Strona 1 z 1

ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 11 mar 2017, 20:28
autor: Nexu
Witam, zauważyłem że w zsz 3 jest nowy kierunek, interesuje się komputerami, jestem graczem i czy jest sens iść na ten kierunek czy jednak lepiej wybrać jest zwykle technikum informatyczne?

Re: Zsz 3 Ti z innowacją e sport

: 11 mar 2017, 22:07
autor: pawello
w teorii brzmi fajnie, w rzeczywistości jest tak jak w kazdym innym technikum informatycznym

Re: Zsz 3 Ti z innowacją e sport

: 11 mar 2017, 23:30
autor: artas2208x
pawello pisze: 11 mar 2017, 22:07 w teorii brzmi fajnie, w rzeczywistości jest tak jak w kazdym innym technikum informatycznym

A skąd możesz to wiedzieć? Jest to pierwszy taki kierunek w tym mieście. Sam jestem zainteresowany i z tego co się dowiedziałem to oprócz normalnych zajęć na tym kierunku będą prowadzone zajęcia z tworzenia gier np. w Unity (jak ktoś się interesuje to jest to profesjonalny silnik graficzny). Jakieś turnieje też chyba mają być. Wiadomo to szkoła i wiadomo jakie szkoły mają warunki. Nie wiem jak to się przełoży w praktyce, ale z opinii słyszałem, że jest to najlepsze technikum informatyczne pod względem zdawalności, więc nic nie stracę. Mam nadzieję, że pojawi się więcej informacji o tym kierunku, bo poważnie rozważam tą decyzję.

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 13 mar 2017, 22:48
autor: pawello
heh kolego to powiedz mi kto bedzie prowadzil zajecia z Unity? W takiej ostrolece? Myslisz ze sprowadzą kogoś z techlandu czy cdp?
Obiecuje Ci to że nie ma nikogo w ostrołęce kto ogarnia w miare przyzwoicie Unity, nie wspomne już o UE4

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 11:48
autor: artur15
Skąd ty wiesz, że w ZSZ Nr 3 nie ma nauczycieli, którzy ogarniają Unity. Ja wiem, że są tacy nauczyciele w tej szkole. bo sam chodzę na zajęcia z programowania. Zresztą pracują tam bardzo dobrzy nauczyciele i znają się na rzeczy. Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć z informatyki to tylko w tej szkole. Chyba że chcesz 4 lata przebimbać, to już twoja sprawa.

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 12:35
autor: pawello
tak tak człowiek ze znajomością bardzo popularnego silnika wykorzystywanego w grach AAA będzie gnił i pracowal jako nauczyciel w technikum w małym mieście... tego jeszcze nie slyszalem...
Oczywiście zaraz ktoś mi pojedzie że można przecież po godzinach pracować nad projektami

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 12:39
autor: pawello
Nawet jeśli, Unity to nie tylko sam edytor gdzie przeciągasz zawartość z jednego okna do drugiego( przy leveldesignie tak, chociaż i tutaj trzeba dobrze texy przypisać do odpowiednich slotów). To jest złożony proces w którym każdy ma odpowiednią role. Nie ma jednego człowieka który bybył
jednocześnie dobrym skrypterem w Javie, leveldesignerem czy scenarzystą.
żyjesz kolego w blędzie

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 13:28
autor: artur15
W błędzie to ty kolego żyjesz mówiąc że człowiek jest w stanie tylko albo opanować Unity albo Jave. Widocznie mało wiesz o tworzeniu gier.

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 13:35
autor: artur15
A swoją drogą, to fajny kierunek. Dlaczego z góry zakładacie, że nic się nie nauczycie. Tak myślą typowi pesymiści. Oj polski naród. Jak pojawi się coś fajnego to najlepiej od razu skrytykować.

Re: ZSZ 3 Ti z innowacją e-sport

: 14 mar 2017, 15:58
autor: artas2208x
pawello pisze: 14 mar 2017, 12:39 Nawet jeśli, Unity to nie tylko sam edytor gdzie przeciągasz zawartość z jednego okna do drugiego( przy leveldesignie tak, chociaż i tutaj trzeba dobrze texy przypisać do odpowiednich slotów). To jest złożony proces w którym każdy ma odpowiednią role. Nie ma jednego człowieka który bybył
jednocześnie dobrym skrypterem w Javie, leveldesignerem czy scenarzystą.
żyjesz kolego w blędzie
Może wydaje mi się, ale wygląda Pan jakby był konkurencją. Tak na prawdę nic nie wiemy, ale już zdążyliśmy skrytykować cały pomysł. Wiem, że w niektórych Ostrołęckich w szkołach robi się już projekty programistyczne, czyli nauczyciele posiadają odpowiednią wiedzę (chociażby II LO). Poza tym w technikum czy liceum poznaje się raczej podstawy wszystkiego, a nie mistrzowskie opanowanie wszystkich języków programowania.

Jak mówiłem zastanawiam się na wyborem odpowiedniej szkoły. Przeanalizowałem i wg artykułu z MO ZSZ 3 miało ostatnio najlepszą zdawalność egzaminu zawodowego z informatyki i to chyba przesądzi o moim wyborze. Z drugiej strony inne szkoły są chwalone za np. lepsze praktyki, czy większe zaplecze niż ta szkoła, ale wynik chyba się liczy najbardziej.