odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w III LO

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
leon8107
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 25 paź 2005, 9:27

odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w III LO

Post autor: leon8107 »

witam
jestem zainteresowany nauczeniem języka angielskiego, gdzie i kiedy można zapisać się na ten angielski "22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w III LO"
pozdrawiam
leo
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: malykazio »

leon8107 pisze:jestem zainteresowany nauczeniem języka angielskiego, gdzie i kiedy można zapisać się na ten angielski "22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w III LO"
Ale czy to taka rewelacja? To tak jakbyś Ty miał cudzoziemca uczyć polskiego. Niby zdania sklecać umiemy, nawet może nam to nieźle wychodzić, ale nauka języka to coś więcej. Czy byłbyś w stanie całej gramatyki kogoś nauczyć? Albo czy pamiętasz cokolwiek z naszej gramatyki, jakieś zasady itd? No, chyba, że chcesz się tylko osłuchać, to można spróbować. Poza tym amerykański angielski jest nieco inny od tego angielskiego angielskiego...
-rj-
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:34

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: -rj- »

Tak - jest to rewelacja! Uczestniczyłem w tych zajęciach kilka lat temu, gdy przygotowywałem się do matury. Rewelacja polega na tym, że prócz zajęć spędzaliśmy z nauczycielami - studentami (wtedy była ich trójka) masę czasu wolnego, tak po prostu. Wspólne imprezy, zupełny luz, codzienny kontakt z językiem - efekty były bardziej niż zadowalające, szczególnie w swobodzie mówienia. Serdecznie polecam!
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: netespl »

malykazio, nic nie zastąpi kontaktu z native-speakerem. Tu nie chodzi o gramatykę czy zasady językowe, a o naukę swobodnego wypowiadania się w innym języku i płynność wypowiedzi. Na nic Ci się zda znajomość zasad i słówek jak nie będziesz w stanie nic "wybąkać".
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: Qrzysio »

Wspomniane zajęcia (takie same są w I LO) przeznaczone są tylko dla uczniów I i III LO.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: malykazio »

Wszystko się zgadza, nic nie zastąpi osłuchania i obycia z językiem. Tylko jak ktoś pisze: "22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w III LO" to podchodzę do tego sceptycznie. Po pierwsze odebrałem to jako informację, że osoba taka ma uczyć młodzież szkolną a w dobie dzisiejszych testów (w tym obejmujących zagadnienia z gramatyki) na maturę czy inny egzamin samo obycie z językiem nie wystarczy. Po drugie kto i w jaki sposób zagwarantuje, że osoba ta ma odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje do nauki kogokolwiek? Teoretycznie również Polak Polakowi równy a jednak nie każdy powinien zajmować się nauką języka polskiego.
slavek
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:37

Re: odnośnie - 22-latka z USA będzie uczyć angielskiego w II

Post autor: slavek »

Mi się wydaje, że skoro pozwolili jej uczyć w liceum musi mieć jakieś kwalifikacje do nauki angielskiego, pewnie zrobiła specjalny kurs w swoim kraju dla nauczycieli angielskiego dla obcokrajowców. Wiele takich młodych nauczycieli z USA czy Wielkiej Brytanii jeździ po całym świecie i uczy.
ODPOWIEDZ