Strona 1 z 1

Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 9:12
autor: chuda
Co myślicie o zlobku miejskim? Opinię

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 10:31
autor: Olga_K_K_
Muszę powiedzieć, że przez 2 lata chodziła tam moja starsza córka i nie mogłam powiedzieć złego słowa. Ale odkąd młodsza córka poszła do żłobka prywatnego to widzę ogromną przepaść! Byłam w szoku gdy odbierając dziecko z prywatnego żłobka Pani dokładnie opisuje mi co dziecko robiło przez cały dzień, a w miejskim nic. Proszę o to pani dziecko! No przysłowiowa "przechowalnia". Jeśli chodzi o koszty to nie ma dużej różnicy, po przeliczeniu wychodzi w granicach 100 zł. Ale wydaje mi się, że warto tyle zapłacić. Bardzo gorąco odradzam miejską przechowalnie!

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 10:40
autor: Laura
Ja również odradzam miejski żłobek. Będąc w pracy dostałam telefon ze żłobka, że dziecko nie chce jeść. Kazano mi przyjechać. Odmówiłam. Dowiedziałam się ( nie wprost), że jestem wyrodną matką. Ja się tak nie czuję. Niestety, ale żeby dziecko miało co jeść, ja muszę pracować.

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 13:37
autor: mama77
Moje dziecko chodziło do złobka miejskiego. Panuje ogólna atmosfara TAJEMNICY!!!!!Za wiele nie dowiesz się na temat swojego dziecka. Faktycznie nie ma zbyt przyjaznej atmosfery, a Panie tam pracujące ( oczywiście nie wszystkie ) jakby robią łaskę, że opiekuja się dziećmi i tak jakby traktowały te prace jak zło konieczne. A chyba zdaje mi się, że do takiej pracy trzeba mieć "powołanie", podejście do tych malutkich, przestraszonych dzieciaczków. Niektóre Panie miały takie miny zgorzkniałe, zmęczone, niezadowolone że za przeproszeniem "stary" by się przestraszył. Co innego w prywatnym żłobku, do ktorego chodziła córka - Panie witały ja z uśmiechem na twarzy, były zawsze pogodne, przyjaźnie nastawione, życzliwe i było widać, że emanuje od Nich ciepło, sympatia do drugiego człowieka ( nie koniecznie tylko do dzieci ). A w tym żłobku państwowym to jakieś takie te Panie delikatnie mówiąc dziwne.....

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 16:58
autor: samanta
mama77 pisze:Moje dziecko chodziło do złobka miejskiego. Panuje ogólna atmosfara TAJEMNICY!!!!!Za wiele nie dowiesz się na temat swojego dziecka. Faktycznie nie ma zbyt przyjaznej atmosfery, a Panie tam pracujące ( oczywiście nie wszystkie ) jakby robią łaskę, że opiekuja się dziećmi i tak jakby traktowały te prace jak zło konieczne. A chyba zdaje mi się, że do takiej pracy trzeba mieć "powołanie", podejście do tych malutkich, przestraszonych dzieciaczków. Niektóre Panie miały takie miny zgorzkniałe, zmęczone, niezadowolone że za przeproszeniem "stary" by się przestraszył. Co innego w prywatnym żłobku, do ktorego chodziła córka - Panie witały ja z uśmiechem na twarzy, były zawsze pogodne, przyjaźnie nastawione, życzliwe i było widać, że emanuje od Nich ciepło, sympatia do drugiego człowieka ( nie koniecznie tylko do dzieci ). A w tym żłobku państwowym to jakieś takie te Panie delikatnie mówiąc dziwne.....
Olga_K_K_ pisze:Muszę powiedzieć, że przez 2 lata chodziła tam moja starsza córka i nie mogłam powiedzieć złego słowa. Ale odkąd młodsza córka poszła do żłobka prywatnego to widzę ogromną przepaść! Byłam w szoku gdy odbierając dziecko z prywatnego żłobka Pani dokładnie opisuje mi co dziecko robiło przez cały dzień, a w miejskim nic. Proszę o to pani dziecko! No przysłowiowa "przechowalnia". Jeśli chodzi o koszty to nie ma dużej różnicy, po przeliczeniu wychodzi w granicach 100 zł. Ale wydaje mi się, że warto tyle zapłacić. Bardzo gorąco odradzam miejską przechowalnie!
i znów dwie 'różne' opinie od dwóch 'różnych' osób, które dopiero co założyły sobie konta i akurat mają wiedzę z pierwszej ręki na ten sam temat. czyli mamy rozumieć, że żłobek prywatny cienko przędzie? aha, i nie, nie pracuję w żłobku miejskim.

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 19:32
autor: dobrusia33
Widzę, iż REKLAMUJĄ się tu panie z prywatnych żłobków...czyżby aż tak źle się działo, że na forum oczernia się pracowników żłobka miejskiego???????
Moje dziecko chodziło a drugie chodzi aktualnie do żłobka miejskiego obok parku...panie przesympatyczne, atmosfera domowa, dzieci zadowolone, uczesane, przebrane, nakarmione, a widać to po ich zachowaniu, że jest im tam bardzo dobrze. CENOWO wcale nie tak samo jak w prywatnym, bo za całość do około 300zł za cały miesiąc. Panie bardzo dbają o dzieci i polecam tą placówkę wszystkim rodzicom, A WŁAŚCICIELKOM PRYWATNEGO ŻŁOBKA ŻYCZĘ WIĘCEJ ŻYCZLIWOŚCI I CIERPLIWOŚCI, TO BYĆ MOŻE NIE BĘDĄ SIĘ MUSIAŁY TAK MOCNO REKLAMOWAĆ :-) W PRZYSZŁOŚCI.
tak na marginesie to żłobek miejski funkcjonuje ok 40 lat i ma się dobrze :)

Re: Żłobek miejski - opinie

: 05 wrz 2013, 20:14
autor: euroauto
Tak Żłobek miejski funkcjonuje 40 lat i przez te lata niewiele sie zmieniło

Re: Żłobek miejski - opinie

: 06 wrz 2013, 8:26
autor: chuda
Ja jestem przerażona to wielka tajemnicą. Jednymi drzwiami dziecko zabieraja drugimi oddają a ja chciałabym zobaczyć jak zachowuje się moje dziecko. Pozatym czy normalne jest to żeby ponad roczne dziecko zapinac w leżały do karmienia i w ciągu dnia?

P

Re: Żłobek miejski - opinie

: 06 wrz 2013, 8:32
autor: chuda
Żeby salonach dziecko w lezaku. Czy nie ma krzesełka?

Re: Żłobek miejski - opinie

: 06 wrz 2013, 16:40
autor: Evril
mój chrześniak chodzi do żłobka miejskiego drugi rok i wszystko jest ok. nie wiem o co tyle halo.

Re: Żłobek miejski - opinie

: 06 wrz 2013, 20:48
autor: dobrusia33
euroauto pisze:Re: Żłobek miejski - opinie
przez euroauto » 20:14, 05.09.2013
Tak Żłobek miejski funkcjonuje 40 lat i przez te lata niewiele sie zmieniło
i bardzo dobrze, że się niewiele zmieniło, bo zawsze był ład porządek i zadbane dzieci...
a co może 4 języki obce należałoby wprowadzić dla "wybitnie" nowoczesnej dziatwy :-)

Re: Żłobek miejski - opinie

: 06 wrz 2013, 20:51
autor: dobrusia33
chuda pisze:przez chuda » 08:26, 06.09.2013
Ja jestem przerażona to wielka tajemnicą. Jednymi drzwiami dziecko zabieraja drugimi oddają a ja chciałabym zobaczyć jak zachowuje się moje dziecko. Pozatym czy normalne jest to żeby ponad roczne dziecko zapinac w leżały do karmienia i w ciągu dnia?
JAK CHCESZ TAK BARDZO POPATRZEĆ NA DZIECKO, TO ZAMIAST ZOSTAWIAĆ JE Z OBCYMI LUDŹMI WYCHOWUJ JE SAMA, A JAK NIE CHCESZ, TO MACHA W KUBEŁ

Re: Żłobek miejski - opinie

: 11 wrz 2013, 8:05
autor: remiszcze
powiem szczerze jako ojciec, że te Panie również wydają mi się dziwne, nawet niesympatyczne..pamiętam, że miałem dylemat po pierwszym dniu i rozmowie z jedną z tych Pań, ponieważ wydawała mi się niekompetentna, ale....
moje dziecko chodzi tam już drugi rok i w 99% przypadków wbiega do sali z uśmiechem na twarzy. wydaje mi się, że gdyby rzeczywiście działo się tam coś nie tak reakcja byłaby inna..moim zdaniem te Panie przez to, że pracują z małymi dziećmi zatraciły umiejętność komunikowania się w rzeczowy sposób z dorosłymi :) nie miałbym nic przeciwko monitoringowi i byłbym skłonny zapłacić dodatkowo za możliwość sprawdzenia przez internet co się dzieje z moim dzieckiem w ciągu dnia..a co do tego, że jest to przechowalnia..cóż, wydaje mi się, że edukowanie dziecka w kwestii języków obcych, sportu, czy rozwijanie dodatkowych umiejętności należy do rodzica...poza tym, gdyby takie zajęcia zostały wprowadzone w żłobku miejskim to opłaty poszłyby w górę i tyle...pozdrawiam.

Re: Żłobek miejski - opinie

: 25 wrz 2013, 9:34
autor: ladybird
bo może "Panie" z miejskiego żłobka myślą, że jak rodzic w łapę im nie da to robią łachę, że dzieckiem się opiekują. nie cierpię takiego podejścia.

Re: Żłobek miejski - opinie

: 27 wrz 2013, 20:17
autor: dobrusia33
jakoś nie wydaje mi się, by te panie czegoś oczekiwały... a należy się im zwykły szacunek i wdzięczność chociażby za to co robią