Szkoła średnia z poziomem

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Bezimienny
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2015, 18:17

Szkoła średnia z poziomem

Post autor: Bezimienny »

Jaka szkoła średnia jest najlepsza w Ostrołęce?
Interesuje mnie klasa z rozszerzeniem WOS/Historia i Informatyka/Matematyka (może być i Technikum)
Tyle aż, bo jestem dość mocny z tych przedmiotów (z wyżej wymienionych ocena 6)
Teraz pytania: Jaka szkoła ma dobry poziom nauczania?
Interesuje mnie też poziom zachowania młodzieży w szkołach średnich (jestem wrażliwy na to)
I czy warto iść na Technika Informatyka do ZSZ nr 1 (Metalówa) czy ZSZ nr 2 (Wyszyńskiego). Czy te technika są dobre?
premierkrab
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2015, 23:06

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: premierkrab »

Któraś szkoła pewnie jest najlepsza, ale wszystkie są słabe, więc tytuł najlepszej szkoły w Ostrołęce raczej niewiele znaczy.

Jeśli nie myślisz o studiach (pisałeś o mat/inf - masa ludzi powtarza bzdury, że nie warto studiować informy, ale to często nędzni klepacze kodu wywalający się przy pierwszym problemie architektonicznym), to jakieś technikum wydaje się spoko, ale nie wiem, czy chcesz przez 4 lata mieć do czynienia ze sporym stężeniem samców prezentujących kulturalne niziny i czuć pety po każdej przerwie. Nie, żeby w liceach tego nie było, ale akurat w tej kategorii nasze szkoły zawodowe zajmują niechlubne pierwsze miejsce.

IMO - idź tam, gdzie masz najbliżej i gdzie idą fajni znajomi. Jeśli jesteś ogarnięty, to do matury przygotujesz się nawet sam w domu i żaden nauczyciel Ci nie będzie potrzebny do dostania się na jakiś topowy wydział AGH/PW/whatever, gdzie sobie z pewną ilością oleju w głowie na bank poradzisz, bo wszystko jest dla ludzi. Na studiach ludzie ze Staszica etc. nie wypadają jakoś mega wspaniale w porównaniu do teoretycznie gorszej reszty, bo przeskok pomiędzy szkołą średnią a dobrymi studiami jest (na szczęście?) na tyle duży, że każdy ma na początku przerąbane :wink: .
Bezimienny
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2015, 18:17

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: Bezimienny »

A kolejne pytania:
Gdzie są najlepsi nauczyciele historii, wosu, a gdzie matematyki, geografii.
Słyszałem, że podobno należy omijać SLO II, dlaczego?
kkrzysiek1234
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2015, 21:54

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: kkrzysiek1234 »

Witam. Zarejestrowałem się specjalnie by napisać w twoim temacie. Jako uczeń na profilu TI w "Metalówie", pozwolę sobie napisać co nieco o technikum informatycznym:
1. Nie wiem jak jest w ZSZ nr 2 nigdy nie byłem to się nie wypowiadam. Jeśli chodzi o przedmioty ściśle zawodowe to można u nas spotkać kilku nauczycieli którzy wiedzą o czym mówią. Jeśli tylko będziesz chciał to się czegoś nauczysz.
2. Jeśli chodzi o poziom zachowania nie sądzę żebyśmy odstawali względem liceum ale to tylko moje osobiste odczucia.
3. Kolega chodzi do II LO w Ostrołęce ma miedzy innymi rozszerzoną informatykę, z tego co mi opowiadał robią dużo mniej od nas.
4. Kolego "premierkrab" rozumiem, że po technikum na studia nie wpuszczają?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: skutekk »

Jak średnia z poziomem to nie w tym miescie
Bezimienny
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2015, 18:17

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: Bezimienny »

Podobno ma być rekrutacja on-line do ostrołęckich szkół. Jakieś są informacje na ten temat?
premierkrab
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2015, 23:06

Re: Szkoła średnia z poziomem

Post autor: premierkrab »

kkrzysiek1234 pisze:4. Kolego "premierkrab" rozumiem, że po technikum na studia nie wpuszczają?
Sorry za topicową nekrofilię, ale dawno nie zaglądałem na forum i nie odpowiedziałem na postawione wyżej pytanie.

Pewnie wpuszczają. Nigdy dłużej z ochroną nie gadałem, ale przy najbliższej okazji się zapytam :wink: . A tak serio - jeśli OP nie miałby zamiaru iść na studia, to technikum wydaje się sensowniejsze. W przeciwnym wypadku, gdyby chciał iść na jakieś sensowne studia, to po co siedzieć w technikum 4 lata, skoro może się stąd wynieść już po trzech latach liceum?
ODPOWIEDZ