Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
KarolinaLis
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2020, 16:20

Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: KarolinaLis »

Witam! Potrzebuję pomocy, poszukuję sposobów nauczyć angielskiego swojego dziecka. Posługuje się językiem na poziomie zaawansowanym, jednak nie mogę znaleść podejścia. Córeczka ma 5 lat. Czy miał ktoś takie doświadczenie?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: Infom »

To chyba najlepszym sposobem na początku będzie specjalna szkoła językowa po przez zabawę, na prawdziwą naukę przyjdzie jeszcze czas!
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: kormoran »

U 5. latków to może tak jest? U mnie wnuczka i wnuczek właśnie oświadczyli, że ich to nudzi i nie będą chodzić na angielski; chociaż dotychczas chodzili bez problemu. No i mają przerwę.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: Infom »

kormoran pisze: 09 gru 2020, 9:48 U 5. latków to może tak jest? U mnie wnuczka i wnuczek właśnie oświadczyli, że ich to nudzi i nie będą chodzić na angielski; chociaż dotychczas chodzili bez problemu. No i mają przerwę.
i moim zdaniem bardzo dobrze nie ma co zmuszać dzieci w takim wieku do nauki!
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: Kficze »

KarolinaLis pisze: 08 gru 2020, 16:28 Witam! Potrzebuję pomocy, poszukuję sposobów nauczyć angielskiego swojego dziecka. Posługuje się językiem na poziomie zaawansowanym, jednak nie mogę znaleść podejścia. Córeczka ma 5 lat. Czy miał ktoś takie doświadczenie?
Jeśli posługujesz się językiem na poziomie zaawansowanym to mów do dziecka tylko po angielsku. Nauczy się naturalnie choć początki mogą być trudne.
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Nauka angielskiego dla dzieci - potrzebuję pomocy

Post autor: samanta »

Jeśli dziecko lubi książeczki - spróbuj prostą angielską bajeczkę, z obrazkami czy okienkami. Jeśli woli oglądać bajki, spróbuj z bajką na you tube np. Na zwracanie się do dziecka po angielsku przyjdzie czas, najpierw sprawdź, czy coś z tych rzeczy chwyci. Jeśli coś się spodoba, dziecko samo wplecie do zwykłej rozmowy czy zabawy jakieś zapamiętane słówko, chociażby Hello czy Bye, więc wtedy można pociągnąć temat i też używać tych samych określeń. Jeśli nie, nie rób nic na siłę, w tym wieku ważne jest nawiązanie pozytywnych skojarzeń z innym językiem jako takim, nie z nauką.
ODPOWIEDZ