ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Nexu
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2017, 20:24

ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: Nexu »

Witam, zauważyłem że w zsz 3 jest nowy kierunek, interesuje się komputerami, jestem graczem i czy jest sens iść na ten kierunek czy jednak lepiej wybrać jest zwykle technikum informatyczne?
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zsz 3 Ti z innowacją e sport

Post autor: pawello »

w teorii brzmi fajnie, w rzeczywistości jest tak jak w kazdym innym technikum informatycznym
artas2208x
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, 23:22

Re: Zsz 3 Ti z innowacją e sport

Post autor: artas2208x »

pawello pisze: 11 mar 2017, 22:07 w teorii brzmi fajnie, w rzeczywistości jest tak jak w kazdym innym technikum informatycznym

A skąd możesz to wiedzieć? Jest to pierwszy taki kierunek w tym mieście. Sam jestem zainteresowany i z tego co się dowiedziałem to oprócz normalnych zajęć na tym kierunku będą prowadzone zajęcia z tworzenia gier np. w Unity (jak ktoś się interesuje to jest to profesjonalny silnik graficzny). Jakieś turnieje też chyba mają być. Wiadomo to szkoła i wiadomo jakie szkoły mają warunki. Nie wiem jak to się przełoży w praktyce, ale z opinii słyszałem, że jest to najlepsze technikum informatyczne pod względem zdawalności, więc nic nie stracę. Mam nadzieję, że pojawi się więcej informacji o tym kierunku, bo poważnie rozważam tą decyzję.
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: pawello »

heh kolego to powiedz mi kto bedzie prowadzil zajecia z Unity? W takiej ostrolece? Myslisz ze sprowadzą kogoś z techlandu czy cdp?
Obiecuje Ci to że nie ma nikogo w ostrołęce kto ogarnia w miare przyzwoicie Unity, nie wspomne już o UE4
artur15
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 11:41

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: artur15 »

Skąd ty wiesz, że w ZSZ Nr 3 nie ma nauczycieli, którzy ogarniają Unity. Ja wiem, że są tacy nauczyciele w tej szkole. bo sam chodzę na zajęcia z programowania. Zresztą pracują tam bardzo dobrzy nauczyciele i znają się na rzeczy. Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć z informatyki to tylko w tej szkole. Chyba że chcesz 4 lata przebimbać, to już twoja sprawa.
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: pawello »

tak tak człowiek ze znajomością bardzo popularnego silnika wykorzystywanego w grach AAA będzie gnił i pracowal jako nauczyciel w technikum w małym mieście... tego jeszcze nie slyszalem...
Oczywiście zaraz ktoś mi pojedzie że można przecież po godzinach pracować nad projektami
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: pawello »

Nawet jeśli, Unity to nie tylko sam edytor gdzie przeciągasz zawartość z jednego okna do drugiego( przy leveldesignie tak, chociaż i tutaj trzeba dobrze texy przypisać do odpowiednich slotów). To jest złożony proces w którym każdy ma odpowiednią role. Nie ma jednego człowieka który bybył
jednocześnie dobrym skrypterem w Javie, leveldesignerem czy scenarzystą.
żyjesz kolego w blędzie
artur15
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 11:41

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: artur15 »

W błędzie to ty kolego żyjesz mówiąc że człowiek jest w stanie tylko albo opanować Unity albo Jave. Widocznie mało wiesz o tworzeniu gier.
artur15
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 11:41

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: artur15 »

A swoją drogą, to fajny kierunek. Dlaczego z góry zakładacie, że nic się nie nauczycie. Tak myślą typowi pesymiści. Oj polski naród. Jak pojawi się coś fajnego to najlepiej od razu skrytykować.
artas2208x
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2017, 23:22

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

Post autor: artas2208x »

pawello pisze: 14 mar 2017, 12:39 Nawet jeśli, Unity to nie tylko sam edytor gdzie przeciągasz zawartość z jednego okna do drugiego( przy leveldesignie tak, chociaż i tutaj trzeba dobrze texy przypisać do odpowiednich slotów). To jest złożony proces w którym każdy ma odpowiednią role. Nie ma jednego człowieka który bybył
jednocześnie dobrym skrypterem w Javie, leveldesignerem czy scenarzystą.
żyjesz kolego w blędzie
Może wydaje mi się, ale wygląda Pan jakby był konkurencją. Tak na prawdę nic nie wiemy, ale już zdążyliśmy skrytykować cały pomysł. Wiem, że w niektórych Ostrołęckich w szkołach robi się już projekty programistyczne, czyli nauczyciele posiadają odpowiednią wiedzę (chociażby II LO). Poza tym w technikum czy liceum poznaje się raczej podstawy wszystkiego, a nie mistrzowskie opanowanie wszystkich języków programowania.

Jak mówiłem zastanawiam się na wyborem odpowiedniej szkoły. Przeanalizowałem i wg artykułu z MO ZSZ 3 miało ostatnio najlepszą zdawalność egzaminu zawodowego z informatyki i to chyba przesądzi o moim wyborze. Z drugiej strony inne szkoły są chwalone za np. lepsze praktyki, czy większe zaplecze niż ta szkoła, ale wynik chyba się liczy najbardziej.
ODPOWIEDZ