Liceum - które wybrać?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
lacrimosa
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2010, 0:49

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: lacrimosa »

Myślę, że 130 na pewno , ale mam nadzieję że co najmniej 140 jeśli się uda. Nie wiem... Nie wiem gdzie iść, przytłacza mnie to . :D
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: hunter »

Witamina pisze:lacrimosa, jak już wcześniej wspominałam do III LO to najlepiej na profil medyczny (biol-chem). Profil mat-fiz ma świetnych nauczycieli od przedmiotów rozszerzonych, ale są tam uczniowie z małą liczbą punktów. Chociaż wiadomo zdarzają się rodzynki 150+.
Ile będziesz miała mniej więcej punktów? ;)
Wystarczy spojrzeć na wyniki próbnej matury z matematyki. W II lo nie zdało 2 osoby, w III około 50. Nie twierdzę że II lo jest the best och i ach ale argumenty stitha są nietrafione.
Skąd masz te dane? Na stronie II LO napisali, że 2 osoby nie zdały, a chciałabym wiedzieć ile osób nie zdało w I i III, ale na stronach tych liceów nie ma nic podane.
Widocznie wstydzili się podać. Wiem to ponieważ mam znajomych w tej szkole i wszyscy mowili tak samo, nie wiem dokładnie ile ale ok 50 tak jak napisałem.
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: stith »

Jeśli chodzi o klase B w III lo (mat-fiz-inf) to na pewno nie ma tam ludzi z mała ilością punktów :) próg to przeszło 120/125 pkt. W tej klasie matematycznej zawsze jest najlepsza kadra i nigdy nie ma ludzi ze 110 pkt. Dużo osób zostaje z gimnazjum nr 5 mieli po 45-50 pkt z części matematyczno-przyrodniczej. Także uwierzcie, że to zdolna klasa. Co do kadry to chyba nazwiskami wymieniać nie musze :) Ludzie dostają się potem na prestiżowe uczelnie techniczne i co najważniejsze radzą sobie. Ja osobiście miałem 149 zostałem w III lo i jestem bardzo zadowolony :)
Uwierzcie, że bardzo dużo ludzi z III lo bez problemu dostało by się do II lo. w I lo wcale nie jest wysoki próg, jeśli chodzi np. o klase mat-fiz (B w III lo) czy medyczna to próg w III lo był wieekszy.
Witamina
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2010, 14:41
Lokalizacja: Elbląg/Ostrołęka

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: Witamina »

stith pisze:Jeśli chodzi o klase B w III lo (mat-fiz-inf) to na pewno nie ma tam ludzi z mała ilością punktów :) próg to przeszło 120/125 pkt.
stith niestety nie w tym roku. Mój kolega, który miał 94 pkt. się dostał.
W tej klasie matematycznej zawsze jest najlepsza kadra i nigdy nie ma ludzi ze 110 pkt.
Kadra najlepsza to fakt ;) Ale jak mówiłam próg do tej klasy był niższy, pewnie spowodowane to było tym trudnym egz. gim. z części matematyczno-przyrodniczej
Dużo osób zostaje z gimnazjum nr 5 mieli po 45-50 pkt z części matematyczno-przyrodniczej.
Niestety nie w tym roku, we wszystkich ostrołęckich gimnazjach wynik 45+ uzyskały tylko pojedyńcze jednostki
Uwierzcie, że bardzo dużo ludzi z III lo bez problemu dostało by się do II lo. w I lo wcale nie jest wysoki próg, jeśli chodzi np. o klase mat-fiz (B w III lo) czy medyczna to próg w III lo był wieekszy.
W II LO też obniżyli próg bo do takiej klasy promocji zdrowia (C) mieli 16 uczniów xD
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: vil »

lacrimosa pisze:Kolejnym plusem II jest to, że jest blisko dworca, a ja musiałabym dojeżdżać z Kadzidła więc nie byłoby takiego problemu jak z III.
no to idź do II LO.

wszystkie ostrołęckie licea mają porównywalny poziom i moim zdaniem obojętne jest, do którego się chodzi - to jak zdamy maturę w głównej mierze zależy od nas, a nie od liceum, które wybierzemy. to prawda, że dobry nauczyciel pomoże nam lepiej się do niej przygotować, ale i tak większość zależy od poświęconej w domu samodzielnej nauki. poza tym nawet jeśli pójdzie się do szkoły teoretycznie dobrej i tak możemy trafić na kiepskiego nauczyciela danego przedmiotu.

swoją drogą... spośród moich znajomych, studiujących w Warszawie, na najlepszych uczelniach (UW, PW, SGH, SGGW, WUM) w większości są osoby po II i I LO. znajomi z III LO siedzą w prywatnych szkołach, na wacie, uksw, ale i tak większość studiuje w Białymstoku, Olsztynie i na naszym kochanym WSAPie. chociaż w sumie to wiele nie znaczy... po prostu do III LO były niższe progi i dostawali się tam gorsi uczniowie, którzy nie byli tak zdolni, aby dobrze zdać maturę.
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: stith »

haha z 94 pkt nie możliwe i to do klasy B :D mój znajomy miał 119 pkt i się nie dostał w tym roku. Jedynym wyjściem było "dostanie się" po jakimś tygodniu od wywieszenia pierwszej listy za sprawą jakiejś znajomości :D Nie ma takiej opcji. Tak jak mówię znajomy miał prawie 120 punktów i poszedł do klasy mat ale z geografią :) gdzie kadra już nie ta :p

są i tacy ja akurat mam 2 koleżanki na medycynie jedna w białymstoku, druga w wawie znam też osoby z politechniki warszawskiej
Witamina
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2010, 14:41
Lokalizacja: Elbląg/Ostrołęka

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: Witamina »

stith pisze:haha z 94 pkt nie możliwe i to do klasy B :D mój znajomy miał 119 pkt i się nie dostał w tym roku. Jedynym wyjściem było "dostanie się" po jakimś tygodniu od wywieszenia pierwszej listy za sprawą jakiejś znajomości :D Nie ma takiej opcji.
Może po znajomości, ale był wywieszony na liście, w każdym razie wiele osób dopisało się tam na początku roku, pewnie też z małą liczba punktów
Tak jak mówię znajomy miał prawie 120 punktów i poszedł do klasy mat ale z geografią :) gdzie kadra już nie ta :p
No w tym roku aż taka straszna nie jest, od angola mają najlepszą nauczycielkę. Ale fakt poziom to tam jest beznadziejny ;/
Ale mówisz o tegorocznej rekrutacji czy ubiegłorocznej?

Ale raczej nie możliwe, że z liczbą 119 pkt. się nie dostać do B. Pierwszy próg był chyba 112 pkt. (ten w lipcu!) Więc widzisz...
statystyk
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2011, 19:26

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: statystyk »

vil pisze:... po prostu do III LO były niższe progi i dostawali się tam gorsi uczniowie, którzy nie byli tak zdolni, aby dobrze zdać maturę.
Skąd masz te dane? Od kiedy matury są ogólnopolskie to można porównać wyniki szkół z matur. Porównywałem dane dwa lata temu z trzech lat i liceum III miało praktycznie takie same wyniki z matur jak II ( w jednym roku o parę punktów lepiej w innym parę gorzej niż II liceum ). Jeśli jak nazwałeś uczniów III liceum "gorsi uczniowie" zdają tak samo, albo lepiej, matury jak z II to wniosek która szkoła jest lepsza można wyciągnąć.....
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: vil »

statystyk pisze:
vil pisze:... po prostu do III LO były niższe progi i dostawali się tam gorsi uczniowie, którzy nie byli tak zdolni, aby dobrze zdać maturę.
Skąd masz te dane? Od kiedy matury są ogólnopolskie to można porównać wyniki szkół z matur. Porównywałem dane dwa lata temu z trzech lat i liceum III miało praktycznie takie same wyniki z matur jak II ( w jednym roku o parę punktów lepiej w innym parę gorzej niż II liceum ). Jeśli jak nazwałeś uczniów III liceum "gorsi uczniowie" zdają tak samo, albo lepiej, matury jak z II to wniosek która szkoła jest lepsza można wyciągnąć.....
mam dane stąd co i Ty. i nie porównuję w nich tak jak większość osób (i zapewne jak Ty) zdawalności matur w każdym z liceów, bo to prawie nic nie mówi - matura jest tak banalna i ma tak niski próg zaliczenia, że zdawalność w każdym ostrołęckim liceum oscyluje około 100%. porównuję wyniki z poszczególnych przedmiotów, na poszczególnych poziomach - tylko to może oddać obraz tego, w którym liceum lepiej poszła matura. samo to, że w II LO znacznie więcej osób przystępuje do matury rozszerzonej z różnych przedmiotów niż w III LO już coś znaczy.

zresztą, gdyby wyniki matur w II i III LO były podobne to w ostatnim rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej znalazłoby się też miejsce dla III LO, gdzieś tuż za II LO. no, ale jak widać nie znalazło się...
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: stith »

Tak tylko ze większość uczniów z II zeby zdać rozszerzenie chodzi na korki i na pewno nie do nauczycieli z II lo :D jak ktoś jest bystry to domyśli się o czym mówię.
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: stith »

jeśli chodzi o ranking perspektyw i rzeczpospolitej to III lo nie znalazło się na nim ze względu na krótki czas jaki istnieje. Zobaczymy za jakiś czas bo w III jest na prawdę dużo osiągnięć m.in w olimpiadach przedmiotowych. Więcej niż w 1 i 2 lo.
Chcę, żeby ludzie wybierali III, osiagali sukcesy i narzucili próg 130/40. Ja już wybierać nie muszę, chce dobrze dla innych i samej szkoły :)
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: palipies »

10 lat to zbyt krótki okres na to,żeby znaleźć się w rankingu?
Po 2012 może być już za późno na to,żeby w ogóle się tam znalazło..
Awatar użytkownika
vil
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2010, 21:52
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: vil »

statystyk pisze:Pozwólmy młodym aby sami wybierali.
pewnie ;)
btw. nigdzie nie napisałam, że III LO jest gorsze. pisałam wcześniej, że nie ma różnicy, które LO z ostrołęckich wybierzemy, bo wszystkie są na podobnym (moim zdaniem kiepskim) poziomie. stwierdziłam tylko fakt, że do III LO dostają się słabsi uczniowie (niższe progi) i że spośród moich znajomych absolwenci II LO najczęściej studiują na lepszych uczelniach niż ci z III LO. nie ma znaczenia, do której szkoły pójdziemy, bo i tak w głównej mierze wyniki matury zależą od nas.
stith pisze:Tak tylko ze większość uczniów z II zeby zdać rozszerzenie chodzi na korki i na pewno nie do nauczycieli z II lo :D jak ktoś jest bystry to domyśli się o czym mówię.
pewnie, że chodzą... do nauczycieli ze wszystkich ostrołęckich liceów. sama chodziłam na korki z jednego przedmiotu do nauczycielki z III LO i do nauczycielki emerytki (kiedyś uczyła w I LO). ale tak samo moi znajomi z III LO chodzili na korki do nauczycieli z innych szkół, w tym do tych z II LO.
stith pisze:jeśli chodzi o ranking perspektyw i rzeczpospolitej to III lo nie znalazło się na nim ze względu na krótki czas jaki istnieje. Zobaczymy za jakiś czas bo w III jest na prawdę dużo osiągnięć m.in w olimpiadach przedmiotowych. Więcej niż w 1 i 2 lo.
ten ranking jest tworzony co roku i znajdują się w nim aktualne wyniki matur i olimpiad. mogą się w nim znaleźć szkoły, które istnieją nawet tylko rok.
ziemak
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:17

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: ziemak »

Nie bierzecie pod uwagę I LO ? Mój kolega poszedł w tym roku i poleca. Teraz przed mną wybór, i biorę pod uwagę, tylko I LO, i III LO.

I LO, gwarantuje wysoki poziom, ale nie za dużo więcej.
III LO, podobno nowa nowoczesna szkoła, jest profil medyczny, który mnie interesuję, podobno dobrzy nauczyciele. Jednak dostać się tam nie jest łatwo, więc nie wiem co o nim myśleć.
Wiecie coś więcej o I LO ? O III już się naczytałem.
truskawkaaa
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2010, 19:14

Re: Liceum - które wybrać?

Post autor: truskawkaaa »

ja polecam III LO ;) najbardziej profil humanistyczny(kl.F), matematyczno informatyczny(kl.B) oraz medyczny(kl.D). w klasie B fizyki uczy p.Żmiejwska, anioł nie kobieta,matematyki uczy p.Niemira również w porządku. Moim zdaniem są tu najlepsi nauczyciele w Ostrołęce. Natomiast o I i II dużo słyszałam od znajomych....żałują że poszli do tych szkół.Ale ja się nie wypowiadam na ich temat, bo nie wiem jak jest dokładnie. Wybór należy do Ciebie ;)
pozdrawiam. :D
ODPOWIEDZ