Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Post autor: Leon Zawodowiec »

Mam pytanie w ,której agencji ochrony najbardziej wkorzystują pracowników? W ,której najbardziej łamią KODEKS PRACY.
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AGENCJE OCHRONY GDZIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIK

Post autor: tomkurpl »

Zatrudnij się to zobaczysz gdzie się najlepiej pracuje.
Sie ma
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: AGENCJE OCHRONY GDZIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIK

Post autor: Leon Zawodowiec »

Ale mam się we wszystkich agencjach zatrudnić?,zeby zobaczyć gdzie najgorzej sie pracuje.Może ktoś pracował w danej agencji i się podzieli swoim doświadzeniem.
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AGENCJE OCHRONY GDZIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIK

Post autor: tomkurpl »

Najlepiej pracuje się w Purzeczko.Ja pracowałem prawie 5 lat i nigdy złego słowa o firmie powiedzieć nie można
Sie ma
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: AGENCJE OCHRONY GDZIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIK

Post autor: Leon Zawodowiec »

A jak z umowami? Zatrudniają na pełny etat? Nadgodziny wypłacają?
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: AGENCJE OCHRONY GDZIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIK

Post autor: tomkurpl »

Za moich czasów był normalny urlop i za nadgodziny również płacili.Czy jest tak dalej to nie wiem.
Oczywiście dotyczy to Purzeczko.Jak jest gdzie indziej to nie wiem,więc się nie wypowiadam.
Sie ma
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: Wykorzystywanie pracownikó w agencjach ochrony

Post autor: Leon Zawodowiec »

A Ty pracowałes 100 lat temu?Teraz podobno są inne zasady.Nie dają umów o prace ,nie wypłacają nadgodzin, zatrudniają niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.Jest mobbing a Idioci i tak sie znajdują .Czy to prawda
tomkurpl
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 17 sty 2006, 15:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wykorzystywanie pracownikó w agencjach ochrony

Post autor: tomkurpl »

Ja przestałem pracować w kwietniu 2012 r
Sie ma
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: Wykorzystywanie pracownikó w agencjach ochrony

Post autor: Leon Zawodowiec »

Piszesz,ze pracowałeś 5 lat jako cieć.To do jakiej roboty poszedłeś?Przez 5 lat cieciowania człowiek cofa sie w rozwoju nic nie potrafi poza cieciowaniem.To kto cie przyjął i do jakiej pracy?
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: Wykorzystywanie pracownikó w agencjach ochrony

Post autor: Leon Zawodowiec »

A jak ktoś nie ma drugiego fachu?To tacy jelenie tylko psuja rynek ochrony.A prywaciarze tylko zacierają ręce ,że są frajerzy na tyranie za 5zł/h.O jakich książkach ty mówisz przeciesz ciecie nie umieją czytać!Bo jak by umieli to by nie godzili sie na wyzysk w ochronie.
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Wykorzystywanie pracownikó w agencjach ochrony

Post autor: Nadretaktor »

Święta prawda.Dają się wykorzystywac za 5-7.5zł. i tyrają po 300-500h.
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Post autor: Nadretaktor »

Dobre "Witam wszystkich chciałbym pracować w ochronie,mam orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym jestem niepełnosprawny umysłowo i fizycznie.Ale nie wiem jak przeszedłem badania lekarskie na licencje i mam licencje pracownika ochrony.Mogę pracować jako konwojent ewentualnie w załogach interwencyjnych jestem bystry jak cholera czujny nikt mi nie podskoczy. Duzo zarabiac nie chce 3,50 pln.bo przeciez wiem ,że jest kryzys nie chce równiez żadnej umowy o pracę ani świadczeń. Oczywiscie żadnych 50% czy 100% za przepracowane godziny nocne czy niedziele , święta nie chcę!!! Wystarczy jakas umowa śmieciowa bo pracodawca sam nie ma pieniędzy i dokłada do interesu. Pracodawca ewentualny będzie miał zwrot za mnie z PFRON.Mam lat 60+ ale daje rade.Jestem idealnym kandydatem na CIECIA.Czekam na poważne propozycje."
pastuh
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:27

Re: Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Post autor: pastuh »

Jaki pokrój ludzi pracuje w agencjach ochrony,że są wykorzystywani a nic nie robią?Jakie mają wykształcenie?Jaki status społeczny itd.?
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Post autor: Nadretaktor »

O TAKI Dobre "Witam wszystkich chciałbym pracować w ochronie,mam orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym jestem niepełnosprawny umysłowo i fizycznie.Ale nie wiem jak przeszedłem badania lekarskie na licencje i mam licencje pracownika ochrony.Mogę pracować jako konwojent ewentualnie w załogach interwencyjnych jestem bystry jak cholera czujny nikt mi nie podskoczy. Duzo zarabiac nie chce 3,50 pln.bo przeciez wiem ,że jest kryzys nie chce równiez żadnej umowy o pracę ani świadczeń. Oczywiscie żadnych 50% czy 100% za przepracowane godziny nocne czy niedziele , święta nie chcę!!! Wystarczy jakas umowa śmieciowa bo pracodawca sam nie ma pieniędzy i dokłada do interesu. Pracodawca ewentualny będzie miał zwrot za mnie z PFRON.Mam lat 60+ ale daje rade.Jestem idealnym kandydatem na CIECIA.Czekam na poważne propozycje."
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Wykorzystywanie pracowników w agencjach ochrony

Post autor: Nadretaktor »

Jedna firma ochrony proponuje 5,9zł ,żeby stać na nogach w markiecie A do tego umowę zlecenie."Zatrudnianie przez firmy ochroniarskie na podstawie umów cywilno-prawnych np. umowie zlecenia - jest naruszeniem przepisów Kodeksu Pracy. Praca w ochronie zwykle wiąże się - w myśl art. 22 Kodeksu pracy - z umową o pracę, a nie umową cywilnoprawną, tj. zleceniem.

Art. 22 mówi:
Art. 22. § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, a pracodawca do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
§ 11. Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.

Ocenić należy, że przy wykonywaniu takiej pracy jest spełnionych wszystkich sześć przesłanek ustawowych wskazanych w tym przepisie. A więc, że jest to praca: (1) określonego rodzaju, (2) na rzecz pracodawcy, (3) pod jego kierownictwem, (4) w czasie i (5) miejscu wskazanym oraz (6) za wynagrodzeniem.

Warto podkreślić, że „pod jego kierownictwem” nie znaczy, że on musi stać nad Tobą i Ciebie nadzorować.

Jeśli pracujesz w ochronie i masz wątpliwości, skontaktuj się z nami: info@zsp.net.pl. Także polecamy artykuł przedrukowany poniżej.

Jeśli chcesz zmienić formę zatrudnienia, możesz wezwać zleceniodawcę do zmiany dotychczasowej podstawy prawnej wykonywania pracy na umowę o pracę. Czasem pracownicy obawiają się wykonać taki krok, więc można napisać do Państwowej Inspekcji Pracy o działania kontrolne i pomoc w uzyskaniu zmiany formy zatrudnienia. Związki zawodowe także mogą pisać takie listy. Jeżeli pracodawca nie zrealizuje wniosku inspektora pracy w tej sprawie, to pozostaje wszczęcie postępowania przed sądem pracy."Źródło ZSP. Zatrudniajcie sie do takich firm i zgłaszajcie do Państwowej Inspekcji Pracy
ODPOWIEDZ