ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
moniczka23
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:29

ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Post autor: moniczka23 »

co myślicie o lo dziennikarskim? jaki jest prog punktowy? polecacie szkołę i kierunek?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Post autor: sKaLpeL »

ja kilka lat temu chodziłem tam na profil humanistyczny z elementami dziennikarstwa, a z dziennikarstwem nie miał on nic wspólnego tylko tak o! żeby nazwa profilu ładniej brzmiała, jak jest teraz to nie wiem :)
ewel
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:29
Lokalizacja: Dylewo/Ostrołęka

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Post autor: ewel »

Zgadzam się ze sKaLpeL. Szkoły nadają różne dziwne nazwy, żeby przyciągnąć potencjalnych uczniów. Trzeba patrzeć na przedmioty rozszerzone i to wszystko. A kierunek chyba bym jednak odradzała. Po humanie będzie ciężko później. Zrobisz jak zechcesz, ale to jest moje zdanie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Post autor: malykazio »

Humanistów mamy od metra, tylko nie ma komu robić ;) Wiedząc jak będzie teraz nigdy nie wybrałbym kierunku humanistycznego. W tym tygodniu czytałem, że na jednego fachowca przypada dwóch nadzorujących (w sensie, że na jedną osobę, która ma jakiś zawód i umiejętności przypada dwóch zarządzających, managerów itd)
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

Post autor: Bart3kk »

Studia dziennikarskie zwłaszcza i reszta humanistycznych to aktualnie zły pomysł na przyszłość. Najczęściej dziennikarzami zostają Ci co wcale tego kierunku nie skończyli :) Dla dziennikarza raczej ważny jest zapał, lekkie pióro, umiejętność tworzenia czegoś z niczego i wymyślanie tematów do prasy ;) Szkoła tego nie nauczy niestety ,tym bardziej średnia :) Warto iść na co innego, bo droga do bycia dziennikarzem stoi tak samo otwarta bez względu czy masz skończone studia dziennikarskie czy choćbyś nie miał studiów w tym kierunku :D
ODPOWIEDZ