Ceny paliw w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pele
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2012, 11:38

Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: pele »

Witam kierowców
Czy zauważyliście w Ostrołęce zmowę cenową stacji paliw Orlen,Lotos,Statoil a pozostałe się dostosowują.
A są to przeważnie dużo wyższe ceny od średnich krajowych !
Np. aktualne średnie ceny wg strony e-petrol.pl są Pb95 : 5,27-5,35, ON : 5,33-5,41zł
a na naszych stacjach są ponad 5,50 zł !!!
Może są jakieś sposoby by to zmienić i przymusić stacje do stosowania niższych cen, a nie uważania
wszystkich kierowców za baranów, którzy kupią paliwo za taką cenę jaką sobie napiszą !!!
Pzdrawiam
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

Już dawno zauważyłem tę prawidłowość, że ceny paliw w O-ce są wyższe niż w sąsiedniej Łomży, w Białymstoku, a nawet w Warszawie. Ostatnio tankowałem na Statoil na Bródnie LPG po 2,62 - w O-ce 2,74.
Jedyne co mogłoby obniżyć cenę to zwiększenie konkurencji. W Białymstoku zrobili to w ten sposób że miasto założyło własną stację paliw przy KPKM (odpowiednik MZK) gdzie były minimalne narzuty - ceny paliw niskie. Wszyscy kupowali na tej stacji. Poprzez ilość transakcji miała ona doskonałe zyski, a po pewnym czasie ceny na innych stacjach spadły.
pozdr.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: TRUE »

Ja nie narzekam, średnio 2-3 razy w miesiącu jestem w Łomży więc tam tankuje :jupi:
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: Bart3kk »

Też ostatnio to zauważyłem, jechałem do przasnysza a tam ceny paliw po ok. 5,27 zł ,a u nas wszystkie pod 5,50 zł to jawna kpina z ostrołęczan niestety :(
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: niewiemco »

Od ponad miesiąca tankuję gaz w Łomży, różnica sięga 0,30gr na litrze gazu. Ostatnio kiedy tankowałem na Orlenie w Łomży cena za litr była 2,49 a w Ostrołęce na Orlenie 2,79. Kpiny.
zawodowiec71
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2014, 13:34

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: zawodowiec71 »

tankowałem dziś w Łomży ..na Orlen gaz 2,47..... tuna stacjach są kpiny z ludzi...
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: skutekk »

0.30gr na litrze to napisz bogaczu ile na baku oszczedzasz... 6zl? wiecej? ja tam nie placze i nie latam po calym miescie gdzie kupie najtaniej. Tankuje gdzie mam blisko i tyle, zaoszczedze 3zl na pelnym baku a wydam 10zl na przejazdy w poszukiwaniu tanszego.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

To policzmy: 7 PLN na baku. Tankuję 5x w tygodniu = 35 PLN na tydzień x 52 tygodnie w roku = 1820 rocznie. Mało?
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: PIq5 »

jak dla mnie to od czasu zlikwidowania małego Orlenu ceny poszły ostro w górę. Ktoś tutaj ładnie zarabia na kierowcach.
Awatar użytkownika
chester 469
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2011, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: chester 469 »

skutekk pisze:0.30gr na litrze to napisz bogaczu ile na baku oszczedzasz... 6zl? wiecej? ja tam nie placze i nie latam po calym miescie gdzie kupie najtaniej. Tankuje gdzie mam blisko i tyle, zaoszczedze 3zl na pelnym baku a wydam 10zl na przejazdy w poszukiwaniu tanszego.
Ile by nie zaoszczędził to jest i tak duża różnica cenowa między Ostrołęką a Łomża lub Białymstokiem (dzisiaj byłem w Białym średnio 20gr na każdym litrze paliwa taniej, Łomża to samo). Dobre 6zł oszczędności po czasie wyjdzie więcej :wink: Na swoim przykłądzie podam że zawsze tankuje do pełna gaz a przy takich rozbieżnościach cenowych to jest ok. 15zł na zbiorniku i w przeciwieństwie do większości samochodów mój pali tyle co trzy lub cztery golfy :wink: a taką monetę przy częstych tankowaniach odczuje w kieszeni. Więc czemu my musimy płacić więcej za paliwo niż łomżyniaki? Na pewno nie chodzi tu o większe koszty transportu itp. domyślam się że jest tam łatwiejszy dostęp do tańszego paliwa ze wschodu.
ZJ 97r 5.2 V8 b+gaz sek. lift 2.5" BFG 31/10.5r15 -dupowóz
Uaz 469 b+g lift SILVERSTONE MT-117 X-treme 33/10.5r15 -ryjek Był
cichy84
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2009, 21:16

Re: Ceny paliw w Ostrołęce

Post autor: cichy84 »

1,5 roku temu jadąc na dolny śląsk zatankowałem w Komorowie benzynę po 5,89 a gdy zajechalem na miejsce na lokalnym
orlenie była cena 5,34. Bez komentarza...
ODPOWIEDZ