Studia proszę o pomoc

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Karola7
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2012, 12:03

Studia proszę o pomoc

Post autor: Karola7 »

Witam! Chciałabym zacząć studia w Ostrołęce dokładnie Administrację zaocznie chciałabym się dowiedzieć jak oceniacie te studia?. Ale przede wszystkim gdzie można się zatrzymać gdzie znaleźć zakwaterowanie ? Bardzo proszę o pomoc i z góry Dziękuję.
Pozdrawiam
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: _KanaR_ »

Napiszę jak oceniam wszystkie ostrołęckie uczelnie z punktu widzenia pracodawcy. Generalnie to jest tylko papier nic więcej nie dający. No chyba, że pracujesz w służbach mundurowych to po ukończeniu ostrołęckiej uczelni masz szansę na awans. Dla mnie ukończenie jednej z nich nie jest niczym wyjątkowym i nie miałbyś za to plusa w cv. Dobrej pracy też raczej nie znajdziesz no chyba, że masz plecy. Z drugiej strony nie wiem jakie masz ambicje.
Co do zakwaterowania to przeglądaj ogłoszenia na bank znajdziesz jakąś stancję lub pokój do wynajęcia. Akademików w O-ce nie ma. Dopytaj się ludzi z WSAP czy nie ma na uczelni pokojów do wynajęcia.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: skutekk »

w uczelni sa pokoje do wynajecia, standard nawet nawet, do tego uczelnia daje namiary na hotele i inne kwatery, wystarczy ruszyc sie w koncu w domu.
Kanar a gdzie w tym zapyzialym miescie znajdziesz dobra prace nawet po bardzo dobrej uczelni????
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: hunter »

Po takich uczelniach to masz taki plus jak gdzieś wymagają wyższego wykształcenia, niekoniecznie kierunkowego ;)
tyna
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2011, 1:36

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: tyna »

Niby czemu ostrołęcki WSAP jest gorszy od innych uczelni z np Warszawy, skoro wykładają tam ludzie z Uniwersytetów Warszawskiego i Białostockiego? Czyżby tylko dlatego, bo to uczelnia z Ostrołęki?
Ja osobiście nie narzekam na te studia :D
Skutekk dobrze mówi, można spokojnie wynająć pokój w uczelni ;)
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: Bart3kk »

Nie są złe,bo mają tyle znaczenia w tym mieście co by i skończył UW, w końcu u nas i tak bez znajomości to lepszej fuchy w tym mieście nie ogarniesz ,a tym bardziej jakiejś urzędniczej posadki :lol: :lol: a po drugie to trzeba doświadczenie zdobywać bo dyplomy same nie pomogą :(
gl2011
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2011, 10:42

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: gl2011 »

_KanaR_ pisze:Napiszę jak oceniam wszystkie ostrołęckie uczelnie z punktu widzenia pracodawcy. Generalnie to jest tylko papier nic więcej nie dający. No chyba, że pracujesz w służbach mundurowych to po ukończeniu ostrołęckiej uczelni masz szansę na awans. Dla mnie ukończenie jednej z nich nie jest niczym wyjątkowym i nie miałbyś za to plusa w cv. Dobrej pracy też raczej nie znajdziesz no chyba, że masz plecy. Z drugiej strony nie wiem jakie masz ambicje.
Co do zakwaterowania to przeglądaj ogłoszenia na bank znajdziesz jakąś stancję lub pokój do wynajęcia. Akademików w O-ce nie ma. Dopytaj się ludzi z WSAP czy nie ma na uczelni pokojów do wynajęcia.
Drogi Kanarku, jak sama nazwa tych studiów wskazuje jest to administracja publiczna. Z tym wykształcenie można znaleźć pracę w każdym urzędzie (uwierz mi, można). Inna sprawa że nie jest to łatwe w tak małym mieście jak Ostrołęka gdzie leciwe kobiecinki kurczowo trzymają się swoich stołków. Może pochwalisz się co za studia skończyłeś i czy dzięki nim znalazłeś pracę w Ostrołęce? Szczerze wątpię czy masz się czym pochwalić.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: _KanaR_ »

Nie wiem czy jest się czym chwalić więc dam tylko info co skończyłem - automatyka i robotyka na politechnice. O dziwo pracę znalazłem dobrze płatną w naszym mieście, co prawda nie w moim kierunku wyuczonym ale ważne, że pieniądze normalne :) W kierunku swoim wyuczonym otworzyłem dodatkowo firmę i nie mam co narzekać.
Koleżanka Karola nie napisała co chce robić. Dlatego też napisałem: Z drugiej strony nie wiem jakie masz ambicje. Nie napisała Koleżanka gdzie chce pracować więc ja dałem ogólną opinię jak te studia są postrzegane. Znam od groma osób po naszej uczelni, tych i innych podobnych kierunkach, które pracy znaleźć nie mogą :)
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: hunter »

Powiedz dokładnie co to za praca i firmę też możesz podać ;) Jak to oczywiście nie tajemnica
php_symfony2
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2012, 21:01

Re: Studia proszę o pomoc

Post autor: php_symfony2 »

Idż do Łomży albo do Białego najlepiej.Mnie teraz nie chcą przyjąć do pracy bo im sie nie podoba że licencjat robiłam w ostrołęće mimo iż teraz jestem w Białym na magisterce.
Profesjonalne aplikacje internetowe oparte o framework Symfony.
programista php - programista iPhone
ODPOWIEDZ