Które technikum?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
marek126
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:16

Które technikum?

Post autor: marek126 »

1 Technikum nr 1 (ZSZ nr 1)
Technik mechanik (ang-niem)
2 Technikum nr 1 (ZSZ nr 1)
Technik elektryk (ang-niem)
3 Technikum nr 1 (ZSZ nr 1)
Technik pojazdów samochodowych (ang-niem)
4 Technikum nr 1 (ZSZ nr 1)
Technik logistyk (ang-niem)
5 Technikum nr 1 (ZSZ nr 1)
Technik informatyk (ang-niem)
które z tych profili są najlepsze proszę odpowiedz .. i od ilu przyjmą bo słabą bardzo poszły egzaminy;(
Nelchael
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2010, 22:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: SPRAWA

Post autor: Nelchael »

To zależy co Cię interesuje. Profile, które wymieniłeś są dosyć zróżnicowane, naprawdę robi różnice czy będziesz się uczył mechaniki, elektryki czy informatyki. Nie idź tam gdzie idzie większość albo co polecają tylko kieruj się tym co chcesz robić w życiu. No chyba że kompletnie jeszcze tego nie wiesz, ale i wtedy musisz pomyśleć przyszłościowo - rozważ co będzie Ci bardziej pasować a czego nie mógłbyś robić codziennie po kilka godzin. I dopiero później ustaw sobie kolejność tych wyborów.
Bardzo słabo, czyli ile punktów będziesz miał?
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Które technikum?

Post autor: Tarrou »

Witam,
dostaniesz się na każdy z tych profili :)
W technikum informatycznym jest najwyższy poziom, trafiają do tej klasy przeważnie zdolni uczniowie. W tym roku ma powstać nowy kierunek-technik energetyk, moim zdaniem ciekawy (np.łatwiej będzie dostać się do pracy do elektrowni). Ale tak jak napisał Nelchael- najlepiej idź na ten profil, który Cię najbardziej interesuje,żeby nauka przedmiotów zawodowych łatwo ci wchodziła do głowy albo po którym technikum łatwo będziesz mógł znaleźć pracę.
marek126
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:16

Re: Które technikum?

Post autor: marek126 »

tak po technikum znajdzie sobie prace a po liceum nie nie wiedziałem z technik energetyk od tego roku ma powstać i nawet nie złożyłem a ma chęć i na ten kierunek spokojnie by mnie pewnie przyjęli nie wiem czy iść ?? doradzicie??które profile byście wybrali na mój miejscu np 3 profile to które ??
Kamilzil777
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 15 wrz 2009, 14:44

Re: Które technikum?

Post autor: Kamilzil777 »

Jeśli chodzi o przyjęcie to raczej powinni Cię przyjąć, gorzej z tym czy poradzisz sobie na danym kierunku. Wybierz taki który Cię najbardziej z podanych interesuje i z którym chciałbyś wiązać swoją przyszłość. Gdybyś chciał uczęszczać na profil tech. informatyk, to od razu ostrzegam, tak jak kolega powyżej napisał jest wysoki poziom. Nauczyciele są wymagający i jeśli nie będziesz się uczył na bieżąco to możesz sobie nie dać rady.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Które technikum?

Post autor: Olivier9393 »

Najcięższy profil w metalówie to geodezyjny a potem mechatronika , sam jestem na mechatronice i po prostu czarna magia , dużo nauki , nauczyciele nie do końca dobrze wytłumaczą trzeba czasem samemu wiedzę zdobywać , ale kierunek polecam jak najbardziej :)
xawery
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2012, 21:17

Re: Które technikum?

Post autor: xawery »

logistyk i informatyk również nie polecam słabych ludzi do technikum bo nie poradzą sobie mechatronik to trudny profil a geodeta to wogóle załamka Pozdrawiam
php_symfony2
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2012, 21:01

Re: Które technikum?

Post autor: php_symfony2 »

napewno jak pójdziesz na technik mechanik to będziesz kasę niezłą zrabiał za kilka lat
Profesjonalne aplikacje internetowe oparte o framework Symfony.
programista php - programista iPhone
ODPOWIEDZ