Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Zoja »

Wymiana ubrań czyli swapping party - po angielsku moda na wymianę ciuchów, która przywędrowała z Zachodu - to najlepszy sposób na posprzątanie w swojej szafie i odświeżenie garderoby. Można nie wydać ani złotówki i wrócić do domu z całą górą "nowych" ubrań. Na wymianach ciuchów trzeba mieć rzeczy niezniszczone, czyste i wyprasowane. Można się wymieniać, ale można też sprzedać rzecz, która nam się już znudziła za śmieszne pieniądze. W całej Polsce w dużych miastach takie akcje odbywają się cyklicznie - zastanawiam się czy zdałoby to egzamin w Ostrołęce? Jak myślicie...? Warto zorganizować taką akcję?
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: niepodporzadkowana »

Jeśli byłoby to w sobotę, to ja bym się bardzo chętnie pisała na taką "imprezę" :jupi:
emzet
starszy szeregowy
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:18

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: emzet »

Kojarzysz "pod czymśtam Toskanii" w kupcu? Możesz zostawić ciuchy na sprzedaż a wybrać sobie w to miejsce inne.
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Zoja »

Kojarzę, ale nie do końca mi o to chodziło..., nie miałam na myśli komisu odzieżowego tylko o bezgotówkową wymianę odzieży ewentualnie kupno za symboliczną cenę od 5 do 20 zł maksymalnie. Idzie wiosna każda z Nas ma garderobę, którą od czasu do czasu warto przewietrzyć np. nienoszone sukienki, torebki lub inne dodatki o ubrankach dziecięcych, z których dzieci wyrastają tak szybko już nie wspomnę, w sumie wymieniać się można prawie wszystkim: książkami, płytami CD,zabawkami itp.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: trampella »

super pomysł,tylko jak to zrobic????
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: niepodporzadkowana »

emzet pisze:Kojarzysz "pod czymśtam Toskanii" w kupcu? Możesz zostawić ciuchy na sprzedaż a wybrać sobie w to miejsce inne.
Tu chodzi bardziej o zorganizowanie wielkiego targu na jakiejś sali itp. -> np. coś takiego https://www.facebook.com/pages/UWOLNIJ- ... tos_stream
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: XXXX »

ja tez bylabym zainteresowana:) mam mnostwo niezniszczonych oryginalnych ubranek dla dziecka(chłopca).:):P)
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Zoja »

Mam nadzieję, że znajdzie się więcej zainteresowanych Pań tym tematem, bo mam możliwości, aby zorganizować na wiosnę w Ostrołęce takie przedsięwzięcie. Jest duża sala w samym centrum miasta i wszystko co trzeba... tylko czy przyjdzie więcej niż 3 osoby??? W Ostrołęce ludzie ciągle narzekają, że nic się nie dzieje ciekawego, a każda nowa inicjatywa i tak nigdy nie jest zbyt wystarczająca dobra, aby zadowolić mieszkańców Naszego miasta. Po prostu jak to zwykle bywa brakuje ludzi..., wiem to z autopsji...
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: XXXX »

Myśle ze dobre ogłoszenie tego wydarzenia na stronach internetowych lokalnych, i na fb np. i sporo osob przybedzie:)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Qrzysio »

Jeżeli będzie termin i miejsce, to chętnie napiszemy o tym na stronie głównej.
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Zoja »

Dziękuję i trzymam Cię za słowo Qrzysio :D Twoja pomoc bardzo mi się przyda. Planuję zorganizować takie spotkanie w połowie marca oczywiście w weekend (sobota) kiedy każdy będzie miał czas... w godzinach popołudniowych . Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły dotyczące tego przedsięwzięcia i nie tylko to zapraszam do współpracy :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Qrzysio »

Pisz śmiało. Dobre pomysły z naszego forum zawsze chętnie promujemy.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: Soul »

Ja bym była za. Mam mnóstwo ciuchów, których ani razu nawet nie założyłam, dużo vintage i innych.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
NowawOstrołęce
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2013, 13:50

Re: Swapping party - wymiana ubrań i nie tylko

Post autor: NowawOstrołęce »

Hej,
Jestem ciekawa czy udało się zorganizować tę imprezę z wymianą ubrań? :)
ODPOWIEDZ