Młodzież też ma swoje zdanie!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mlodzimajaglos
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:24

Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: mlodzimajaglos »

Witajcie!
Mam pytanie, jakie jest Wasze zdanie na temat młodzieżówek partyjnych? PO? PiS? Czy może nowo utworzone FML? Jakie jest zapatrywanie młodych ludzi na politykę w naszym kraju? Co chcielibyście zmienić w takim mieście jak Ostrołęka? Czego brakuje? I czy my-ostrołęczanie potrafimy bezinteresownie angażować w różne akcje społeczne i charytatywne? Jestem ciekaw Waszych opinii:)
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: steward »

Wszystkie młodzieżówki są dobre i skupiają ludzi o podobnych poglądach. Osobiście mam sporo obaw dotyczących skrajnych opcji politycznych (nie zalicza się tu ani PIS ani PO), nawołujących do nienawiści do innych (czarnych, czerwonych i innych). Takich należy się wystrzegać i omijać szerokim łukiem. Reszta myślę, że jest w porządku.
dalibor
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2013, 12:14

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: dalibor »

Uprzedzam, że trochę się rozpiszę, ponieważ conieco wiem na ten temat :)

Młodzieżówki partyjne (nieważne jakie) wcale nie są dumnym zapleczem kadrowym partii, "młodym narybkiem" itp. Są w 95% wyrobnikami, którzy liczą, że mogą coś ugrać na członkostwie bądź też są na tyle naiwni, że zrobią oszałamiającą karierę i będą mieli wpływ na politykę partii nie będąc jednocześnie bliskimi krewnymi znanych działaczy. Czasem jedno i drugie.

Od 89 roku rządzi cały czas ten sam polityczny beton, tylko szyldy się zmieniają a "przy korycie" są te same twarze. Za to w każdej partii starych wyjadaczy przydają się "chłopcy na posyłki". Ludzi z młodzieżówek wykorzystuje się jako "asystentów" posłów, często bez jakiejkolwiek zapłaty, ewentualnie jako przynieś-wynieś-pozamiataj, czyli - roznieś ulotki, zrób debilny event, popisz pozytywne komentarze na temat partii, itp. itd. To tak skrótowo na temat młodzieżówek.

Co do polityki, w szczególności obecnej partii rządzącej: Syf, kiła i mogiła, dno i rozpacz. Moje żale opiszę w podpunktach:

1. Coraz większe zadłużanie kraju jako "pozytywne dla gospodarki"
2. Znoszenie progów ostrożnościowych
3. Brak reformy ZUS i dalsze pompowanie pieniędzy w trupa i rozbudowywanie jego struktur
4. Polityka względem MiŚów, czyli małych i Średnich przedsiębiorstw (które tak naprawdę utrzymują CAŁĄ gospodarkę) woła o pomstę do nieba
5. Nieudolność w budowie autostrad, co doprowadziło do kolejnych bankructw przedsiębiorstw
6. Budowanie stadionów na Euro, które nigdy na siebie nie zarobią
7. Ciągłe afery na kolei
8. Podwyższanie podatków (najprawdopodobniej VAT skoczy do 25%)
9. Rozwijanie opieki socjalnej pomimo braku środków w budżecie
10. Brak realnej walki z bezrobociem i ucieczką młodych za granicę
11. Rażąca arogancja władzy wobec obywateli

...A w obliczu tego ułamka przykładów, bo mógłbym dalej wymieniać, jawnego szkodzenia krajowi, dziś na MO świetny przykład tego, co obecnie jest ważne dla naszego sejmu - OGRÓDKI DZIAŁKOWE! I uzasadnienie - "Bo działkowcy to potężne lobby"! No bo kogo by tam obchodziła jakaś tam gospodarka, rosnące bezrobocie, czy jakieś reformy, czy upadki firm - liczy się zrobić dobrze jakiejś tam grupie ludzi, w kwestii marginalnej dla kraju jako całości, aby tylko pozostać u żłobu.


Na kolejne pytania odpowiadam - tak, wielu ostrołęczan chętnie udziela się charytatywnie, i nie da się tego nie zauważyć.

Czego w Ostrołęce brakuje? Przede wszystkim realnej, poważnej i przede wszystkim kulturalnej debaty (jako przykład tego jak taka debata NIE powinna wyglądać, odsyłam do nagrań sesji RM) o rzeczach ważnych zarówno dla Polski jak i Ostrołęki. Jeśli taka debata będzie, z pewnością da się zmienić wiele na lepsze.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: palipies »

Brawo!
anja grabowska
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:05

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: anja grabowska »

kolego dalibor z tego co pamiętam to chyba w tamtym roku też startowałes do rady miasta z ramnienia PO?

:jupi: :jupi:
dalibor
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2013, 12:14

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: dalibor »

Dokładnie tak, więc mogę się co nieco na ten temat wypowiedzieć, może ktoś po przeczytaniu tego uniknie życiowego błędu :) Poza tym, nie było to w tamtym roku, a w 2010, więc niemal 3 lata temu - i uwierz, przez 3 lata można wyciągnąć sporo wniosków i sporo może się zmienić w poglądach :)


PS. Utworzyłaś/utworzyłeś konto specjalnie żeby o tym napisać - hmmm... :)
Awatar użytkownika
unclemike
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 28 lis 2011, 21:23

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: unclemike »

młodzieżówki niestety zawsze kojarzą się z tym samym i tego nic nie zmieni. Powinni stojąc blisko partii starszej próbować coś uwalczyć dla swoich rówieśników i młodszych zamiast balować za partyjne pieniądze i kojarzyć się z bójkami.
Damn, I'm good:)
mlodzimajaglos
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:24

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: mlodzimajaglos »

Słuchajcie-najbardziej mnie zdziwiło, że tak mało osób wypowiedziało się na temat tego postu. A gdzie pozostali? Czy innym, młodym ludziom jest tak dobrze żyć w tym mieście? A może nie mają swojego zdania lub też bezradnie rozłożyli ręce, że nic już nie da się zrobić. Jestem zaskoczony. Bo gdybym ja sam, osobiście będąc po studiach zachowywał się tak jak większość to już dawno wpadłbym w głęboką depresję. Co z Wami, ludzie! Właśnie dziwi mnie stereotypowe myślenie polaków( mimo, że powinienem chyba się już do tego przyzwyczaić), że młodzieżówki kojarzą się z jakąś partią. Ok- działają pod szyldem jakiejś partii. Ale czemu nie patrzymy na to , co robią? Jaką mają wizję działania, co chcieliby zrobić. A przede wszystkim, jakimi są ludźmi,, bo to według mnie jest najważniejsze! W pewnych kwestiach zgodze się z Daliborem; w części niestety nie. Zgadzam się z tym, że od 89 roku rządzi cały czas ten sam system polityczny. A my niby mądrzy, jednak jakże głupi polacy co kilka lat wybieramy tych samych ludzi i te same partie w między czasie narzekając jak jest nam źle i jak to nie ma pracy! Nie zgodzę się jednak z Twoim zdaniem Daliborze, że wszystkie młodzieżówki działają pod płaszczem partii z której się wywodzą. Może warto zainwestować trochę czasu i spojrzeć na młodzieżówki z innych opcji, niż PO i PiS. Uwierz mi, że moim zdaniem warto to zrobić. Jeśli chodzi o działanie charytatywne, również nie zgodzę się z Tobą. Chyba, że dasz mi naoczny przykład osób, które są w stanie zrobić coś społecznie ; z głębi serca i potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi. Twoje żale odnoszą się do skali ogólnokrajowej. A czy nie moglibyśmy zacząć czegoś zmieniać tu i teraz. W tym mieście. My żyjemy tutaj w tych realiach. W tym cholernym małym mieście, gdzie każdy każdego zna i gdzie pracę znajdziesz tylko po znajomości. A jeśli chodzi o debatę-tego brakuje. Ale jaki problem ją zrobić? No jest problem, bo młodym ludziom się nie chce! Tylko wolą narzekać. Brać kasę od rodziców i tak sobie super żyć, nie martwiąc się dniem następnym. Gdyby zebrało się chociaż kilkanaście osób, które chcą przede wszystkim,mają swoje zdanie i wizję przyszłości to uwierz mi łącząc siły , dałyby radę zrobić rozróbę w tak małym mieście jak Ostrołęka. Ale trzeba chcieć. A nam się nic nie chce. Nam jest dobrze. Obojętnie. Wolimy narzekać.
dalibor
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2013, 12:14

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: dalibor »

mlodzimajaglos wrote:
Jeśli chodzi o działanie charytatywne, również
> nie zgodzę się z Tobą. Chyba, że dasz mi naoczny przykład osób, które są w stanie
> zrobić coś społecznie ; z głębi serca i potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi.

Ja mam się trudzić, żeby na siłę dostrzegać mega-super pozytywne aspekty działania partyjnych młodzieżówek, a Ty nie potrudziłeś się żeby poszukać czegoś o działalności dobroczynnej ludzi w Ostrołęce? Ale ok, proszę: świąteczne zbiórki żywności dla najuboższych - kilkudziesięciu wolontariuszy, dzieci, nastolatków i dorosłych zasuwa przez 3 dni w pocie czoła na magazynie, kolejnych kilkudziesięciu stoi przez długie godziny w sklepach. Zbiórki żywności przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem przez studentów ZKN. WOŚP- tu chyba nie muszę tłumaczyć. Owsiaka można lubić lub nie, ale jakby nie patrzeć dzieciaki zapieprzają na mrozie przez cały dzień, za miskę bigosu, bo chcą pomóc innym.

Masz żal o to, że ludzie patrzą na młodzieżówkę przez pryzmat partii pod szyldem której działa? Doprawdy, szokujące. Ale chętnie zobaczę przykład młodzieżówki "niezależnej" od partii-matki, której praca nie idzie na konto tejże, i której członkowie nie są mobilizowani przed wyborami do roznoszenia ulotek, robienia głupich eventów, skakania przy panach wyższych-rangą-działaczach. :)

A tak omijając te podchody - ten temat założyłeś, żeby zmierzyć nastroje społeczne przed założeniem jakiejś kolejnej młodzieżówki, ruchu społecznego, partii, czy może to po prostu taka forma promocji ostatnio powstałej młodzieżówki PSL? Konkretnie proszę, bo jestem bardzo przeczulony na punkcie propagandy i owijania w bawełnę. Jak zakładasz jakiś ruch społeczny, czy ogłaszasz inicjatywę, to napisz wprost: Chcę zrobić to i to, chcę tym osiągnąć to i to, potrzebuję tego i tego, założenia są takie i takie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: balboa »

dalibor pisze:Ja mam się trudzić, żeby na siłę dostrzegać mega-super pozytywne aspekty działania partyjnych młodzieżówek, a Ty nie potrudziłeś się żeby poszukać czegoś o działalności dobroczynnej ludzi w Ostrołęce?
dalibor pisze: A tak omijając te podchody - ten temat założyłeś, żeby zmierzyć nastroje społeczne przed założeniem jakiejś kolejnej młodzieżówki, ruchu społecznego, partii, czy może to po prostu taka forma promocji ostatnio powstałej młodzieżówki PSL? Konkretnie proszę, bo jestem bardzo przeczulony na punkcie propagandy i owijania w bawełnę. Jak zakładasz jakiś ruch społeczny, czy ogłaszasz inicjatywę, to napisz wprost: Chcę zrobić to i to, chcę tym osiągnąć to i to, potrzebuję tego i tego, założenia są takie i takie.?
O to się rozchodzi w temacie.

Co do zbiórek żywności to przy kasie nie powinno być nikogo prócz kupujących i kasjerów.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Młodzież też ma swoje zdanie!

Post autor: malykazio »

mlodzimajaglos pisze:Słuchajcie-najbardziej mnie zdziwiło, że tak mało osób wypowiedziało się na temat tego postu. A gdzie pozostali? Czy innym, młodym ludziom jest tak dobrze żyć w tym mieście? A może nie mają swojego zdania lub też bezradnie rozłożyli ręce, że nic już nie da się zrobić. Jestem zaskoczony.
Może po prostu nie ma dużo młodych ludzi na forum ;) Albo wolą zarabiać na życie swoje i rodziny niż wdawać się w dyskusje, z których pewnie nic nie wyniknie. Poza tym, jakbyś nie zauważył, to forum jest praktycznie martwe. Wypowiada się niewiele osób. Inne wpadną, zapytają gdzie najtaniej coś kupić, który lekarz najlepszy i znikają. Brakuje stałych, aktywnych forumowiczów.
mlodzimajaglos pisze:Bo gdybym ja sam, osobiście będąc po studiach zachowywał się tak jak większość to już dawno wpadłbym w głęboką depresję. Co z Wami, ludzie! Właśnie dziwi mnie stereotypowe myślenie polaków( mimo, że powinienem chyba się już do tego przyzwyczaić), że młodzieżówki kojarzą się z jakąś partią.
No to pochwal się co Ty zrobiłeś aby nie wpaść w depresję, pochwal się swoimi sukcesami. Chętnie poczytamy. Może i nas wtedy najdzie ochota na aktywniejsze działanie.
ODPOWIEDZ