Nowy BUS w PKS ??

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Nowy BUS w PKS ??

Post autor: bigmuta »

Witam

Wiecie cos na temat tego nowego autobusu w ostroleckim PKS 'ie ??
Bo bedac w niedziele w PKS 'owym CPN widzialem taka niebieska nowke sztuke SCANIE Obrazekcos takiego nawet identyczny kolor i oklejona PKS OSTROLEKA ...

z wygladu jest rewelacja ...:D
ciekawe kiedy bedzie oddana do jazdy a moze juz ktos mial okazje sie przejechac ??
to jest to ciekawe kto ma jeszczt takiego ???
Awatar użytkownika
martynka
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 19 mar 2006, 12:54
Lokalizacja: Nasrallah

Re: Nowy BUS w PKS ??

Post autor: martynka »

bigmuta pisze:Witam

Wiecie cos na temat tego nowego autobusu w ostroleckim PKS 'ie ??
Bo bedac w niedziele w PKS 'owym CPN widzialem taka niebieska nowke sztuke SCANIE
Chyba za wcześnie się ekscytujesz. Jeśli faktycznie jest to nówka to szybko się nią nie przejedziesz. Podejrzewam, że będzie wykorzystywana w formie "Europa-Trans" czyli Włochy, Francja czy Anglia. Albo coś w tym stylu.

Szybko na zwykłą trasę nie wyjedzie a i na szkolne wycieczki też tej scanii nie dadzą bo szkoda. Ludzie nic nie szanują.
Obrazek
Jafar Farah
Awatar użytkownika
genabisSs
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 02 lut 2006, 16:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: genabisSs »

a szkoda, takimi autobusami to przyjemność jeździć..
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

...

Post autor: bigmuta »

Szybko na zwykłą trasę nie wyjedzie a i na szkolne wycieczki też tej scanii nie dadzą bo szkoda. Ludzie nic nie szanują.
nie zgodze sie z twoja opinia wg mnie taki autobus nie bedzie stal ..
przeciez wycieczki i obsluga linii zagranicznych nie trwa wiecznie ...wg mnie bedzie obslugiwal trasy takie jak warszawa-moze bialystok ...
----------
a to ze ludzie nie szanuja to prawda ..
ale z drugiej strony to poprostu za to beda placili i tyle bo ja innego rozwiazania nie widze ...
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

bigmuta mylisz się. Takie autobusy tylko i wyłącznie są przeznaczone na kursy za granicę. Miałem krótki epizod w PKS-ie wiec trochę się w tym orientuję.
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

bigmuta mylisz się. Takie autobusy tylko i wyłącznie są przeznaczone na kursy za granicę. Miałem krótki epizod w PKS-ie wiec trochę się w tym orientuję.
wiec hazi miales za krotki epizod w tym PKS 'sie bo z tego co wiem to wlasnie dzis ta super scania po 11.00 pojechala do warszawy ... jednak sie myliles
rozmawialem z kumplem co tam pracuje i wlasnie potwierdzil to ze ta scania bedzie tez obslugiwala i normalne kursy typu warszawa, bialy itp...

z tego co sie dowiedzialem to naprawde wypasiony autobus siedzenia ma z polskory, ma podobno navigacje,klime itd.... szykuje sie ostra rewolucja w przewozach osob :D bardzo dobrze .....
[a tak na marginesie hazi mozesz powiedziec co tam robiles w tym PKS 'sie ???]
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Wiesz bigmuta to długo na wawe nie pojeździ... ludzie to zwierzęta którzy nic nie szanują... wiem z doświadczenia... jak sie kupi autobus to sie cieszą a potem tną siedzenia albo biją szyby czy coś w tym stylu... i rzeczywiście super rewolucja !! ja w setrze też mam klime i nawigacje i to rzadna nowość... klima to też już niejest taki luksus jak np 7 lat temu... osobiście nie wyobrarzam sobie jechać w dalszą podrórz nawet do wawki w lato autobusem bez klimy... :twisted: a co do tego autobusu PKS... pewnie będzie sporo palił bo ma dawie osie z tyłu i tą klime... ciekawe jaki silnik... teraz na wawke jest spora konkurencja i ciekawe czy będzie sie opłacało taki puszczać dla ludzi którzy go zniszczą...
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 17:43 przez Czejen, łącznie zmieniany 1 raz.
sirShakil
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2005, 8:52
Lokalizacja: Ostrołęka

hehe

Post autor: sirShakil »

A co byście chciali żeby jeździł po baranowach chudkach i innych dyszobabach hehe W te dalekie i ciemne trasy to nawet autosana strach puścić bo póxniej 3 dni obornikem śmierdzi hehe :D
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Na pewno miedzynarodowy, w dalekie rejsy, więc o jaździe do szkoły takim czymś zapomnij chłopie :D
Nawet na wycieczkę nie ma szans :D
Lepiej być nie może...
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

Ogolnie w pks-ie jest zasada ze im bardziej 'elitarny' kurs tym lepszy autobus. Wiec ten bedzie pewnie jezdzil trasy typu Gdansk, Poznan, Warszawa no i oczywiscie wycieczki (ale nie szkolne...). Nie jest tak ze autobus ktory pks kupuje jest tyko na wycieczki albo tylko za granice...
Tak mysle i tak mowi osoba ktora w pks-ie pracuje.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

A na jakie wycieczki ?? I czemu nie na szkolne jak będzie za granice ?? A myślisz ze wycieczki z dorosłymi jak na jakieś ,,szkolenia'' jadą powarzni ludzie z jakiegoś urzędu to mogą jeszcze gorszy syf zrobić niż uczniowie... zresztą pan Wiktorek (kierowca) sie o tym w TO wypowiadał... jak na jakąś wycieczke z jakimś urzędem pojechał i zaczeli pić a autobusie i sypać jakieś teksty do niego no i potem zostawili syf w autobusie... niby wszyscy zaprzeczyli i ta gościówa co go wynajeła tego kierowce też ale ja kolesia znam i wiem że na pewno w tym coś prawdy jest... więc mi sie zdaje że twoja teoria o wycieczkach szkolnych upadła bo nikt nie puści na wycieczke za granice autosana h9 :lol:
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

....

Post autor: bigmuta »

fakt klima klimą,
ale navi w takim busie to juz cos ..
a co do modelu ten w PKS to jest z jedna osia a nie dwiema ...
ale reszta niemalze taka sama jak na tym zdjeciu co dalem :D....
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

wiesz na sile mozna powiedzie ze wyjatek potwierdza regule. Jednak moim zdaniem, zostawienie chlewu w autobusie to co innego niz poprzerzynane czy poprzypalane siedzenie, poodlamywane kawalki plastikowe roznych chwytakow pod napoje itp. Prawdopodobienstwo ze takie akcje beda mialy miejsce jest jednak wieksze na wycieczkach szkolnych w gimnazjum (chodz nie tylko) niz dla 'biznesmenow'.
A nawiasem mowiac, moze az takich autobusow pks nie ma, ale jest ladnych kilka ktorych nie musimy sie w trasie wstydzic :)
Pozdrawiam
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Wiesz bigmuta ja się sugerowałem tym, co jest na zdjęciu i takim moim skromnym zdaniem nawigacja w dzisiejszych czasach to też już nie jest jakiś super bajer... i nie tylko PKS ma kilka dobrych autobusów... prywaciarze też mają się czym pochwalić.
DonPomidor
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 7:09

Post autor: DonPomidor »

no w koncu cos sie dzieje na tym rynku przewozow :D
a ten nowy autobusik ma polskore na siedzeniach i jest nowy !!! to jest to a nie jakies uzywki przetluczone w niemczech ....
fajnie fajnie ze ktos zaczyna w koncu dbac o nas pasazerow :D
... :D
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

Niko - nie mow mi nic o prywaciarzach... Nie maja praktycznie zadnych pracownikow, zona-ksiegowa,maz-wlasciciel (a czasem jeszcze za kierowce robi), maja przy tym duzo mniejsze koszty, moga i wiecej zaoszczeedzic i zwiekszyc standard, chociaz tego nie robia, bo wg mnie to jednak pks ma lepsze autobusy.
Na trasach podostroleckich jezdza jak chca (czyt: 2minuty przed pksem), doslowna samowolka...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

No gray3 możemy trochę pogadać na ten temat bo trochę się w nim oriętuje...moja mama nie jest księgową a ojciec masz racje jeździ ale co z tego ?? jest też mechanikiem tak jak mój brat który również jeździ autobusem dodam że szwagier również jest kierowcą i pomaga przy mechanice jeśli coś się ewentualnie zepsuje. Więc jeśli coś się stanie w drodze to sobie poradzą a taki driver co tylko jeździ a jak coś to wstawia na warsztat to ciekawe co zrobi w drodze jak coś padnie?? Zazwyczaj prywaciarze mają rodzinne firmy do której każdy coś wnosi i nie wiem co w tym złego ze że tak jest... a co do tego ze mogą kupić lepsze autobusy a tego nierobią bo szkoda kasy to się z tobą nie zgodzę... w naszej firmie staramy się w miarę możliwości wymieniać autobusy na nowsze, lepsze a po co to ?? Po to by zadowolić klijęta... więc jak czytam DonaPomidora ze się dopiero coś zaczyna dziać to sorki ale mnie ścina z nóg bo cały czas się dzieje!! I jakie niższe koszty masz gray3 na myśli ?? I co ty wiesz o samowolce??!! Stary jest coś takiego jak rozkład i trzeba się go trzymać!! Łamanie go grozi grzywną!! I na pewno nie dwie bo rozkłady wydawane są chyba na 5 min przed lub po kimś kto już ma rozkład... A co do lepszych autobusów tez się nie zgodzę bo to ze prywaciarz ma ich mniej to nie oznacza że są one gorsze... prywaciarze cały czas starają się wymieniać autobusy na lepsze ale ktoś kto pewnie jeździ autobusem raz na rok tego nie zauważa tak jak DonPomidor... dopiero zauważa się jak ktoś napisze na forum bo samemu to nikt nic nie zobaczy... DonPomidor co do autobusów przytłuczonych w Niemczech!! Wole taki z Niemiec z przebiegiem 800000 tys niż z PL z przebiegiem 200000... Tak jest przynajmniej w firmie moich rodziców. Nie wiem jak jest u konkuręcji. I jeszcze mam pytanie... to jest BUS czy AUTOBUS ?? Bo w końcu niewiem!! W tytule BUS a na zdjęciu AUTOBUS!! To robi wielką różnice bo BUS TO NIE AUTOBUS :!:
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

pisze się orientuje, klienta i konkurencji Niko... ale nie o to chodzi.
Co z tego ze rodzinna firma to swoi ludzie, mechanicy itd? To ze ma mniejsze koszty utrzymania niz pks ktory musi placic caaalej nie malej obsludze. Bo pks to nie jest kilka autobusow a sporo wiecej.. A co do rozkladow jazdy - na dalszych trasach nie ma tak ze prywaciarz zajezdza na 2 minuty przed pksem, po prostu startuje 5-10min przed nim.
A na krotszych trasach te roznice sa duzo mniejsze, bo sam nie raz bylem swiadkiem jak prywaciarz wyprzedzal na samoboja pks-owski autobus 200-300m przed przystankiem aby tylko byc pierwszym, to fair nie jest chyba nie?
Wyjatek potwierdza regule, cos w tym jest..

I zeby nie bylo, czesto jezdze autobusami :)
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

Niko - nie mow mi nic o prywaciarzach... Nie maja praktycznie zadnych pracownikow, zona-ksiegowa,maz-wlasciciel (a czasem jeszcze za kierowce robi), maja przy tym duzo mniejsze koszty, moga i wiecej zaoszczeedzic i zwiekszyc standard, chociaz tego nie robia, bo wg mnie to jednak pks ma lepsze autobusy.
Na trasach podostroleckich jezdza jak chca (czyt: 2minuty przed pksem), doslowna samowolka...
zgadzam sie w 100% z grey3 'em
ale dodam ze dowiedzialem sie ze PKS rowniez rozdawal za free kalendarze z tym wlasnie autobusem ... na nowy rok i tego to chyba nie ma w prywatnych przewozach ...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Tak grey3 wyjątek potwierdza regułę... masz racje. W firmie rodziców tak niema... kierowca ma pilnować rozkładu. Zwróć uwagę na to że jak za szybko jeździ i jedzie przed PKS a nie za jak ma tak w rozkładzie to ludzie mogą się spóźniać na np mój autobus łapiesz ?? Każdy ma swoich klientów i ma ich wozić... jest mało ludzi którzy jeżdżą tak sobie... zazwyczaj ludzie mają bilety miesięczne na krótkich trasach i to ich się wozi... a co do kosztów utrzymania... zrozum coś... PKS ma więcej autobusów i ma większe koszty utrzymania. spox zgadzam się ale PKS zarabia dużo więcej niż prywaciarze i ma z czego płacić!! Jakby nie mieli to by tych autobusów tyle nie mieli!! I jak się ma ileś tam tych autobusów to są jakieś zniżki w ubezpieczeniu i na pewno inne!! A taki prywaciarz ma mniejsze koszty utrzymania ale i ma kasy mniej łapiesz?? Czyli prawie na to samo wychodzi... Firma moich starszych oprócz tego że jeździ ojciec brat i szwagier to zatrudnia jeszcze 5 kierowców i planujemy jeszcze dwóch więc czy to tak mało?? bigmuta kalendarzy nie ma ale swojego czasu nasza firma robiła losowania rowerów w szkołach... coś podobnego do akcji WORD...
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

niko, jest tez cos takiego jak koszt staly i koszt jednostkowy, dowiedz sie co to jest. poza tym pks chocby wynajmuje plac pod dworzec, a to nie jest tania rzecz, ale mozna by tak dlugo wymieniac.
Kalendarze? Prawie kazda wieksza firma takie wydaje, pks, intercelle (znaczy sie stora-enso) itd. A jesli taki kalendarz pks rozdaje w autobusie to bardziej jest to element promocyjny niz nieuczciwa walka z konkurencja
Najlepiej niech prywaciarze radza sobie dobrze ( i uczciwie), wtedy podniesie sie poziom w pksie, tak samo w druga strone
DonPomidor
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 7:09

:D

Post autor: DonPomidor »

wiadomo wszedzie sa koszta i tu i tu ale z tym musi sie liczyc kazda firma chcaca cos znaczyc na rynku ..
pierw trzeba zainwestowac a pozniej mozna myslec o zyskach ale trzeba to dobrze zainwestowac ..!!!

co do kalendarzy to fakt bylem mile zaskoczony bo tez dostalem :D
ogolnie fajny ten kalendarz widac w nim cos nowego a nie standard przyjety lata temu nie tam jakies glupkowate widoki tylko widac ze ktos to z glowa robil i w miare mu sie udalo odnalezc w obecnych czasach :D ..
jest poprostu " nowoczesny " ogolnie fajnie wyglada ..

a co do tych rowerow to ja jak uczylem sie w II LO to otrzymalismy od wlasnie PKS 'u sprzet RTV jakies TV i wtedy jeszcze magnetowidy ale to bylo ok 3 lat temu i przez kolejne lata nauki cos tam slyszalem ze szkola wygrala w PKS 'owych losowaniach jeszcze jakies fanty :D wiec losowania to nie nowosc .. choc calkiem fajna sprawa ...

--------------------------
pozdro for Kamil D:
... :D
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Wiesz gray3 ja słyszałem że PKS dzierżawi ten plac od jakiegoś księdza za bezcen i bierze więcej od tych sklepikarzy na placu...ale masz racje ze cały czas się tak możemy licytować więc najlepiej to skończyć... DonPomidor spoko... podałeś ze masz 31 lat a piszesz tak że z tego co rozumiem jesteś jeszcze w LO... i to było w drodze losowania czy sponsorował PKS te RTV ?? Firma rodziców sponsoruje podstawówkę w Kruszewie, ks Orz Goworowo i Gim w Goworowie... wiadomo ze PKS ma więcej kasy to może sobie pozwolić na te kalendarze... prywaciarze wolą tą kasę wydać na lepszy autobus :)
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

co do zapytania NIKO o to czy to BUS czy autobus to skoro taki jestes to czemu poslugujesz sie slowem PKS a nie pelna nazwa czyli Przedsiebiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrolece SA ??? odpowiem ci bo tak jest szybciej dlatego tez ja uzylem w swej wypowiedzi takiegoz a nie innego wyrazenia ... gdyz uwazam ze kazdy kto to czyta oczywiscie domysli sie o co mi chodzi jednak widze iz nie do konca sie to sprawdza wiec na drugi raz napisze AUTOBUS ....sry z mojej strony

ale do rzeczy .. przestancie sie wzajemnie obrazac i dopiekac ..
kazda firma ma swoje + i - i tyle
niech wszytko idzie ku lepszemu a bedzie naprawde fajnie ....
hivision31
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2006, 11:36

Post autor: hivision31 »

no tak ale ma ktos jakies foty tego busa ??
czy ktos juz nim jechal , bo sledze to rozmowe a jakos nic nie ma wiecej i tak jakos zostalo ??? :twisted:
ODPOWIEDZ