Porażająca niewiedza strażnika miejskiego...

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Incognitus
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 14 kwie 2006, 12:24

Porażająca niewiedza strażnika miejskiego...

Post autor: Incognitus »

Moja mama pracuje w biurowcu w Ostrołęce. Jest osobą niepalącą. Niestety jej współpracownicy nie. Walczy z tym aby egzekwowana była ustawa zakazująca palenia tytoniu w miejscach publicznych. Zadzwoniła z zapytaniem do straży miejskiej (Celowo napisałem z małej litery straż miejska) czy ustawa obowiązuje także u nas... reakcja strażnika była szokująca. Stwierdził że ustawy zakazującej palenia w miejscach publicznych nie ma, a wprowadzenie zakazu jest zależne od widzimisię szefa... Kto przyjmuje takich ludzi na te stanowiska?

Tekst do tegoż strażnika (Jak nie umie czytać, to niech mu ktoś to przeczyta. Będę wdzięczny.);

Otóż taka ustawa istnieje od 1996 roku i wyraźnie zakazuje palenia w miejscach publicznych.

Dz.U. z 1996
r. Nr 10, poz. 55, z
1997 r. Nr 88, poz.
554, Nr 121, poz. 770,
z 1999 r. Nr 96, poz.
1107, z 2003 r. Nr
229, poz. 2274.


Czytamy w tej ustawie;
Art. 5.


1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych poza pomieszczeniami wyodrębnionymi
i odpowiednio przystosowanymi:
1) w zakładach opieki zdrowotnej, z zastrzeżeniem ust. 2,
2) w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych,
3) w pomieszczeniach zakładów pracy oraz innych obiektów użyteczności publicznej,
a w małych, jednoizbowych lokalach gastronomicznych - poza wyraźnie
wyodrębnionymi miejscami.
Nikt nie odpowiedział na Twój post? Zrób literówkę, a zobaczysz ilu się odezwie.
Obrazek
kachnaa
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2006, 10:07

Post autor: kachnaa »

Zamiast się tak oburzać, trzeba było zapytać o nazwisko i wyegzekować niewiedzę.
Ustawa jest i w każdym miejscu pracy powinna być palarnia :P
Ale to tylko marzenia. Nawet w miejscach gdzie one są ludzie nie respektują tego. I co? Uważasz że Straż Miejska powinna chodzić po biurach bo kolegom zachciało się dymka?
Mama chyba powinna również u przełożonych egzekwować te ustawę.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrpiana »

Słuchajcei ale jeśli będziemy tak do tego podchodzić (pasywnie) to nic nie zmienimy!!!
Jeśli mogę coś poradzić - poskutkowało to w moim miejscu pracy - niech Twoja Mama powiesi w widocznym miejscu jakiś plakat o niepaleniu, ale nie te "znane". W neci jest mnóstwo śmiesznych, ale celnych grafik obrazujących skutki niepalenia. Może poskutkuje.
A jeśli chodzi o SM - czegóż innego możemy spodziewać się o chłopców, którzy są przyjmowani tylko po znajomości albo p. prezydenta (obecnego jeszcze), albo p.komendantaSM.
Dziwnym trafem panowie z renomowanej firmy ochroniarskiej XXX (nie podam nazwy bo to bedzie REKLANA ;) ) znalazło pracę właśnie w SM.
Nic więcej dodać nic ująć.[/quote]
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Czy ta firma ochroniarska to TECHU*I bo nie jestem w temacie?
Awatar użytkownika
Incognitus
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 14 kwie 2006, 12:24

Post autor: Incognitus »

Pusty, EKHU... Pufty, mam dziwne wrażenie że pracujesz w tej straży... Przynajmniej twój poziom na to wskazuje... :-|
Nikt nie odpowiedział na Twój post? Zrób literówkę, a zobaczysz ilu się odezwie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

tak pracuje tam...eh zgadles...
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrpiana »

Teraz przyczepiliście się do następnego - zostawcie chłopaka w spokoju;)
A jeśli chodzi o tę firmę ochrony to miałam na myśli TeTsUi, której właścicielką jest PANI Liżewska
yepes
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2006, 21:48

Post autor: yepes »

Hehe kilka lat wstecz w szkole średniej mieliśmy przez pół roku taką typową "pałe" w klasie.Słynny był z tego że miał problemy nawet z dodawaniem pod kreską a swoje ubytki mózgowe nadrabiał praniem gości o dwie głowy nizszych od siebie i to wyłacznie tych co do ktorych był pewien ze nie oddadzą.Teraz jest...strażnikiem miejskim w Ostrołęce.
yepes
Awatar użytkownika
martynka
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 mar 2006, 12:54
Lokalizacja: Nasrallah

Post autor: martynka »

yepes pisze:Hehe kilka lat wstecz w szkole średniej mieliśmy przez pół roku taką typową "pałe" w klasie.Słynny był z tego że miał problemy nawet z dodawaniem pod kreską a swoje ubytki mózgowe nadrabiał praniem gości o dwie głowy nizszych od siebie i to wyłacznie tych co do ktorych był pewien ze nie oddadzą.Teraz jest...strażnikiem miejskim w Ostrołęce.
Chyba wiem który to :D
Obrazek
Jafar Farah
wax
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2006, 19:34

Post autor: wax »

Obawiam się, iż Koledzy i Koleżanki nie do tych funkcjonariuszy co trzeba "uderzają".
Otóż ostrołęcka straż miejska znana jest z tego, iż potrafi jedynie dziadkowi na koło od malucha założyć blokadę, bo tamten stał gdzie nie wolno (poz zakazem), albo wlepić mandat za leżący żwir przed posesją.
Jeśli już, to praca lekka, łatwa i przyjemna...
...Interwencje pod monopolowym? To nie w naszym mieście... ...bo można w oko pod monopolowym dostać.
polska jest krajem w którym wydaje się więcej pieniędzy na więźnia niż na głodne dziecko w szkole...

Obrazek
efelinkaa
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:42

Post autor: efelinkaa »

co do straży meijskeij.. echh.. lepiej nie mówić.. Mieszkam przy kupcu i w okresie przedświątecznym nie idzie u nas zaparkować na parkingu (bo ludziom szkoda złotówki na parking pod handlowcem). Więc zadzwoniłam do niego, żeby ktoś przyjechała, bo nie dość ze mnie zablokowali i nie mogłam wyjechać, to jeszcze wyzwali.. Dzwonie i mówie, żeby ktoś tu przysłał patrol, na co strażnik "tak, już kilkanaście osób dzwoniło wcześniej,ale niestety nie możemy przyjechać bo.. bla bla bla" bo co? bo im się nei chce tyłka ruszyć? swietnie normalnie..

Dziękuję Ci sstrażo miejska, która tak wspaniale dbasz o ład i porządek w naszym mieście..

amen
ODPOWIEDZ