Partycypacja OTBS - czy warto?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
jam
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2013, 9:41

Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: jam »

PROSZĘ O OPINIĘ JEŚLI KTOŚ MIESZKA LUB ZAMIERZA OKUPIĆ PARTYCYPACJĘ.
Rybek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:59

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: Rybek »

Słyszałem, że są plusy i minusy. Podobno nie można tego mieszkania wynajmować komuś oraz czynsz nie należy do najniższych. Z chęcią też dowiem się więcej od znających temat.
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: Laura »

Ja mieszkam w bloku OTBS. Jako 4 osobowa rodzina posiadająca mieszkanie niecałe 52 metry, płacimy niecałe 500zł czynszu. Dla mnie to sporo. Z drugiej strony nie muszę brać kredytu, żeby kupić mieszkanie. Ja różnicy między mieszkaniem własnościowym a OTBS nie widzę poza tym, że nie mogę tego mieszkania wynająć, ale moje dzieci normalnie je po mnie dziedziczą. Jeżeli chodzi o rezygnację z mieszkania tu, to ja wskazuję kolejnego najemcę. Te najnowsze bloki tak nie mają, więc mieszkanie oddaja do OTBS.
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: Olqaa »

Czyli czynsz jest 2x wyższy niż normalnie . Dla kogoś kto nie może sobie pozwolić na zakup wlasnego mieszkania to jest dobre wyjście,
jam
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2013, 9:41

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: jam »

Dzięki muszelko za opinię. Właśnie chodzi mi o odkupienie partycypacji, ale w tej sytuacji to chyba bezsens.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: eish »

Olqaa pisze:Czyli czynsz jest 2x wyższy niż normalnie . Dla kogoś kto nie może sobie pozwolić na zakup wlasnego mieszkania to jest dobre wyjście,
Nieprawda, porównując czynsz w mieszkaniu tej samej wielkości w SM Centrum i w OTBS wychodzi niecałe 100 zł różnicy (wliczając zaliczkę około 50 zł za wodę jest to odpowiednio 375 i 470 zł). Oczywiście podany czynsz na centrum dotyczy mieszkania w wielkiej płycie, w OTBS bloki są nowe. Ciekawa jestem jak wyglądają czynsze w mieszkaniach o powierzchni około 50 m2 w nowych blokach Agromaszu i na Steyera, może ktoś się wypowie?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: malykazio »

eish pisze:Nieprawda, porównując czynsz w mieszkaniu tej samej wielkości w SM Centrum i w OTBS wychodzi niecałe 100 zł różnicy (wliczając zaliczkę około 50 zł za wodę jest to odpowiednio 375 i 470 zł).
375 i 470 złotych, wliczając w to 50 złotych na wodę (a więc bez tego 325 i 420 złotych) nijak nie jest o 100 złotych mniej niż 630 złotych bez wody. Różnica wychodzi 300 i 200 złotych, a więc sporo. W pierwszym przypadku to prawie 100%.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: eish »

malykazio pisze:
eish pisze:Nieprawda, porównując czynsz w mieszkaniu tej samej wielkości w SM Centrum i w OTBS wychodzi niecałe 100 zł różnicy (wliczając zaliczkę około 50 zł za wodę jest to odpowiednio 375 i 470 zł).
375 i 470 złotych, wliczając w to 50 złotych na wodę (a więc bez tego 325 i 420 złotych) nijak nie jest o 100 złotych mniej niż 630 złotych bez wody. Różnica wychodzi 300 i 200 złotych, a więc sporo. W pierwszym przypadku to prawie 100%.
nie ogarniam
nie wiem skąd te wyliczenia i skąd się wzięło 630 zł?
tak jak napisałam: różnica na tej samej wielkości mieszkaniu w SM Centrum i w OTBS to około 100 zł mniej na korzyść SM Centrum, wliczając wodę i nie wliczając jej wychodzi tak samo, czyli 375 i 470 z wodą i odpowiednio 325 i 420 bez wody - nadal około 100 zł
przy czym bloki w SM Centrum to tzw. wielka płyta, natomiast w TBS blok ma 5 lat
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Partycypacja OTBS - czy warto?

Post autor: malykazio »

eish pisze:nie wiem skąd te wyliczenia i skąd się wzięło 630 zł?
630 złotych pochodzi z postu użytkowniczki muszelka:
muszelka pisze:Ja mieszkam w ostatnio oddanych blokach. Czynsz za dwie osoby za mieszkanie 55m kw ok 630 zł plus woda, energia.
ODPOWIEDZ