Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: TRUE »

Proponuje zrobić cykliczny (raz w miesiącu) protest przeciwko wysokim cenom paliwa w Ostrołęce. Protest polegałby nie jak dotychczas na spowalnianiu ruchu i dorabianiu stacji paliw tylko blokowaniu samych stacji, tzn. podjeżdżalibyśmy na stacje (po kolei wszystkie duże - Orlen, Lotos, Statoil...), każdy samochód tankowałby po 10-20 zł, kierowca po tankowaniu myje jeszcze szybę i idzie płacić w jak najdrobniejszej walucie lub kartą (dodatkowe koszta dla stacji).

Zapraszam

https://www.facebook.com/pages/STOP-wys ... 5958285498
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: netespl »

Szczerze? Głupota. Nic to nie da, poza czasem który stracisz na ten śmieszny protest.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: TRUE »

Ja uważam, że trzeba spróbować. Szczególnie większe stacje paliw nie będą ucieszone z powodu kolejek, natomiast opłaty za obsługę transakcji kartą płatniczą zmniejszą zysk. Każda inicjatywa jest lepsza niż narzekanie i siedzenie z założonymi rękoma.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: netespl »

TRUE pisze:natomiast opłaty za obsługę transakcji kartą płatniczą zmniejszą zysk
A wiesz na kim to się odbije? I tak w końcu za to zapłacisz przy kolejnej podwyżce o kilka groszy... ta akcja nie będzie miała absolutnie żadnego wpływu na stosowaną przez stacje politykę, ekonomicznie również stacje tego nie odczują. Po prostu szkoda czasu.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: mondeo »

pomysł zły, i nie chce cię obrażać temat do zamknięcia!!!! albo najlepiej usunięcia, jak ci się nudzi to zatrudnij się na drugi etat i będzie cię stać na paliwo
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: TRUE »

mondeo pisze:pomysł zły, i nie chce cię obrażać temat do zamknięcia!!!! albo najlepiej usunięcia, jak ci się nudzi to zatrudnij się na drugi etat i będzie cię stać na paliwo
Na paliwo mnie stać, ale to jeszcze nie powód żeby przepłacać. Jak można przeczytać w innym temacie, ja osobiście tankuje w Łomży, bo i tak tam jestem 2-3 razy w miesiącu. Wolałbym jednak dorabiać lokalne firmy ale na normalnym poziomie, gdyby ceny były zbliżone do Łomżyńskich to tankowałbym na lokalnych stacjach. Nie widzę też powodu do zamykania czy usuwania tematu. Fanpage polubiło od wczoraj kilkadziesiąt osób, więc zainteresowanie jest. Zobaczymy jak będzie wyglądała realizacja protestu. Moim zdaniem przyniesie więcej pożytku niż przemarsze w sprawie obwodnicy.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: skutekk »

tankujac w imie protestu i tak i tak kupujesz te "drogie" paliwo i dorabiasz stacje wiec jak oni maja odczuc ze protestujesz?? Co innego gdyby jakos sparalizowac ruch na stacjach aby nikt nie mogl zatankowac ale wtedy odbiloby sie to na kierowcach.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: mondeo »

skutekk pisze:Co innego gdyby jakos sparalizowac ruch na stacjach aby nikt nie mogl zatankowac
uwierz mi że wtedy spora grupa kierowców też wzięła by sprawy w swoje ręce. pobicia kierowców i porysowane gwoździem auta osób uniemożliwiających w ten sposób tankowanie innym w demokratycznym państwie, było by sprawiedliwe wg. mnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy jestem w trasie spieszy mi sie lub na wakacjach i moja podróż zostaje niewyrażalnie wydłużona przez jakiegoś wataszke i jego bande, mamy demokracje koniec kropka jest kilka stacji tankuj tam gdzie ci ceny odpowiadają. albo przerób sobie na gas. ew. przesiadka na rower
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: skutekk »

chlopcze naucz sie czytac ze zrozumieniem bo chyba tak samo czytasz jak klepiesz te swoje auto na handel (pamietam z postow). Ja tankuje gdzie popadnie a gazu w aucie nie uznaje.
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: mcaron07 »

co ci Polacy mają, że ciągle organizują jakieś protesty? najpierw te rondo, teraz to...
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: zuko »

TRUE pisze:Ja uważam, że trzeba spróbować. Szczególnie większe stacje paliw nie będą ucieszone z powodu kolejek, natomiast opłaty za obsługę transakcji kartą płatniczą zmniejszą zysk. Każda inicjatywa jest lepsza niż narzekanie i siedzenie z założonymi rękoma.
Chyba pomyliłeś walutę, 10-20 ok ale nie zł a gr, to musisz mieć wyćwiczone palce, ale wiecie co?
Nie lejcie przez miesiąc, łoch kurde, żeby 3/4 narodu tak nie zalewało to kurda...choć jeszcze inaczej, każdego buraka z rządu bym położył na glebę uwiązanego i do mordy pistolet z paliwem i zalewać do pełna!
Zalane ciało na śmietnik czy spalenie jak kto woli.
szeryf_z_bunshee
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 19 lis 2013, 14:51

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliwa w Ostrołęce

Post autor: szeryf_z_bunshee »

Odgrzewam kotleta.
Podróże po regionie, a zwłaszcza po zlokalizowanych tam stacjach paliw doprowadzają do wniosku, że z cenami paliw w Ostrołęce jest coś nie tak. Nikt z pompiarzy nie wypowiedział się tu ale trudno uwierzyć, że koszt dostawy paliw do Ostrołęki jest drastycznie inny niż choćby do Łomży. A jednak ceny są inne w Ostrołęce a inne na stacjach odległych o 10 i więcej km od miasta. Szczerze, jest taka instytucja jak UOKiK i to tam trzeba skierować swe kroki. A jeśli jakaś akcja społeczna to raczej "Tankuj poza Ostrołęką" ;)
ODPOWIEDZ