Która szkoła podstawowa w Ostrołęce jest najlepsza?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Która szkoła podstawowa w Ostrołęce jest najlepsza?

Post autor: mIcHaLos »

Witam wszystkich,

rzucam temat do dyskusji - tak jak w temacie.

Jaką Szkołę Podstawową polecacie żeby puścić Dziecko do "1 Klasy"

Opinii jest dużo i każda szkoła ma swoją, przeplatają się te lepsze i te gorsze.
Jakie macie doświadczenia w tej kwesti - Może coś podpowiecie :)

Liczę na każdą opinie, pomoc itp. - Myślę że taka informacja przyda się nie tylko mnie ale również części rodzicom, które w następnym roku planują puścić swoje "Smyki" do "Podstawówki"

Dzięki :) - Zapraszam do wymiany swoich opinii
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: 1 Klasa - Jaka Szkołę Podstawową polecacie dla Dziecka

Post autor: Markus »

jeśli chodzi o szkoły podstawowe to obowiązuje rejonizacja
userka
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2015, 13:07

Re: 1 Klasa - Jaka Szkołę Podstawową polecacie dla Dziecka

Post autor: userka »

Nie prawda, nie obowiązuje zadna rejonizacja. Możesz wysłać dziecko do której chcesz szkoły.

Jesli chodzi o szkołę, to sp. nr 1 ma trochę zanizony poziom - co widać później, np. w gimnazjum.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: 1 Klasa - Jaka Szkołę Podstawową polecacie dla Dziecka

Post autor: Markus »

zarzucasz mi nieprawdę , ale i ty nie masz racji dokładnie jest tak:
W szkole obwodowej ze względu na miejsce zamieszkania dzieci mają zapewnione miejsce edukacyjne. Należy w wyznaczonym terminie złożyć odpowiedni formularz lub podanie o przyjęcie dziecka do szkoły.

Można jednak zapisać dziecko do innej szkoły niż wynika to z miejsca zamieszkania (rejonizacja). Przyjęcie dziecka następuje wtedy na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów dziecka, w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami ,
Może ale nie musi.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: 1 Klasa - Jaka Szkołę Podstawową polecacie dla Dziecka

Post autor: elfik »

Markus oczywiście ma rację - jest rejonizacja. Dziecko z rejonu jest automatycznie zapisywane na listę. Dzieci spoza - przyjmowane TYLKO w przypadku wolnych miejsc. Dużo rodziców przemeldowuje dzieci, aby zapewnić im miejsce w wybranej szkole.

Czy jedynka ma zaniżony poziom? Proszę o jakieś fakty, bo patrząc np. na egzaminy szóstoklasistów zazwyczaj przoduje w rankingach, zaraz za STO (w 2016 dobre wyniki ma też 10tka), ale jak pani ma lepsze informacje to proszę podać - myślę, że wielu rodzicom się przydadzą. Ja osobiście nie znalazłam żadnych faktów, gdzie pokazane jest jak radzą sobie gimnazjaliści z poszczególnych szkół.. Może źle szukam?

Jeśli zależy TYLKO na poziomie nauki - najlepiej zapisać do STO. Szkoła płatna, ale poziom wysoki. Pozdrawiam!

ps. Dla porównania napisałam średnią z egzaminów szóstoklasisty z 2016, w kolejności najlepszy -> najgorszy wynik:

1. STO - 77,8
2. SP 10 - 69,2
3. SP 1 - 67,4
4. SP 3 - 66,3
5. SP 6 - 64,2
6. SP 4 - 63,4
7. SP 2 - 63,1
8. SP 5 - 59,3
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: 1 Klasa - Jaka Szkołę Podstawową polecacie dla Dziecka

Post autor: samanta »

Wszystko zależy, do jakiej klasy trafi dziecko i do jakiego wychowawcy. W każdej szkole są klasy lepsze i gorsze, i to nie jest przypadek. A co do STO, to jest już chyba na ostatniej prostej do zamknięcia. Dużo ludzi zabiera stamtąd swoje dzieci, bo zajęć dodatkowych nie ma, bo atmosfera wcale nie taka rodzinna, bo podejście wcale nie takie indywidualne.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Która szkoła podstawowa w Ostrołęce jest najlepsza?

Post autor: mIcHaLos »

W dużej mierze interesują mnie informacje : o zajęciach pozalekcyjnych

- ewentualna świetlica gdzie Dziecko może pobyć do momentu przybycia rodzica - odebrania
- tematy szatni czy są wydzielone
- stołówka - obiady, czy takie smyki poradzą sobie - (pora obiadowa, wszyscy razem? czy wydzielona godzina)

Z góry dzięki
Pan56
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2016, 16:52

Re: Która szkoła podstawowa w Ostrołęce jest najlepsza?

Post autor: Pan56 »

Witam rodziców dzieci, które będą zaczynać edukację w pierwszej klasie.
Opowiem wam jak to jest w SP nr 2 w Ostrołęce. NIE ZAPISUJCIE DZIECI DO TEJ SZKOŁY , TO ZMARNOWANY CZAS.
Pani Dyrektor i Nauczyciele w tej szkole nie rozumieją co to znaczy, że szkoła jest partnerem szkoły.Rodzic może się tam poczuć gorzej niż zabłąkany pies, nie ma pomocy dla dzieci a za całe zło które wydarzy się w szkole obarczany jest rodzic.
Zajęcia WF odbywają się na korytarzach szkoły, zajęcia dodatkowe odbywają się w starej salce po siłowni, dzieci biegają pomiędzy sztangami i atlasem. Na korytarzach szczególnie przed 8 rano panie nauczycielki które mają pomagać i dbać o bezpieczeństwo na korytarzu zazwyczaj plotkują i nie można liczyć na to że pomogą dziecku . Natomiast można usłyszeć , że syn lub córka znowu się spóźniła na pierwszą godzinę.
Na stołówce jest podobnie młodsze dzieci nie mogą liczyć na pomoc nauczyciela. Natomiast nauczyciel chętny jest do zwracania uwagi że rodzic wchodzi na stołówkę i pomaga przenieść posiłek.
Panie pedagog również pozostawiają wiele do życzenia. Wiedza ich zakończyła się na książkach wydanych w roku 1960 r.
Zachęcam również do zwracania się na piśmie w każdej sprawie, gdyż co nie jest w dokumentach nie przeszło przez sekretariat nie miało miejsca. Tam zamiata się wszystko niewygodne pod dywan i dyrekcja zasłania się niepamięcią.
Powodzenia w znalezieniu przyjaznego miejsca dla dzieci.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Która szkoła podstawowa w Ostrołęce jest najlepsza?

Post autor: mIcHaLos »

Dzięki - bardzo cenna opinia. I o właśnie o takie mi chodzi. Dzieci na początku tej swojej przygody powinny być otoczone opieką a nie pozostawione same sobie... !
ODPOWIEDZ