Zasięg w sieci Play

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pozytywniak
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2012, 22:18

Zasięg w sieci Play

Post autor: pozytywniak »

Czy nie macie problemu z zasięgiem komórkowym w sieci Play poruszając się autem po Ostrołęce i okolicach? Chcę przejść do play, ale słyszałem, że jak się dużo jeździ to często telefon zmienia nadajnik i na jakiś krotki czas traci zasięg. Czy też macie takie problemy z zasięgem w tej sieci?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: Qrzysio »

W każdej sieci jest ten sam problem. Na szczęście dokładają coraz więcej takich "przekładek", które temu zapobiegają, więc z czasem powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: Siara »

Ostatnio dużo takich problemów niestety... Jak nie utrata sygnału to wahania pomiędzy HSDPA a 3G itp.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: Mawashi »

Klnę na zasięg w sieci Play. Ostatnio jadąc do Wawy zasięg straciłam w Młynarzach, a odzyskałam w Pułtusku. Na przyczynach się nie znam.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: marbac »

Proponuję ustawić w Play-u ręczne wyszukiwanie sieci na Plus lub Orange i problemy się skończą.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: grs »

od paru dni można na T-mobile, u siebie w domu miałem ten sam problem rozmawiając mogłem tylko przy oknie, natomiast po ustawieniu na T-mobile wszędzie mam 3 na 5 kresek
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: marbac »

grs pisze:od paru dni można na T-mobile
Faktycznie, działa. No to do wyboru, do koloru, obecnie klienci Play mogą korzystać z infrastruktury wszystkich polskich sieci.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: mlody91 »

mam karte w play chyba juz z 7 lat... nigdy ale to nigdy nie stracilem tam zasiegu... nie wiem o co chodzi tym ludziom ktorzy placza ze nie maja zasiegu i w ogole... chyba pora zmienic sobie telefon na taki ktory nie jest rozwalony i nie gubi zasiegu ;] tak samo podczas jazdy samochodem... jechalem przez cala polske na nawigacji z pakietu internetowego... ani razu nie przerwalo mi polaczenia... albo kupcie sobie lepsze telefony albo przestancie w koncu narzekac bo to jest juz nudne strasznie...
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: marbac »

mlody91 pisze:mam karte w play chyba juz z 7 lat... nigdy ale to nigdy nie stracilem tam zasiegu...
Zatem jesteś szczęściarzem. Ja jestem klientem Play od ponad 6 lat (od 7 lat nie możesz być, gdyż operator rozpoczął świadczenie usługi w 2007 roku) i problemy z zasięgiem miewam, na szczęście coraz rzadziej. Problem pojawia się z reguły wtedy, gdy wyszukiwanie sieci jest ustawione w trybie automatycznym, a telefon znajduje się na granicy sygnału z macierzystej stacji bazowej. Dlatego preferuję ręczny wybór sieci. Najczęściej decyduję się na Plusa. Natomiast jeśli istotnie nigdy nie miałeś problemów, to masz wielkiego farta lub mało korzystasz z telefonu.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: marek7001 »

Ja także z zasięgiem nie mam problemu. Ustawić na auto lub ręcznie i będzie ok.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: mlody91 »

marbac korzystam z telefonu prawie 24/7 nie korzystam jesli nie spie ;] mam smartfona wiec z internetu korzystam caly czas oczywiscie pakietowego, sms pisze do okolo 1000 dziennie dzwonie tez ale to juz troszke rzadziej :) co do posiadania karty nie powiem dokladnie ale mam ja na prawde dlugo :) moze byc i 6 lat :P ogolnie mialem telefonow parenascie od czasu kiedy mam swoj numer i w zadnym oprocz jednego ktory byl juz bardzo zniszczony nie gubilem zasiegu :) nawet jak jestem w piwnicy jakos nie odczuwam zadnych zmian...
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: marbac »

:wink:
mlody91 pisze:sms pisze do okolo 1000 dziennie
Szacun, zakładając, że śpisz 8 godzin na dobę, to co minutę wysyłasz SMS-a :wink:
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Zasięg w sieci Play

Post autor: mlody91 »

moze z tym 1000 to przesadzilem :P chociaz czasami bywalo i tak :) ale 500 na dzien to u mnie norma :) czasami telefon jest 24 pod ladowarka :D
ODPOWIEDZ