II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Domi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:18

II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: Domi »

hej. chciałam się zapytać czy jest dużo nauki na tym profilu. ? i co to jest ta promocja zdrowia ? :) i w ogóle coś o tej skzole :P
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: hunter »

zależy jacy nauczyciele od rozszerzenia Ci się trafią. Nie wiem jak teraz z tym będzie z tą promocją bo ostatnio odeszła pani Czesia od promocji ;) Polega to na tym że jeździ się 3 h w tyg do nowego szpitala na wykłady na temat zdrowia ogólnie pojętego(o antybiotykach, szkodliwość papierosów itd.) A szkoła jak szkoła moim zdaniem trudniej się dostać jak utrzymać.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: hcuj »

krótka piłka - najbardziej przereklamowana szkoła w mieście, nic specjalnego, a atmosfera najgorsza, Twój wybór
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: palipies »

hcuj pisze:krótka piłka - najbardziej przereklamowana szkoła w mieście, nic specjalnego, a atmosfera najgorsza, Twój wybór
argumenty jakieś masz?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: Qrzysio »

II LO to najlepsza szkoła średnia w mieście. Jeżeli chodzi o humanistykę to średnio, ale profile matematyczne są na bardzo wysokim poziomie. Niemal wszyscy dostają się na Politechnikę Warszawską, a nie jest łatwo.
Co do I LO to osoby na profilu humanistycznym są nieźle wykształcone, choć ostatnio II LO nadrabia w tej dziedzinie.
Z ciekawością oczekuję wyników tegorocznych matur.
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: mistrzuniu »

palipies pisze:
hcuj pisze:krótka piłka - najbardziej przereklamowana szkoła w mieście, nic specjalnego, a atmosfera najgorsza, Twój wybór
argumenty jakieś masz?
Nie, po prostu chodzi do III LO i po lekcjach nie ma nic do roboty, to napina się w necie.

Jestem uczniem 1 klasy w II LO i z czystym sercem mogę je polecić. Masa ludzi(oczywiście z I i III LO)twierdzi, że idą tam no-lify, czy największe kujoństwo z całego powiatu, ale myślę, że należy to wsadzić między wszystkie inne bajki opowiadane przez uczniów w.w. liceów. Zastanawia mnie tylko jedno, a mianowicie czemu w naszym liceum nie powstają różne legendy na temat innych... :wink:

Pozdrawiam wszystkich napinaczy i mam nadzieję, że tym razem również nie zawiedziecie i rozpętacie porządny flamewar. W imię waszych szkół! :lol:
LadyDill
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2010, 13:33
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: LadyDill »

Wg mnie IILo nadrabia tylko przedmiotami ścisłymi , natomiast jeżeli chodzi o humanistów to radzę IIILo ... kiedyś bym polceciła ILo , ale to dawnee czasy , a teraz ta szkoła się bardzo zmieniła i to negatywnie ;)
"Żyj mocno , kochaj mocniej i zachowaj twarz'' Sk
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: hunter »

a można wiedzieć na czym opierasz swoje obserwacje? MOim zdaniem poza wynikami z matur na niczym innym nie można opierać swojego zdania bowiem chyba nikt nie chodził do dwóch szkół jednocześnie że ma takie jasne porównanie ;)
Anuna24
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2010, 9:58

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: Anuna24 »

Ja również interesuję się tym profilem... i ciekawi mnie czy dobrze uczą biologii, chemii, fizyki w II LO? Proszę też o trochę więcej informacji o tej szkole,np. jaka jest atmosfera, czy są jakieś zajęcia dodatkowe itp. Z góry dziękuje :)
BardzoCiekawe
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2010, 16:23

Re: II LO . profil biologiczno-chemiczny.

Post autor: BardzoCiekawe »

Hej. Jestem w II LO na biologiczno-chemicznym, tyle że z rozszerzoną matematyką. Z czystym sumieniem mogę polecić tę szkołę, zwłaszcza jeśli ktoś jest zainteresowany przedmiotami ścisłymi. Na najwyższym poziomie stoi przede wszystkim matematyka i rozszerzony angielski u p. Markowskiej.
Atmosfera jest naprawdę świetna. Nie rozumiem, dlaczego uczniowie innych szkół komentują coś, czego tak naprawdę dobrze nie znają. :?: Oczywiście trafiają się w naszej szkole skrajne przypadki (mam na myśli ludzi, dla których nauka jest całym światem :mrgreen: ), ale ogólnie jest bardzo sympatycznie. Nauczyciele z reguły tolerancyjni, wyrozumiali.
Jeśli o zajęcia dodatkowe, to p. Glabas dla zainteresowanych maturą rozszerzoną z biologii ustala koło ekologiczne. Jest wolontariat Caritasu, chór Cantilena, klub sportowy.
Nikogo nie zmuszę, ale naprawdę zachęcam do wyboru naszej szkoły. :D Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ