Strona 1 z 1

Do jakiej szkoły średniej pójść

: 09 mar 2013, 21:46
autor: Jataman
Niedługo kończę gimnazjum, interesuję mnie praca państwowa np Policji, jaką szkołę średnią powinienem skończyć, jaki kierunek wybrać ? Jeśli ktoś by podał przykład jaki kierunek w danej szkole, to prosił bym o możliwe wymagania do takowej placówki :) Pozdrawiam

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 09 mar 2013, 22:11
autor: Believe
Jak chcesz iść na policjanta to nie idź do halika na wojskowo-policyjny, bo to tylko nazwa. Nic Ci nie da.

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 10 mar 2013, 13:11
autor: Bart3kk
Do policji to nawet matury tak naprawdę nie potrzeba , więc można isć do jakiejkolwiek szkoły :)

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 10 mar 2013, 23:30
autor: Jataman
Nie za bardzo mi pomagacie :P Czekam na jakieś propozycje do której szkoły :P

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 12 mar 2013, 23:37
autor: Believe
4..

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 13 mar 2013, 10:50
autor: Qrpiana
Bart3kk nie do końca jest tak ja piszesz - to, że bez matury to nie znaczy, że obojętnie jaka szkoła - musisz mieć skończoną szkołę średnią, a już najlepiej studia w kierunku przydatnym (prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne - zajrzyj na policja.pl tam są szczegóły).

Jataman - ciężko poradzić Tobie która szkoła będzie najlepsza. Jeżeli chodzi o kierunki policyjno- ... to w rejonie są tak naprawdę dwie: Halik i Kadzidło. W ZSZ 2 też jest profil mundurowy ale bardziej wojskowy. Czy po takiej szkole łatwiej będzie Ci dostać się do Policji - w pewnym sensie tak bo w trakcie 3 letniej nauki będziesz już zaznajamiał się z wiedzą wymaganą na egzaminach wstępnych. Poza tym w szkole o takim profilu czeka cię troszkę więcej atrakcji niż w "zwykłym" ogólniaku - zajęcia z mundurowymi, zajęcia na strzelnicy, piesze rajdy, szkoły przetrwania :o Wejdź na strony internetowe interesujących Cię szkół, poczytaj - skorzystaj z "dni otwartych" jakie są organizowane, popytaj starszych znajomych.

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 13 mar 2013, 19:52
autor: ewel
Mam koleżankę w szkole w Kadzidle o profilu policyjnym. Z tego co mówi to jest tam dosyć wysoki poziom. Zajęcia z policjantami, na strzelnicy, coś z samoobrony. Ogólnie sobie chwali atmosferę, ale też są tam niezłe wymagania, co znaczy, że później będzie łatwiej się szkolić w tym kierunku.Jeśli policyjny to tylko Kadzidło, tam się czegoś nauczysz, ale łatwo nie będzie. Lepsze to niż Halik na 100%

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 13 mar 2013, 22:22
autor: Jataman
Mój sąsiad ma 30 lat skończył technikum jako mechanik, od tamtej pory siedzi jak policjant drogówki. Czy można było by iść na taki kierunek a nie od razu do jakieś szkoły policyjnej ?

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

: 14 mar 2013, 7:52
autor: Qrpiana
Jataman tak jak wcześniej pisałam, nie musisz wybierać liceum policyjnego by później podjąć pracę w Policji. Obojętnie jaki kierunek skończysz, ale PRZEJDZIESZ POZYTYWNIE egzaminy wstępne, UZYSKASZ wymaganą ilość punktów, to będziesz Policjantem. A kwestia w jakim wydziale będziesz później pracował to.... nie na chwilę obecną dyskusja. Każdy młody policjant najpierw trafia na 6-cio miesięczny kurs podstawowy, później kilkanaście służb w Oddziałach Prewencji Policji i dopiero po tym wszystkim wracasz do jednostki macierzystej. Jeżeli będą wolne wakaty w drogówce to może skierują Cię do drogówki, jeżeli będą wolne wakaty w patrolówce to pójdziesz w patrol.