Szkoła języków obcych

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
weronika44
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:42

Szkoła języków obcych

Post autor: weronika44 »

Która szkoła języków obcych w Ostrołęce jest najlepsza i którą polecacie?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: Qrzysio »

Uważam, że wszystkie są podobne, natomiast zależy na jakiego nauczyciela trafisz. Jak trafisz na dobrego to będziesz chwalić, jak na gorszego to będzie średnio.
Dobre opinie ma Konwersatorium, ale podejrzewam, że wszystko zależy wyłącznie od tego czy chcesz się uczyć sama.
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: hazard »

No tak, zbliża się wrzesień-jak co roku powtarza się ten sam wątek. Droga Weroniko, przejdż się po prostu po wszystkich szkołach językowych i sama zdecyduj lub popytaj swoich znajomych. Tu na pewno nie dowiesz się niczego ciekawego gdyż, jak rok rocznie, zacznie się tu "przepychanka" właścicieli szkól. Będą psioczyć jedni na drugich ( oczywiście podszywając się pod forumowiczów i byłych lub obecnych uczniów), wypisywać bzdury na temat szkół konkurencyjnych jednocześnie wychwalając swoją szkołę. To norma w naszym mieście, tzw "zdrowa" konkurencja i nie możność przebolenia tego,że konkurencja była jest i będzie w każdej dziedzinie-w tej też, Szkoda tylko,że niektórzy właściciele szkół językowych w naszym mieście, przez tyle lat nie mogą się z tym pogodzić.
Dlatego Weroniko sama dowiedz się o ofercie szkół i zdecyduj która Ci odpowiada.
iamb
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 sie 2010, 14:18

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: iamb »

To co mogę powiedziec na 100% to że w Konwersatorium pracują wykwalifikowani lektorzy a nie tak jak w innych szkołach w Oce ludzie, którzy uczyli się angielskiego w liceum. Naprawdę polecam spytac się o szkołę jaką skończył lektor lub lektorka, która będzie Cię uczyła zanim zapiszesz się na zajęcia. Pozdrawiam
szamanka
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 09 maja 2010, 18:03

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: szamanka »

Ja również dołanczam się do pytania. Sam miałam zamiar założyć wątek z prośbą o opinie o szkołach. Rozumiem,że co roku jest ten sam wątek,ale tych szkół tyle powstaje,że naprawdę bardzo ciężko podjąć jest samemu decyzje. Zwłaszcza jak się nigdy nie miało w tym kierunu jakiegokolwiek doświadczenia. Nie każdy ma możliwość przejść sie do każdej szkoły w mieście. Dlatedo ludzie tworzą takie wątki. Ja mam dziecko,które też napewno zapiszę do jakiejś szkoły,tylko teraz dylemat,którą wybrać? Także będę wdzięczna za każdą opinie. Pozdrawiam i z góry DZIĘKUJE.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: Qrzysio »

Ja w tym roku idę do Educo, więc po pierwszej lekcji na pewno napiszę.
Rok temu uczęszczałem do English First. Uczą tam chyba dwie panie, ale nie jestem pewien czy nie więcej. Jedną bardzo chwalą, ma chyba najwyższy certyfikat z angielskiego, druga ma tylko FCE.
Ja najbardziej na lekcjach chciałbym, aby jak najwięcej trzeba było samemu mówić po angielsku a w EF było tego mało.
realista85

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: realista85 »

Ja chodziłem 2 lata do English First.
Bardzo sobie chwalę tę szkołę językową.
Zależy , do jakiej grupy trafisz.
Uczy tam Pan Szypulski , moim zdaniem jeden z najlepszych anglistów w Ostrołęce.
Chodziłem rok do Konwersatorium , ale moim zdaniem jest tam zbyt młoda kadra, która nie ma jeszcze zdolności przekazac wiedzy , osobom w moim wieku; czyli starszym od siebie:P
Pracują tam osoby, uczące dzieci w Szkołach Podstawowych , gimnazjum a przekaz wiedzy takim osobom i osobom starszym powinien byc inny, rzecz wiadoma...
Polecam English First...ewentualnie , pytajcie jaki dany nauczyciel ma doświadczenie i staż , moim zdaniem jest to bardzo ważne!
Pozdrawiam;)
croldin
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2007, 22:12

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: croldin »

Jak angielski w Ostrołęce, to tylko i wyłącznie do pana Wojtka Załuski.
Anonymous91
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 11 maja 2010, 23:00

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: Anonymous91 »

Na wakacjach z angielskim, w ostrołęckich liceach, można było za darmo podszlifować swój język.
A tak przy okazji ile kosztuje miesiąc w takich szkołach językowych np. w tych, które wymieniliście English First/Konwersatorium?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: Qrzysio »

Z tego co wiem, to ok. 1000 zł za cały rok. Jeden semestr to połowa, ale nikt z tego nie korzysta. Zazwyczaj dzieci zapisują rodzice na całe lata do jednej szkoły.
Rok szkolny trwa od połowy września/października do maja.
W niektórych szkołach siedzi się zegarową godzinę, a w innych jest haczyk i ma się tylko 45 min.
lusia30
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:28

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: lusia30 »

witam
może ktoś poda numer telefonu osoby która udziela prywatnych lekcji angielskiego dla dzieci chodzi mi o 2 godz tygodniowo dla 8 latka.
pawlak
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2009, 10:42

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: pawlak »

lusia30 pisze:witam
może ktoś poda numer telefonu osoby która udziela prywatnych lekcji angielskiego dla dzieci chodzi mi o 2 godz tygodniowo dla 8 latka.
Witaj koleżanko lusia. Z przyjemnością proponuję ci lekcje z profesjonalną nauczycielką. młoda kobieta z licencjatem filologii angielskiej z Gdańska. Miła i ogólnie można ją polubić hahahha. A tak poważnie jaki zakres cie interesuje bo Kinga może go nawet przygotować do matury już teraz :) W Olsztynie non stop udzielała korepetycji dla dzieci , dla licealistów, jakieś rozmówki itp. jeśli jesteś zainteresowana to odezwij się do nas ... 509-146-137 pozdrawiam paweł
Robcio
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:34

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: Robcio »

witam,
jeśli chodzi o niemiecki, która szkołę i kogo polecacie w o-ce??
cafe
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2008, 14:35

Re: Szkoła języków obcych

Post autor: cafe »

Panie redaktorze, jak nie ma Pan zielonego pojęcia o ludziach pracujących w poszczególnych szkołach i nie wie Pan nic o ich wykształceniu, to nie się Pan na ten temat nie wypowiada !!!!!
ODPOWIEDZ