Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
UrbanCity
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:24

Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: UrbanCity »

Chcialabym sie zapytac jakiego sklepu lub baru czy restauracji lub cos w tym stylu brakuje w Ostrolece. Z gory dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: sKaLpeL »

restauracji Sphinx i Pizza Hut
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: skutekk »

chodzi o sklep a nie kolejna jadłodalnie.. tego juz chyba jest dosyc
cicero
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:27

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: cicero »

Antykwariatu w którym zarówno można kupić jak i sprzedać książki.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: kasia pelasia »

Również jestem za antykwariatem. Jak dla mnie brakuje sklepu ze zdrową żywnością, takiego z prawdziwego zdarzenia, gdzie można kupić właściwie wiekszość produktów.
UrbanCity
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:24

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: UrbanCity »

Hmmmm.... antykwariat?? Dobry pomysł nawet o tym nie pomyślałam. A np. sklep z końcówkami kolekcji z brytyjskiego sklepu PRIMARK lub nowa odzież codzienna i sportowa która może być z jakimś defektem - co o tym myślicie??
cicero
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:27

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: cicero »

Moim zdaniem sklepów z ciuchami jest dość zarówno z nowymi jak i używanymi.
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Kartofelek »

Jak dla mnie to na osiedlu Centrum przydałby się optyk.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: skutekk »

kasia pelasia pisze:Jak dla mnie brakuje sklepu ze zdrową żywnością, takiego z prawdziwego zdarzenia,
w dzisiejszych czasach to raczej juz nierealne, kupic cos bez chemii i modyfikacji genetycznych. Pozostaje jedynie samemu wychodowac.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Soul »

mi brakuje Empiku:), ale też jestem za antykwariatem
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Szmeru »

Antykwariat, ale nie tylko książki, ogólnie kolekcjonerskie starocie, monety, figurki, radia lampowe, obrazy itp.itd (sprzedaż, zamiana, skup).

Brakuje mi sklepu z półprzewodnikami, dobrze zaopatrzonego elektronika. Taki sklep mógłby oferować, głowice laserowe, taśmy, moduły, końcówki mocy itp.itd. Dużo rzeczy można dostać w internecie za śmieszne pieniądze, ale trzeba kupić minimum 10, 20, 30, 100, 100 sztuk. Elektroniki w Ostrołęce albo nie mają w ofercie większości elementów, albo każą długo czekać i to też bez gwarancji że się pojawi - zazwyczaj nie.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Akkarin »

antykwariat jest super . sam bym tam przychodził sprzedawac i kupowac ksiązki
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: malykazio »

Moim zdaniem antykwariat lub ogólnie "bazar staroci" nie ma szans się utrzymać w Ostrołęce. Za mały rynek, za mało zainteresowanych. Poza tym ludziom już weszło w krew, że używanych rzeczy szukają w internecie.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Soul »

a moim zdaniem z książkami mógłby się utrzymać.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: malykazio »

Soul pisze:a moim zdaniem z książkami mógłby się utrzymać.
Moim zdaniem nie. Sprzedaż nawet kilkuset używanych książek miesięcznie nie zapewni utrzymania (lokal, zus, itd). Nie wydaje mi się żeby udało się nawet te kilkaset sztuk w skali miesiąca osiągnąć.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: Qrzysio »

Antykwariat nie otrzyma się z protego powodu. Byle bazar antyków cieszy się zerowym powodzeniem, a co mówić stacjonarny sklep. Skoro ludzie nie są zainteresowani okazyjnie odwiedzić bazar staroci, to i antykwariat się nie przyda.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: mlody91 »

malykazio pisze:
Soul pisze:a moim zdaniem z książkami mógłby się utrzymać.
Moim zdaniem nie. Sprzedaż nawet kilkuset używanych książek miesięcznie nie zapewni utrzymania (lokal, zus, itd). Nie wydaje mi się żeby udało się nawet te kilkaset sztuk w skali miesiąca osiągnąć.


skoro ty nie kupujesz ksiazek i nie czytasz to nie znaczy ze inni tego nie robia wiec nie mow za innych ;]
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: malykazio »

mlody91 pisze:skoro ty nie kupujesz ksiazek i nie czytasz to nie znaczy ze inni tego nie robia wiec nie mow za innych ;]
Nie oceniaj innych swoją miarą. Nawet gdyby wszyscy wypowiadający się w tym temacie kupili po kilka książek miesięcznie to i tak sklep się nie utrzyma. Statystyczny Polak czyta ok. 1 książki rocznie, przy czym statystyki te zawyżane są przez uczniów i studentów, którzy muszą kupić / pożyczyć książki do szkoły.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: mlody91 »

ja oceniam ciebie twoja miara wiec takie teksty to mozesz sobie w swoja slome schowac ;] jak juz wyzej napisalem ;] skoro nie kupujesz ksiazek i ich nie czytasz to nie znaczy ze inni tego nie robia, ja czytam duzo ksiazek wiec dla mnie takie cos by bylo ok bo na pewno ksiazki nie mogly by byc tak zniszczone jak to jest w bibliotekach...
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: mlody91 »

a co ma idioto to ze czytam duzo ksiazek do tego ze nie umiem ortografii itd? z tego co wiem to nic bo ksiazke sie czyta a nie pisze... jeden nie umie matematyki drugi fizyki a ja nie umiem polskiego ;] pisac umiem a to ze nie stawiam znakow i nie pisze ąę itd to mi nie przeszkadza
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Jakiego sklepu brakuje w Ostrolece

Post autor: malykazio »

mlody91 pisze:a co ma idioto to ze czytam duzo ksiazek do tego ze nie umiem ortografii itd? z tego co wiem to nic bo ksiazke sie czyta a nie pisze... jeden nie umie matematyki drugi fizyki a ja nie umiem polskiego ;] pisac umiem a to ze nie stawiam znakow i nie pisze ąę itd to mi nie przeszkadza
Gdybyś jednak czasem sięgnął do książki innej aniżeli książka kontaktów w telefonie, to stać by cię było na bardziej wymyślne wyzwisko niż prostackie nazwanie nieznanej osoby idiotą. Gdybyś uważał na lekcjach języka polskiego, to wiedziałbyś również, że nic nie rozwija bardziej znajomości ortografii, interpunkcji, gramatyki i słownictwa, niż czytanie książek. Trochę przeceniasz też swoje zdolności pisarskie. Twoje stwierdzenie "pisac umiem" to, w kontekście tego jak piszesz, wyraz nadzwyczajnej i niczym nieuzasadnionej pewności siebie. Nieużywanie "ąę" może ci nie przeszkadza, ale i chluby nie przynosi. Widocznie to skutek tych 1000 smsów dziennie jakie podobno (jak sam twierdzisz) piszesz. Tam faktycznie polskich znaków się nie używa. Tak więc pozostań przy pisaniu smsów i wątpliwych ogłoszeń o sprzedaży telefonów. Może gdybyś te ogłoszenia pisał ze słownikiem, to wtedy by ich nie usuwali i konta ci nie zablokowali.
ODPOWIEDZ