Strona 1 z 1

ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

: 04 maja 2013, 20:52
autor: moniczka23
co myślicie o lo dziennikarskim? jaki jest prog punktowy? polecacie szkołę i kierunek?

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

: 05 maja 2013, 11:28
autor: sKaLpeL
ja kilka lat temu chodziłem tam na profil humanistyczny z elementami dziennikarstwa, a z dziennikarstwem nie miał on nic wspólnego tylko tak o! żeby nazwa profilu ładniej brzmiała, jak jest teraz to nie wiem :)

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

: 06 maja 2013, 21:11
autor: ewel
Zgadzam się ze sKaLpeL. Szkoły nadają różne dziwne nazwy, żeby przyciągnąć potencjalnych uczniów. Trzeba patrzeć na przedmioty rozszerzone i to wszystko. A kierunek chyba bym jednak odradzała. Po humanie będzie ciężko później. Zrobisz jak zechcesz, ale to jest moje zdanie.

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

: 08 maja 2013, 11:36
autor: malykazio
Humanistów mamy od metra, tylko nie ma komu robić ;) Wiedząc jak będzie teraz nigdy nie wybrałbym kierunku humanistycznego. W tym tygodniu czytałem, że na jednego fachowca przypada dwóch nadzorujących (w sensie, że na jedną osobę, która ma jakiś zawód i umiejętności przypada dwóch zarządzających, managerów itd)

Re: ZS nr 5 - Liceum o profilu dziennikarskim

: 08 maja 2013, 13:00
autor: Bart3kk
Studia dziennikarskie zwłaszcza i reszta humanistycznych to aktualnie zły pomysł na przyszłość. Najczęściej dziennikarzami zostają Ci co wcale tego kierunku nie skończyli :) Dla dziennikarza raczej ważny jest zapał, lekkie pióro, umiejętność tworzenia czegoś z niczego i wymyślanie tematów do prasy ;) Szkoła tego nie nauczy niestety ,tym bardziej średnia :) Warto iść na co innego, bo droga do bycia dziennikarzem stoi tak samo otwarta bez względu czy masz skończone studia dziennikarskie czy choćbyś nie miał studiów w tym kierunku :D