I LO czy II LO

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
olutaa
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2009, 19:00

I LO czy II LO

Post autor: olutaa »

Witam!!!
Proszę o opinie i komentarze, ponieważ niedługo będe musiał podjąc decyzje :? a kompletnie nie wiem, które liceum wybrać... Wybieram się na profil bilogiczno-chemiczny.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Niezdecydowany

PS Czy ktos z Was jest na promocji zdrowia w II LO :?: Jesli tak to jakie są dodatkowe zajęcia i jak to wszystko wyglada na tym profilu???
Maksym69
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2009, 13:09

Re: I LO czy II LO

Post autor: Maksym69 »

Ja polecam III LO :)
Ziabcia1989
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2009, 20:36

Re: I LO czy II LO

Post autor: Ziabcia1989 »

Jasne, że III LO :)
hooLigans
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2009, 20:33

Re: I LO czy II LO

Post autor: hooLigans »

jakie lo jakie lo oglupieliscie. :lol: :lol: :lol: tylko metalowa
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: I LO czy II LO

Post autor: hempgru »

haha "metalowa"
ziomalka
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2007, 21:16

Re: I LO czy II LO

Post autor: ziomalka »

w 1 LO jest o 100% lepiej niz w 2. fajna atmosfera i nauczyciele tez w miare spoko ;D
K4
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 07 cze 2007, 14:58

Re: I LO czy II LO

Post autor: K4 »

haha adek rotfl ;d
widac straszna sierota z ciebie jak sie nudziles w 2 LO ;D
adek
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2007, 16:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO czy II LO

Post autor: adek »

Jak sobie sam coś zorganizujesz to się nie nudzisz:P Ale tak żeby coś z inicjatywy szkoły/nauczycieli/samorządu to już niedoczekanie. Cokolwiek to by miało być... nawet z okazji różnych świąt/dni itp nic w tej szkole nie robią. Przynajmniej w porównaniu z tym co się słyszy z innych szkół to ta szkoła wydaje się nudna.
Ja tam jak na dzień dzisiejszy żałuje, że się tam wybrałem.

PS: Co do zajęć dodatkowych to ja się nie mogłem doprosić(powtarzam doprosić i to wielokrotnie) kółka informatycznego na profilu z rozszerzoną informatyką mimo sporej liczby chętnych...
Kasjopea
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2006, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO czy II LO

Post autor: Kasjopea »

Ani II ani I ;) Polecam III :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO czy II LO

Post autor: Qrzysio »

Różnice między I, II i III LO są i nie można mówić o tym, że wszędzie jest tak samo.

W I LO najwięcej osób dostaje się na dobre studia tylko z kierunków humanistycznych i biologiczno-chemicznego (większość studentów SGGW i UM w stolicy). Matma niestety kuleje i na politechnice i WAT mało kto widnieje na litach przyjętych.

Odwrotnie jest w 2 LO, tam matma jest na wysokim poziomie i dużo osób dostaje się na najlepsze uczelnie technicznie - Politechnikę Warszawską.

3 LO też nie jest złe. Olimpijczyków może mało, ale na Wojskową Akademię Techniczną co roku idzie duża grupa osób, z mojego rocznika, tylko z moje klasy jest 9 osób na tej uczelni, 3 dostały się na PW.

Tak więc jeśli biol-chem to polecałbym 1 LO. Wyniki matur mówią same za siebie.
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: I LO czy II LO

Post autor: Olqaa »

III lo:D:D
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Re: I LO czy II LO

Post autor: Czejen »

III LO
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: I LO czy II LO

Post autor: uzytkownik »

nauczcie sie czytac ze zrozumieniem! pytanie brzmi I czy II a wy tu z jakims III wyskakujecie
hub5oN
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2009, 13:03

Re: I LO czy II LO

Post autor: hub5oN »

co wy gadacie?!
Ja skonczylem I LO i jestem na WAT
tak samo jak dwoch moich kumpli.
we 3 jestesmy na WAT a 4ech kumpli z klasy jest na Politechnice Warszawskiej ( i mowie tu tylko o mojej klasie)
takze z matmą i fizą nie jest najgorzej tylko wiadomo musisz sie przylozyc przed maturą
Polecam I LO!
NoCoTy
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:56

Re: I LO czy II LO

Post autor: NoCoTy »

Jestem w II LO na Promocji Zdrowia. Zdecydowanie polecam tą szkołę. Nauczyciele od biologii i chemii na tym profilu naprawdę świetnie uczą, dobrze tłumaczą, bardzo dużo wymagają, ale to w końcu najlepsza szkoła w mieście ; ) Atmosfera w szkole ogólnie jest świetna, nauczyciele mają podejście do ucznia i rzadko spotyka się napompowanych bufonów, wszyscy z poczuciem humoru i jak największą chęcią przekazania jak największej ilości wiedzy.

Jeśli chodzi o Promocję Zdrowia to również bardzo polecam. Polega to na tym, że przed lub po lekcjach jeździmy na 2-3 h do Nowego Szpitala, gdzie odbywają się wykłady z lekarzami oraz ludźmi związanymi w jakiś sposób z medycyną. Często odwiedzamy różne oddziały w szpitalu i rozmawiamy z pracującymi tam ludźmi o ich pracy. Pomaga to w określeniu planów na przyszłość. Na trzy lata nauki jest rozłożonych ok 10 darmowych wycieczek edukacyjnych do Warszawy, gdzie odwiedzamy m.in. Instytut Energii Atomowej. Wszyscy przechodzą również Kurs Pierwszej Pomocy.

Naprawdę baardzo polecam II LO i klasę Promocji Zdrowia ; )
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: I LO czy II LO

Post autor: baryłka »

Polecam I LO! Tak jak już ktoś napisał, są tam świetni nauczyciele z kierunków humanistycznych i biologiczno-chemicznych. Jak ja chodziłam do tej szkoły(matura w 2007roku), to mocno cisnęli i nie było mowy o obijaniu się(może taka kadra mi się trafiła). Wyniki nauczania są rewelacyjne. Tylko ok. 6 osób nie dostało się na studia. Reszta studiuje dziennie, na takich kierunkach jak: prawo, ekonomia, dziennikarstwo, filologia angielska, polonistyka, psychologia, ochrona środowiska, dietetyka i wiele innych. Zaznaczam, że wszyscy są na studiach dziennych.
O skuteczności nauczania może świadczyć też liczba olimpijczyków.

Życzę dobrego wyboru.

Pozdrawaim,
Baryłka :)
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Re: I LO czy II LO

Post autor: jarpen »

poza tym wiadomo że 1LO się najlepiej bawi :D
rooybe
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:02

Re: I LO czy II LO

Post autor: rooybe »

Witam, ktoś tu napisał ,że w I LO, matematyka i fizyka stoi na niższym poziomie, niż w II LO. Mógłby ktoś to potwierdzić czy też zaprzeczyć ?
Wybieram się na profil matematyczno-fizyczny i zależy mi aby dostać się w przyszłości na politechnikę.
W roku szkolnym 2009/2010 w I LO, będzie coś nazwane "fizycznymi ścieżkami matematyki" czy warto dla tego iść do I LO ?

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w sprawie liczby punktów jaką trzeba uzyskać aby dostać się na profil który wymieniłem w I LO i II LO ? (matematyczno - fizyczny)
Superwomen
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2008, 12:22

Re: I LO czy II LO

Post autor: Superwomen »

Jestem absolwentką IILO. Byłam na profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym. Nie żałuję, choć nie poszłam tą drogą.
Nauczyciele są świetni. Nauczą, wytłumaczą, przygotują. Nawet uczniowie z 3 dostali się na dobre studia.
Po profilu matematyczno-fizycznym większość osób jest na Politechnikach, także polecam.
Nie zgadzam się też z wypowiedzią jednego chłopca, który napisał., że jest nudno i że każdy się uczy i podlizuje.
Ja taka nie byłam ;)
A w szkole się jest, żeby się czegoś dowiedzieć, poimprezować można po szkole ( a do baru niedaleko) i na fajka można wyjść.
pozdrawiam i życzę powodzenia przy rekrutacji.
Anuna24
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2010, 9:58

Re: I LO czy II LO

Post autor: Anuna24 »

Witam wszystkich ! :) Byłam ostatnio na tych targach na hali i wzięłam trochę ulotek. Na ulotce z I LO jest podana data "dnia otwartego". Ciekawi mnie czy w II LO też będzie taki dzień?? Jeśli tak to kiedy...?
LadyDill
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2010, 13:33
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO czy II LO

Post autor: LadyDill »

III Lo :D
"Żyj mocno , kochaj mocniej i zachowaj twarz'' Sk
ODPOWIEDZ