Terror w szkołach!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Terror w szkołach!

Post autor: H___G »

Chciałbym poznać wasze opinie na temat panującej w całej Polsce psychozie strachu przed szalejącą młodzieżą gimnazjalną!
Czy byliście świadkami w swoich gimnazjach,podstawówkach czy też w szkołach średnich jakiś wyczynów które były tak drastyczne jak ostatnie wydarzenia nagłośnione w mediach?
Proponuje nie pisać numerów szkół!
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Akurat w gimnazjum na szczescie nie bylem ani razu i miejmy nadzieje ze tak zostanie ale widze jak sie zachowuja gimnazjalisci pod moim blokiem i to mi wystarczy. Oni po prostu czuja sie zbyt pewnie i doroslo. Powinni zlikwidowac gimnazjum i powrocic do starych czasow kiedy zamiast tego byla osmio letnia podstawowka. Na pewno bylo lepiej!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Było lepiej. To prawda, ale czy likwidacja przywróci poprzedni stan rzeczy? Z pewnością nie.
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

W moim gimnazjum nie było tragicznie. Oczywiście zdarzały się sporadycznie jakieś pobicia czy zastraszenia. Ja, na szczęście, z niczym takim się nie spotkałem, ale i tak cieszę się, że juz tam nie chodzę.
ad1962
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2006, 21:06
Lokalizacja: z piekła

Post autor: ad1962 »

Za moich czasów [podstawówka lata 70-te ub.w] nauczyciel w szkole miał szacunek i posłuch wśród uczniów.Za przewinienia było lanie po łapach [pamiętam dębowe piórniki] lub ciąganie za uszy.Człowiek jak dostał, to w domu się nie poskarżył, bo byłaby powtórka z rozrywki.Dostałeś to widocznie zasłużyłeś, nie było bicia bez przyczyny.A teraz mamy co...bezstresowe wychowanie. Nauczyciel starczy że głośniej krzyknie na ucznia, to ten leci ze skargą do matki i w szkole jest już afera. Takie wychowanie doprowadziło do tego, że rosną nam pokolenia młodych, którzy uważają , że wszystko im wolno, że są pępkiem świata i wszyscy muszą robić co oni chcą. Dopóki w szkołach nie powróci się do pewnej dyscypliny, że uczeń będzie wiedział gdzie jest jego miejsce w szeregu, to będzie wyrastać kolejne pokolenie potencjalnych bandziorów, że będzie strach wychodzić na ulicę.
Z góry chcę przeprosić jeśli kogoś uraziłem, bo wiem że nie wszyscy [z was młodych] są chuliganami.Ja przeżywszy ponad 40-ci lat mam trochę doświadczenia i widzę jak zmienia się stosunek młodzieży do osób starszych w porównaniu do lat mojej młodości. A chcę zaznaczyć , że aniołkiem nie byłem, obracałem się w środowisku łobuzerskim. Ale my do starszych czuliśmy jakiś respekt.
W swoim środowisku porachunki załatwiało się również w bardziej cywilizowany sposób.Były solówki przeważnie do pierwszej krwi [później ewentualnie rewanż], a teraz co jest....zupełna dzicz. Jak ktoś komuś się naleci to ten zwołuje bandę i huzia na Józia, bije się tak by prawie zabić lub nawet zabija [jak zwierzęta specjalnie tresowane do walk]
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

a w moim gim. było czasami smiesznie np. wsadzona petarda rozwalała cały sedes i ogolnie to wc było totalnie zalane...albo siedząc na dziedzincu wypadlo przez okno ze dwie ławki i z cztery doniczki...pewnie kazdy wiem o jakie gim.mi chodzi... ale za duzo by pisac o tej szkole... :twisted:
a i moim zdanie terror w szkole był jest i bedzie...!
i czasem nawet jest porzebny :wink:
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

dziedziniec ? ławki ? doniczki ? petardy w kiblach ? to moze byc tylko jedno gimnazjum :) czyzby to czasem nie bylo to przy ulicy ktora prawie sie tak nazywa jak pewna choroba ? :)
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

hehe dokladnie tak;p
ale bardzo milo wspominam ta szkole...
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

ad1962 pisze:Za moich czasów [podstawówka lata 70-te ub.w] nauczyciel w szkole miał szacunek i posłuch wśród uczniów.Za przewinienia było lanie po łapach [pamiętam dębowe piórniki] lub ciąganie za uszy.Człowiek jak dostał, to w domu się nie poskarżył, bo byłaby powtórka z rozrywki.Dostałeś to widocznie zasłużyłeś, nie było bicia bez przyczyny.A teraz mamy co...bezstresowe wychowanie. Nauczyciel starczy że głośniej krzyknie na ucznia, to ten leci ze skargą do matki i w szkole jest już afera. Takie wychowanie doprowadziło do tego, że rosną nam pokolenia młodych, którzy uważają , że wszystko im wolno, że są pępkiem świata i wszyscy muszą robić co oni chcą. Dopóki w szkołach nie powróci się do pewnej dyscypliny, że uczeń będzie wiedział gdzie jest jego miejsce w szeregu, to będzie wyrastać kolejne pokolenie potencjalnych bandziorów, że będzie strach wychodzić na ulicę.
Z góry chcę przeprosić jeśli kogoś uraziłem, bo wiem że nie wszyscy [z was młodych] są chuliganami.Ja przeżywszy ponad 40-ci lat mam trochę doświadczenia i widzę jak zmienia się stosunek młodzieży do osób starszych w porównaniu do lat mojej młodości. A chcę zaznaczyć , że aniołkiem nie byłem, obracałem się w środowisku łobuzerskim. Ale my do starszych czuliśmy jakiś respekt.
W swoim środowisku porachunki załatwiało się również w bardziej cywilizowany sposób.Były solówki przeważnie do pierwszej krwi [później ewentualnie rewanż], a teraz co jest....zupełna dzicz. Jak ktoś komuś się naleci to ten zwołuje bandę i huzia na Józia, bije się tak by prawie zabić lub nawet zabija [jak zwierzęta specjalnie tresowane do walk]

Hahaha
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

@aconiewolno
jestes przykladem sfrustrtowanego malolata, ktory narzeka na Giertycha, a sam z pewnoscia nie byl na spotkaniu.
co do zachowania w szkole to jestem za utworzeniem zakladow dla najgorszych chuliganow i mundurkow.
co do x gim to sam lubie tez cos popsuc, pamietam ze rok temu wysadzalii petardy na nowym gumoleum, a kwiatki to codziennosc, tak samo jak wyposazenie sali xDDDDD
nie ma co narzekac na szkole 'x' bo poziom nauzcania jest dosc dobry, a przemocy, jesli sie samemu do niej nie ciagnie to nie ma.
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

Kwiatki latały nawet z rąk uczniów, którzy mieli wzorowe zachowanie :lol: a potem pozytywne uwagi za przynoszenie roślinek z domu 8) hehehehe
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

jarpen pisze:@aconiewolno
jestes przykladem sfrustrtowanego malolata, ktory narzeka na Giertycha, a sam z pewnoscia nie byl na spotkaniu.
co do zachowania w szkole to jestem za utworzeniem zakladow dla najgorszych chuliganow i mundurkow.
co do x gim to sam lubie tez cos popsuc, pamietam ze rok temu wysadzalii petardy na nowym gumoleum, a kwiatki to codziennosc, tak samo jak wyposazenie sali xDDDDD
nie ma co narzekac na szkole 'x' bo poziom nauzcania jest dosc dobry, a przemocy, jesli sie samemu do niej nie ciagnie to nie ma.
Nawet mnie nie znasz, więc się zamknij.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

heh ja równiez na szczescie niebyłem w gimnazjum ale kiedys moze nie az tak ale tez było ostro w szkołach tylkos ie o tym tak nie mówiło bo zabardzo nie wiedziało sie do kogo isie zgłosic z takim problemem ale to po czescijest tez przez gimnazjum. Bo u mnie w podstawówce np. w 7 klasie było niedopuszczalne zeby panienka przyszła konkretnie upudrowana a miałem okazje byc w gimnazjum nr 1 u brata na lekcji to u niego normalnie z tych lasek szpachelką mozna zdrapywac z twarzy tapete ale to tez poczesci jest wina nauczyciela ze daja sobie brykac tak naprawde guwniarzom bo ja na miejscu nauczyciela postawił bym sprawe jasno dla mnie sie nie uczysz i czy zostaniesz czy nie to twoja sprawa a czy postawic ci 1 czy 3 dla mnie nie ma róznicy i napoczatku tez bys ie buntowali ale bys ie sieczke zrobiło i cisza by była
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

Niektórym w gimnazjum nauka CAŁKOWICIE wisi i co dostaja to im bez róznicy - chodza tylko dlatego ze musza... a ja osobiscie krzesel nie pamietam... ale zawsze fajnie bylo jak kwiatek na dole bo nie dosc ze tak jak wspominales pkt+ za nowy to jeszcze wycieczke mozna sobie bylo zrobic po tego co na dole lezal :D
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

jarpen pisze:ktory narzeka na Giertycha, a sam z pewnoscia nie byl na spotkaniu.
Ja tez narzekam na giertycha, bo przez tego pana nie bede na maturze pisal arkuszu podstawowego tylko sam rozszerzony i trudniej mi bedzie zdac, bo na podstawach 30 % to bylaby bulka z maslem a na rozsz. juz nie bedzie tak latwo. I chetnie spotkalbym sie z nim i powiedzial mu to co mi lezy na sercu, jednak nawet nie mialem pojecia ze ten czlowiek bedzie u nas i takie spotkanie sie odbedzie, nie przypominam sobie news'a na MO ktory zapraszalby na to spotkanie !!! dlaczego ? bo on jest z LPR i nie jest "PO stronie ostroleczan"... A chetnie bym tam poszedl
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

nawet by cie do glosu nie dopuscili, przeczytaj na MO newsa :)
MarianZjeziura
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 06 wrz 2006, 22:18

Post autor: MarianZjeziura »

Dla mnie to jest troche dziwne zachowanie. Jeśli wysadzisz petardą kibel to nie bedziesz miał gdzie srać i bedziesz chodził po cudzych szczylach, no ale jeśli komuś sprawia przyjemność wysadzanie to współczuje niskiego IQ
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

no ale wiesz tam nie ma jednego wc tylko 3 no jesli chodzi o szkole X :lol:
a wiec jest co wysadzac
i wcale nie bedziesz chodzil po szczylach od teego są w szkołach sprzataczki...
nie to ze pochwalam wysadzanie kibla :evil:
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

To jak już o giertychu wspominacie:
http://www.youtube.com/watch?v=079ZARoSoHY
Giertych jest super...taaa
Znalazł się jeden rewolucjonista.
Lepiej być nie może...
Beginner
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2006, 10:11

Post autor: Beginner »

Ja szkoly dawno nie skonczylem, mam dopiero 23 lata, ale do cholery jasnej, jak czytam o tym co dzisiaj gimnazjalisci robia to lapie sie za glowe.
Mam nadzieje ze kiedy ja bede posylal swoje dzieci do szkoly sytuacja zmieni sie na lepsze.
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

pamiętam gim nr.... jak wywalaliśmy śmietniki, kwiatki i ławki na dziedziniec, albo strzelalismy z korkowca do samochodów dyrki... :D
Petardy też pamiętam, albo jak sr.ało się na deskę i była polewa ze sprzątaczek jak to sprzątały i płakały :D a szkoła średnia to już inna bajka...
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

A wiecie jakby wygladał kaczyński w spodniach giertycha?Przez rozporek...hahahhah pzdr
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

Donald Tusk po śmierci trafił do nieba. U bram niebios spotyka św. Piotra, który go oprowadza po niebie. Tuska bardzo zaciekawiły
zegary rozmieszczone w ogromnej ilości po całym niebie. Pyta się więc św. Piotra:
-Co to są za zegary i czemu wskazują różne godziny
-Widzisz Donaldzie - odpowiada św. Piotr - Każdy człowiek ma taki zegar, którego wskazówki przesuwają się do przodu z każdym
kłamstwem. Z chwilą urodzin zegar każdego człowieka wskazuje godzinę 12. Widzisz tu na przykład jest zegar Matki Teresy, który
wciąż wskazuje godzinę 12.
-A gdzie są zegary Kaczyńskich?
-Ich zegary robią za wentylatory w holu głównym....! :twisted: :twisted:
MarianZjeziura
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 06 wrz 2006, 22:18

Post autor: MarianZjeziura »

Horvat pisze:albo jak sr.ało się na deskę i była polewa ze sprzątaczek jak to sprzątały i płakały :D
rzeczywiście jest sie z czego polewać, chyba ze swojej głupoty ale los jest zawrotny (sam byłem światkiem wielu takich zdażeń) i pewnie wielu z was wyląduje na tzw.szmacie i bedziecie takie kible sprzatać.
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

MarianZjeziura pisze:
Horvat pisze:albo jak sr.ało się na deskę i była polewa ze sprzątaczek jak to sprzątały i płakały :D
rzeczywiście jest sie z czego polewać, chyba ze swojej głupoty ale los jest zawrotny (sam byłem światkiem wielu takich zdażeń) i pewnie wielu z was wyląduje na tzw.szmacie i bedziecie takie kible sprzatać.
widzę, że masz przykre wspomnienia... pewnie usiadłeś na taką deskę :lol:
ODPOWIEDZ