować jako usługę podstawową.
Przydaję się jako backup

Mam to, działa zawsze gdy potrzebuję

Pozdrawiam
morus
YNET MANAGEMENT
-rj-
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:34

Re: Internet w Play

Post autor: -rj- »

Do przeglądania stron, poczty itp. w zupełności wystarcza. Musisz jedynie zakupić modem (mój kosztował ok 80zł), i od nich kartę sim (chyba 20 zł). W ustawieniach modemu możesz ustawić, aby po rozłączeniu łączył się ponownie, także jeśli nie ściągasz dużych plików to jest to nieodczuwalne. Polecam
Awatar użytkownika
internauta777
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2013, 23:00

Re: Internet w Play

Post autor: internauta777 »

a jak go dostac?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Internet w Play

Post autor: Bolek21 »

Dodam od siebie, że mam internet w play już 5 lat. Za każdym razem przedłużenia umowy bije na głowę konkurencje jeżeli chodzi o limit danych do pobrania. Jeżeli masz zasięg 3g w play to polecam bez zastanowienia, a jeżeli nie to polecam dokupić antenę i też będzie ok. ;)
Ja płacę 49zł. Mam prędkość 4 mega (pliki pobierane są prędkością ponad 400kb/s), chyba 12 giga transferu, darmowe przeglądanie stron i darmowy net od godziny 24 do 9.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Internet w Play

Post autor: cichy117 »

Ja znów nie polecam neta w Playu w Ostrołęce i okolicach. Mieszkam w Olszewie-Borkach z anteną zewnętrzną i sygnałem podchodzącym pod 100% prędkość potrafiła spadać do 100kb/s. Najczęsciej było 500-600kb/s. W innych lokalizacjach na tym samym zestawie bez problemu 2mb/s. Nie muszę mówić że jakakolwiek korespondencja z playem to zwykłe zbywanie. Co innego jak kończy się umowa a złożysz wypowiedzenie...
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Internet w Play

Post autor: Koneserka »

Osobiście mogę polecić. Działa rewelacyjnie. Jedyny minus, że często "brakuje połączenia". Ale po zrestartowaniu połączenia wszystko wraca do normy. Źle nie jest. A działa, jak trzeba.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Internet w Play

Post autor: balboa »

Zgadza się, w niektórych modemach przerywa. Teoretycznie może się tak dziać też w innych sieciach. Rozwiązanie jest jest dosyć proste i zupełnie skuteczne. Przekracza tematykę działu więc jak ktoś-coś to na PW, proszę.
ODPOWIEDZ