Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
pipetka
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2010, 10:12

Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: pipetka »

Witam. Planuje podjąć studia w tej szkole? czy ktoś ją skończył? prosze o opinie.

A może ktoś z ostrołęki się wybiera tam na studia w tym roku?
kokoszka
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2008, 23:37

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: kokoszka »

obecnie studiuję tam filologię polską i muszę powiedzieć, że uczelnia bardzo dobrze wyposażona, wykładowcy z najwyższymi tytułami naukowymi a i ogólnie jest miło...ach ten bar na dole...mniam :)
Awatar użytkownika
Locofoco
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 12 lut 2010, 19:59

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: Locofoco »

Polecam. Kadra z uczelni warszawskich. Szkoła jest dobrze wyposażona, zajęcia ciekawe.
“Do not be anxious about anything, but in everything, by prayer and petition, with thanksgiving, present your requests to God.”
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

Kilkoro moich znajomych ukończyło tam pedagogikę , i od roku szuka pracy w Ostrołęce ; w swoim zawodzie:)
Szukają nadal, więc sam nie wiem , czy to taka dobra uczelnia.
Już lepiej wybierz , jakiś kierunek na studiach zaocznych na UWM w Olsztynie.
Pozdrawiam:)
aristo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2010, 0:45

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: aristo »

Pedagogika to najprostszy i najtańszy kierunek, który oferuje mnóstwo uczelni. Jak się planuje przyszłość, to trzeba też brać i to pod uwagę. Jeżeli co roku pedagogikę w całej Polsce kończy kilka tysięcy osób, to trudno się dziwić, że w tym zawodzie trudno o pracę. Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytania: jaką specjalność wybrali i czy na pewno nadają się do tej pracy? Znam ludzi, którzy wybrali resocjalizację, a teraz nie mają pracy. Znam też takich, którzy wybrali tam oligofrenopedagogikę i zaraz po studiach znaleźli pracę w zawodzie. Znam też takich, którzy idąc na pedagogikę popełnili największy błąd w życiu - źle wybrali kierunek, okazało się, że to jednak nie jest to, że nie nadają się do tej pracy.
Do "realisty85": może Twoi znajomi nie potrafią się przebić, zareklamować, a mówiąc wprost "SPRZEDAĆ". może to w tym jest problem? sam tytuł magistra już nie wystarczy. trzeba mieć też to "coś". ja akurat pedagogiki nie kończyłem, studiowałem na politologii. Nie narzekam. Bardzo dobre warunki, wyposażenie, biblioteka, dobrzy wykładowcy. Można się spierać, czy szkoła jest dobra czy nie. Ja jestem zadowolony. Studia skończyłem. Trzy lata temu przyjechałem do Ostrołęki. przyszedłem na rozmowę kwalifikacyjną. ukończone studia, umiejętności, kwalifikacje i wiedza spowodowały, że dostałem pracę. Dobrą pracę - mam 2900 zł na rękę.
Żeby nie dać wam szansy na ewentualne komentarze, że dostałem pracę po znajomości, od razu piszę - nikogo tu nie znałem. wcześniej w Ostrołęce byłem raz, jako nastolatek - w 1996 roku. przez pierwszy miesiąc codziennie dojeżdżałem do pracy i szukałem mieszkania. znalazłem i mieszkam tu.
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: Olqaa »

realisto wystarczy obejrzeć rankingi szkół wyższych i niestety ale UWM stoi na ostatnich miejscach. Jeśli polecasz to trzeba wiedzieć co.
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

Uwierz mi , że prędzej znajdziesz pracę po UWM, niż po Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
Pracodawcy traktują dyplom owej Akademii z przymrużeniem oka...
Taka jest prawda...
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

A na rankingi nie ma co patrzec, nie są do końca obiektywne.
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

A to ciekawe, że UWM jest na ostatnich miejscach.
Zobacz sobie ranking szkół wyższych z tego roku, UWM znajduje się na miejscu 32 ; a Akademia Humanistyczna na miejscu 70!!!
Zobacz poszczególne składowe , brane pod uwagę przy ocenie uczelni i dopiero wtedy możemy sobie podyskutowac...
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: Olqaa »

ale mi nie chodziło w porównaiu do pułtuska;) tylko ogólnie, niestety uwm ma słabą renomę i 32 miejsce to nie jest nawet czołówka. Z tego co ja wiem to w większości tam są osoby, które sie nie podostawały do innych uczelni.
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

Możliwe, nie miałem niestety osobistej styczności z żadną z tych uczelni...Mam tylko znajomych, którzy opowiadali mi o AH w Pułtusku i UWM:)
Każdy wybiera sam , i niech kieruje się tym co sam uważa za słuszne:)))
Życzę powodzenia , młodej kadrze studentów:)
aristo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2010, 0:45

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: aristo »

realisto85. jak możesz w tak banalny sposób porównywać UWM i AH!? UWM działa łącznie od jakich 50-60 lat, a AH od 16. UWM kształci na 50 kierunkach i 150 specjalnościach, a AH na 10 kierunkach i pewnie 50 specjalnościach. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę rozwoju, to AH jest bezkonkurencyjna. UWM może nadawać tytuł doktora na 15 kierunkach, AH na dwóch. W tym roku na AH będzie można także robić habilitację - nieźle jak na 16 lat działalności. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, że UWM jest państwową uczelnią, a AH prywatną, która na wszystko musiała sama zapracować.
realista85

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: realista85 »

Tak, wszyscy z Nas będą robic doktorat:P
Ja rozpatruję uczelnię pod względem przygotowania sylwetki jej absolwenta, do podjęcia pracy na rynku pracy. Ja nigdy nie wybrałbym AH, już chyba wolałbym studiowac na WSAP:P
pipetka
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2010, 10:12

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: pipetka »

Na WSAP hahahha xD
zet
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2008, 1:50

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: zet »

realista85 pisze:Uwierz mi , że prędzej znajdziesz pracę po UWM, niż po Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
Pracodawcy traktują dyplom owej Akademii z przymrużeniem oka...
Taka jest prawda...
Dziwnie trochę rozumujesz. Jak pracodawca może patrzeć z przymrużeniem oka na dyplom po tej uczelni skoro jest ona na 11 miejscu w kraju jako uczelnia nie państwowa, a jest 1 w kraju jako uczelnia humanistyczna? Połowa studentów uczelni humanistycznych korzystają z książek wydanych przez kadrę z Akademii w Pułtusku.
UWM ma renomę, ale to nie wszystko drogi Panie.
Akademia Obrony Narodowej w Warszawie korzysta z materiałów naukowych wydanych w Akademii w Pułtusku.
Więcej wiedzy na temat uczelni i wtedy lepiej się wypowiadać. Poza tym każdy dobrze wie, że najważniejsze jest to co się potrafi, a nie to co się skończyło.
zanim zaczniesz oceniać kogoś, najpierw zacznij od siebie.
MiraS22
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:08

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: MiraS22 »

nawiązując do tematu kiedyś gdzieś widziałem ogłoszenie w gazecie: przyjmiemy "specjalistę ds. Marketingu. Absolwentów Akademii Humanistycznej im. A.Gieysztora w Pułtusku nie przyjmujemy". W Pułtusku to mają dobre ale zapiekanki
Więc odpowiedz jest prosta i niektórym znana. Idź na dobrą uczelnię prywatną w wawie np. Koźmiński bądź łazarski po ukończeniu tych uczelni nie będzie problemu z pracą
zet
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 11 lut 2008, 1:50

Re: Opinie na temat Akademi humanistycznej w Pułtusku

Post autor: zet »

Napisz mi czy widzisz tutaj gdzieś kierunek związany z marketingiem i zarządzaniem?:
KIERUNKI STUDIÓW

> administracja

> archeologia

> bezpieczeństwo narodowe

> filologia polska

> informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

> historia

> pedagogika

> politologia

> socjologia

> turystyka i rekreacja

Ja nie znalazłem więc o czym mowa... to, że znalazło się 2 baranów czy 3 co po np. historii szukali pracy w marketingu to nie dziw się. Dodatkowo pracodawca musiał być "grubo" wykształcony skoro dodał takie ogłoszenie :>

Droga Pani/Panie, lepiej sam/a napisz pracę licencjacką zamiast szukać kogoś kto wyręczy (jak to w innym wątku jest napisane) skoro taka inteligencją pała.

Koźmiński tak? Tylko szkoda, że ta uczelnia jest 2x droższa od innych :> O jaka szkoda. Musiałbym pracować tylko na raty tej szkoły i na życie nie mieć. Bardzo mądry tekst.
Rodzice dadzą to łatwo gadać :)
zanim zaczniesz oceniać kogoś, najpierw zacznij od siebie.
ODPOWIEDZ