liceum. ścisłe przedmioty

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
mała19
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:20

liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: mała19 »

do którego liceum powinnam iść jeśli lubię matematyke, chemię, geografię... (ścisłe przedmioty). Slyszalam, że ze ścisłymi to do II lo.. co o tym sądzicie??
AZB666
sierżant
Posty: 292
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: AZB666 »

Ja jestem absolwentem 3 LO i nie żałuje,że wybrałem tę szkołę :)
Byłem na kierunku matematycznym.
Osobiście polecam.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak jest w jakiej szkole, to
znajdź kogoś kto chodził do wszystkich :)
Wtedy każdą może porównać..
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: hcuj »

nie idź do 3 jak nie chcesz potem nadrabiać materiału na studiach
kornfan
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2007, 20:46

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: kornfan »

hcuj pisze:nie idź do 3 jak nie chcesz potem nadrabiać materiału na studiach
Z tym programem nauczania jaki jest obecnie w szkołach średnich, na każdych lepszych ścisłych studiach trzeba nadrabiać. W zależności od uczelni technicznej którą potem się wybierze będzie trzeba nadrabiać szybciej lub wolniej ale będzie trzeba. Ogólniaki w większych miastach rozszerzają program, dzięki temu ma się lepszy start, a nasza Ostrołęka trochę odbiega. Oczywiście, można się przygotować tak żeby nie nadrabiać dużo, ale w naszym mieście nazywa się to 'korepetycjami'. Czyż nie powinni uczyć młodzieży w szkole tak żeby im wiedzy starczyło nie tylko 'aby zdać maturę' ale także utrzymać się na studiach. Są w Oce ludzie którzy mogliby nauczyć ale wiadomo... kasa ważniejsza.

A wracając do tematu:
Jeśli masz ambicje dobrze zdać maturę i iść na jakieś ogarnięte studia to wystarczy że pójdziesz do jakiegokolwiek ogólniaka. Tylko zaznaczam że trzeba mieć ambicję, wtedy nieważne które wybierzesz, będziesz w stanie się zmobilizować do nauki, rozwalić maturę, zrobić mgr inż. wynaleźć przełomową technologię pozyskiwania alkoholu z krzesła i zarobić miliony (takiej kariery Ci życzę ;))
Pozdrawiam
elektrica
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2010, 16:43

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: elektrica »

Jestem uczniem 2 lo jak iść na ścisłe to tylko tam ewentualnie w najgorszym przypadku do 1.Co do 3 to nic nie mówię mam znajomych tam jak mówią "3 lo to nie liceum to stan umysłu". Czyli jak na ścisłe to tylko LO 2
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: mistrzuniu »

Idź tam, gdzie masz blisko i gdzie idą znajomi. Różnice są kosmetyczne. Jestem tegorocznym maturzystą z II LO, profil mat-fiz-inf i nie powiedziałbym, że któraś ze szkół znacząco wyprzedza inne. Kwestia osobistego nastawienia do nauki, to wszystko. Jeśli nie lubisz się uczyć, nie chcesz się uczyć, to gdzie byś nie poszła - nie napiszesz dobrze matury (chociaż "dobrze" to pojęcie względne) .

Natomiast z własnej obserwacji mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o uczniów III LO, to spora liczba bardzo lubi innym udowadniać wyższość ich liceum nad pozostałymi, ale raczej na poważnie tego brać nie należy :wink: . Wyluzuj, popytaj się znajomych o wybór szkoły przez nich i idź tam, gdzie będziesz miała najlepszą atmosferę i najwygodniejszy dojazd. Weź jeszcze pod uwagę próg do danej klasy, bo jednak łatwiej zmotywować się w otoczeniu dobrych uczniów. To wszystko.
vergessen
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:36

Re: liceum. ścisłe przedmioty

Post autor: vergessen »

chodzę do III lo na profil mat-fiz-inf. dostalam się w ubiegłym roku do 2 lo, ale nie poszlam poniewaz uznalam ze sobie nie poradze. slyszalam ze jest tam baaaaardzo wysoki poziom ze wszystkich przedmiotyw, nie tylko z profilowych i tego sie przestraszylam.
nie zaluje ze jestem w 3 lo. są tu bardzo fajni ludzie, normalni ;d
nauczyciele przeedmiotow profilowych są bardzo wymagajacy, ale też bardzo dobrze tlumaczą (wg mnie) tak wiele razy, aż uczen to ogarnie :)
zgadzam sie oczywiście z moimi przedmowcami, ze jezeli jestes bardzo ambitna, to nawet w najgorszej szkole wszystkich zadziwisz wynikiem z matury.
jednak jeżeli jestes normalnym czlowiekiem, nie robotem :) to szczerze polecam 3 lo, poniewaz do pewnego stopnia sama bedziesz decydowac jaki poziom chcesz sobą reprezentowac i nikt nie bedzie cie zmuszal do nauki; jednak musisz wziac tez pod uwage, ze podczas spr z przedmiotow profilowych, nauczyciele prawie za kazdym razem zwracaja uwage, ze niektórzy uczniowie powinni sie zastanowic, czy aby napewno ten kierunek i ta szkola jest dla nich :)

jednak wszystko zalecy od Ciebie :)
ODPOWIEDZ