Prawo Jazdy C+E

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Prawo Jazdy C+E

Post autor: niewiemco »

Witam. Czy jest tu doświadczony kierowca samochodu ciężarowego i mógłby mi powiedzieć dokładnie co trzeba zrobić aby zdobyć prawo jazdy na samochody ciężarowe? i jak obecnie wyglądają koszty? mam kat. B od 15 lat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: Qrpiana »

Warunkiem rozpoczęcia kursu na samochód ciężarowy z przyczepą "tandem" jest zdanie egzaminu państwowego na kategorię C. Dopiero wtedy możesz rozpocząć kurs na C+E.

Kurs prawa jazdy C rozpoczyna się wykładami. Po zakończeniu części teoretycznej kursanci umawiani są na jazdy. Po zakończonym szkoleniu kursant otrzymuje zaświadczenie oraz pozostałe dokumenty potrzebne do zapisania się na egzamin państwowy w WORD (Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego).
Egzamin państwowy składa się z 2-ch części:
teoria - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego przeprowadzany na komputerze
praktyka - jazda po placu i mieście
marcin930927
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 22:23

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: marcin930927 »

doświadczonym kierowcą to ja nie jestem ale jestem w trakcie robienia prawka i co nieco wiem ;)
c - 1800zł + około 180zł egzamin
c+e też coś w okolicach 1800zł + 195zł egzamin
kwalifikacja 2600zł
karta kierowcy 170zł
Badania psychotechniczne tu nie wiem ale pewnie między 100 a 150zł
To na początek starczy.
26aqua
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, 20:12

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: 26aqua »

Robisz kurs na kat. "C". potem egzamin. Nastepnie kat. "C+E" i kolejny egzamin. Potem kurs kwalifikacji i kolejny egzamin. Badania lekarskie (płatne) oczywiście do tego. koszt za "C" ok 2tys, za C+E ok 2tyś, kwalifikacje ok 3tyś, do tego dochodza egzaminy. razem ok 9-10 tyś.
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: niewiemco »

Bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi :)
A która z ostrołęckich szkół jazdy, właśnie na kat. C i C+E, jest godna polecenia?
daniel2280
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:26

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: daniel2280 »

Ja polecam ZNAK uczylem sie u nich na kategorie C , C+E i kwalifikacje zdalem za pierwszym razem .
pozytywniak
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2012, 22:18

Re: Prawo Jazdy C+E

Post autor: pozytywniak »

Wszystkie szkoły są dobre, jesli masz troche pojecia o jezdzie to sobie poradzisz.
ODPOWIEDZ