Studia... (Proszę o pomoc)

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
zachar50
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:08

Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: zachar50 »

Witam. Chciał bym się trochę dowiedzieć jak to jest ze studiami w Ostrołęce. Mieszkam za granicą i nie bardzo się orientuję co jest do zaoferowania, jakie są kierunki itp. W przyszłości chciał bym pracować jako ochroniarz. W związku z tym chciał bym się dowiedzieć od was czy są jakieś kierunki do zaoferowania w Ostrołęce, no bo chyba nie ma sensu iść na medycynę gdy chce się być ochroniarzem:) Także jeżeli ktoś się orientuję czy jest coś do zaoferowania to bym był bardzo wdzięczny gdyby mi powiedział. Z góry dziękuję:)
26aqua
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, 20:12

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: 26aqua »

Chłopie ochroniarz to nie jest zawód z przyszłością. Idź przejdź się po biedronce, czy innych sklepach lub nawet instytucjach publicznych i zobacz jak to wygląda. Przejrzyj nawet oferty pracy z Ostrołęki jakich "ochroniarzy" szukają. Emeryci, renciści, osoby z grupą inwalidzką. Jeśli idziesz na studia to na takie które dadzą Ci zawód i przyszłość
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: Infom »

czemu ochroniarz to nie zawód z przyszłością? ochrona nie polega tylko i wyłącznie na ochronie sklepów typu biedronka itp. , można przecież pracować w rządzie jako funkcjonariusz BOR i wtedy jest kasa , można ochraniać różne osoby, konwoje z różnych instytucji, tak więc jak się dobrze człowiek zakręci i wie czego chce można na tym bazować
26aqua
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, 20:12

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: 26aqua »

Jeśli zachar50 chce pracować w Ostrołęce jako ochroniarz to odradzam bo żadnej przyszłości tu nie będzie miał. Jeśli ma tyle uporu, wiedzy i znajomości to niech próbuje do BOR-u lub lub innych instytucji państwowych. Ale czy można na tym bazować? Szczerze wątpię. Tym bardziej że dostać się do tych instytucji nie jest łatwo...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: malykazio »

Do BOR'u raczej po ostrołęckiej uczelni nie przyjmą i trzeba wykazać się czymś więcej niż tylko papierkiem ze studiów.
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: aga1009 »

Jakiś czas temu interesowałam się takimi szkołami. Warte polecenia są OCHIKARA( Warszawa, Olsztyn) lub KOBRA. Sa to szkoły policealne. Egzaminy są dość trudne wiec warto przemyśleć. A w Ostrołęce to na pewno nie będzie chętnych by stworzyć kierunek.
Ważne by zwrócić uwagę czy uzyskiwana licencja jest ważna za granicą.
artur2011
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:43

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: artur2011 »

Aby być ochroniarzem wystarczy skończyć kurs:

- I stopnia

lub

- II stopnia (tu możesz otworzyć już własną agencję ochrony).

Jak masz średnie wykształcenie od razu możesz robić II stopień. Koszt to ok 1 500 zł i około 300 godzin zajęć (mogę się delikatnie mylić).

Po kursie masz te same kwalifikacje co po szkole, więc nie opłaca się uczyć 2 lata.


P.S.
W BOR pracują żołnierze, najlepsi z najlepszych.
zachar50
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:08

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: zachar50 »

Hmmm teraz mnie trochę z tropu zbiliście. Chciał bym zrobić jakieś te studia żeby nie być głąbem do końca życia. To co mi innego proponujecie skoro praca ochroniarza w Ostrołęce raczej nie wypali? Do Polki na 100% wracam bo mam dość życia na obczyźnie i na pewno będę mieszkał w Ostrołęce bo tam mam pewne mieszkanie, także chciał bym też tam zrobić jakieś te studia. No i zapomniałem napisać że chodzi mi o zaoczne bo w dni tygodnia chciał bym pracować. Na co tam jeszcze można iść żeby później mieć z tego jakąś przyszłość??
zachar50
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:08

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: zachar50 »

Dzięki artur2011. Ale 300 godzin to nie dużo:) Taki kurs mógł bym sobie zrobić dodatkowo przy chodzeniu na studia. Bo na prawdę bardzo bym chciał iść. To jaki by był kierunek taki najbardziej podobny do takiego zawodu?? (Dostępny zaocznie o Ostrołęce oczywiście) Dzięki;)
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Studia... (Proszę o pomoc)

Post autor: aga1009 »

WSAP
kierunek -służby porządku publicznego
ODPOWIEDZ