Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
timon994
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013, 17:57

Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Post autor: timon994 »

Witam, mam ukonczone 18 lat i chcialem zapisac sie na prawo jazdy kat. A2. Orientuje sie ktos czy mozna juz gdzies na Ostrolece isc na kurs? Czy WORD jest przystosowany do tego egzaminu? Podobno trzeba jeszcze poczekac az szkoly jazdy beda spelniac wszystkie warunki, tj. plac, odpowiednie motory, itp. Z gory dzieki za odpowiedz :D
timon994
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013, 17:57

Re: Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Post autor: timon994 »

Wlasnie do Domasika chodzilem na kurs na furke i jak pytalem instruktora kiedy moge sie zglosic zeby isc na A2 to sam nie potrafil dokladnie okreslic. Mowil ze moze w wakacje, moze i pozniej. Dlatego napisalem tutaj, mysle ze jakas inna szkola juz ma taka mozliwosc zeby szkolic na motor. Mam gdzies numer do instruktora to zadzwonie na dniach i sie dopytam. Jak ktos wie cos wiecej na ten temat to czekam :)
Awatar użytkownika
garfild414
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2011, 18:53

Kurs na prawo jazdy kat. A2

Post autor: garfild414 »

Witam!

Jak wszyscy wiedzą na początku roku przeprowadzona została nowelizacja ustawy mówiącej o kategoriach prawa jazdy oraz kursach i egzaminach na powyższe. Pojawiła się między innymi kategoria A2. WORD Ostrołęka już nawet (podobno) zakupił maszyny (Yamaha XJ6 z blokadami), prawdopodobnie przygotował plac i lada chwila będzie można przeprowadzić pierwsze egzaminy. Brzmi nieźle. Ale... No właśnie - aby podejść do państwowego egzaminu ja prawo jazdy wymagany jest kurs na daną kategorię. Tutaj właśnie rodzi się moje pytanie:

Jaka szkoła jazdy w Ostrołęce oferuje kursy na kat. A2?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje związane z w/w to również prosiłbym o odpowiedź w temacie.


--
Pozdrawiam, Garfild414.
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Post autor: skoczek004 »

Rozmawiałem z jednym z właścicieli szkół jazdy, i ponoć to nie jest proste, w ostrołęce zadeklarował się jeden włąściciel , że MOŻE będzie robił taki kurs, ponoć strasznie kosztowne, i strasznie trudne... word też będzie robil dziwne akcje, typu zamknięcie placu manewrowego jak i całego ośrodka w piątki na egzaminny kat. A. Ponoć exam na A ma wyglądać tak, że lecimy 50 km/h motocyklem typu ścigacz i musimy zrobić piękny slalom : ) Jak dla mnie paranoja. Najłatwiej podzwonić popytać, czy ktoś coś robi. Zadzwoń też do Turbo, ja tam w zimę robiłem kat C i właściciel też coś gadał o kupnie nowych mnaszyn : )
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Post autor: skoczek004 »

mi mówiono, że jest to cena umowna 1200 zł i nie da się z tego zejść, nawet jakby chciał Ci znajomy opuścić to nie ma jak, wcześniej taki kusr robiło się za 500 - 600 zł :)
Awatar użytkownika
garfild414
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2011, 18:53

Re: Nowy kurs prawa jazdy kategorii A2

Post autor: garfild414 »

Odświeżam gdyż pojawiło się światełko w tunelu.

Są w chwili obecnej 3 opcje:

I. "Jazda Ostrołęka" - raczej mało znana szkoła. Jeśli ktoś wie coś o nich to piszcie. Z technicznych aspektów: twierdzą, że prowadzą szkolenia A2 (osobiście nie znam nikogo), motocykl to Suzuki GS500 [1996].
Cena: 1100PLN

II. "Kurs"
- co prawda kursów nie prowadzi jako takich, ale jest szansa na jazdy bliżej końca sierpnia 2013. Kwestia zebrania grupy (w tej chwili "wisi" już 5-6 osób). Motocykl to Yamaha XJ6 (taki sam jak w WORDzie) [rok?].
Cena: 1200PLN

III. "TURBO" - tutaj otrzymałem tylko prognozę-zapewnienie co do rozpoczęcia kursów bliżej września 2013. Na, prawdopodobnie, motocyklu Yamaha XJ6.
Cena: ????

Jeśli macie jeszcze jakieś info to piszcie tutaj. Niech to forum czemuś służy ;D


:edit [2013-08-14]

Na dzień dzisiejszy (tj.2013-08-14) sprawa wygląda następująco

W naszym mieście są 3 opcje zrobienia kat. A2:

1 i najpewniejsza- "ZNAK"
Kurs startuje w poniedziałek (2013-08-19).
Motocykl: Yamaha XJ6
Cena: 1500 PLN

2 i do dogadania- "KURS"
W poniedziałek (2013-08-14) z właścicielem będzie można dogadać szczegóły kursu.
Motocykl: Yamaha XJ6 (?)
Cena: 1200 PLN (?)

3. "Jazda Ostrołęka"
Motocykl: Suzuki GS500 [1996]
Cena: 1100 PLN

4? "Domasik"
Dzwoniłem i usłyszałem:
-"Nie robimy!"
-"Słyszałem, że oferujecie Państwo..."
-"Robimy, ale Pana nie stać."
-"Mimo wszystko..."
-"Dwa tysiące, homologowane buty... Nie robimy."

Ogólnie, moje wrażenie jest takie, że tej szkole nie zależy.


Mam nadzieję że komuś się to przyda. Zainteresowanym życzę powodzenia! ;)
ODPOWIEDZ