Przedszkola niepubliczne

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
mojaniele
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2008, 15:44

Przedszkola niepubliczne

Post autor: mojaniele »

Może ktoś mi podać namiary i opinie o niepublicznych przedszkolach w naszym mieście. Mój synek ma 1,5 roku i z tego co sie orientuje, to jeżeli dziecko w roku szkolnym kończy 2 lata to można się dogadać żeby zostało przyjęte do niepublicznego przedszkola. To jest moja ostatnia deska ratunku, gdyż w żłobku przy ul. Parkowej na całą Ostrołękę i okolice przyjęli 16-ścioro dzieci. Normalnie masakra. Proszę dajcie jakieś namiary. Pozdrawiam :)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Przedszkola niepubliczne

Post autor: elfik »

tzn, chodzi Ci o przedszkole w tym roku czy następnym? Bo w tym to już zapisy były w okolicach kwietnia.. My startujemy za rok (mój Syn ma prawie 2 lata).

Teraz zostaje chyba przedszkole prwyatne lub opiekunka. Koszt podobny niestety :/

ps.Ja słyszałam, że dziecko może iść do przedszkola, jak ma skończone 2 lata, a nie jak w "roku szkolnym" skończy.
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Przedszkola niepubliczne

Post autor: Pelikan »

w Akademii Malucha na Goworowskiej i w punkcie przedszkolnym na Stacji są dzieci 2-2,5-letnie, możecie spróbować, wszystko zależy od Twojego synka, jak będzie się czuł w nowym miejscu bez mamy. Koszt przedszkola niepublicznego to ok. 500zł. Może pomyśl jednak o niani na jeden rok, są plusy i minusy, w grupie dziecko rozwija się lepiej ale z kolei niania zostanie z maluszkiem nawet jak się rozchoruje, nie wiem jak jest Twoja sytuacja w pracy i możliwości.

W prywatnych przedszkolach w tym roku jest "obłożenie", w grupach jest ok. 20-24 dzieciaków. W tym roku obejrzałam wszystkie punkty przedszkolne i prywatne przedszkola, proponuję i Tobie to zrobić, żadna opinie na forum nie zastąpi osobistych odwiedzin, mogę tylko doradzić byś nie uprzedzała o swojej wizycie dyrektora przedszkola;-)
ELA25
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2010, 16:47

Re: Przedszkola niepubliczne

Post autor: ELA25 »

A może ktoś wie jaki jest koszt w przedszkolu publicznym za opiekę nad 3 latkiem
mojaniele
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2008, 15:44

Re: Przedszkola niepubliczne

Post autor: mojaniele »

chodziło mi o przedszkole prywatne. Z tego względu że ja w terminie składałam wniosek do żłobka a lista została wywieszona pod koniec lipca, dlatego szukam przedszkola prywatnego.

Elfik. Zgadzam się z Tobą, że jak dziecko ma skończone 2 lata to może iść dopiero wtedy, ale to jest tylko założenie teoretyczne i w większości przestrzegają tego w przedszkolach publicznych. A mi z tego oto względu chodzi o niepubliczne bo już dzwoniłam w 2 miejsca i to jest kwestia dogadania się.

Prosiłam o pomoc bo obydwa ogłaszające się na M.O. przedszkola prywatne sa daleko od centrum miasta, tzn. jedno ma powstać na kołobrzeskiej, a drugie jest na pomianie.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Przedszkola niepubliczne

Post autor: elfik »

hej! Chciałam się dopytać czy udało ci się zapisać maluszka do przedszkola niepublicznego? Jeśli tak to podaj namiary gdzie dokładnie - może uda się też mojego smyka tam dopisać (ma prawie 2 lata). W sumie mogłabym do publicznego próbować, ale On ani nie mówi za dużo (ciekawe jak się nuaczy piosenek) i jeszcze czasami nie zdąży dobiec do nocnika.. Wydaje mi się, że będzie bardzo odstawał od trzylatków, a wolałabym Mu oszczędzić tego..
ODPOWIEDZ