Zmiana kierunku w Technikum

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
iglo686
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2012, 21:04

Zmiana kierunku w Technikum

Post autor: iglo686 »

Ucze się w ZSZ nr 1 w Ostrołęce.Jestem na kierunku który mnie nie interesuje i nic nie ogaraniam,i szkoła mi się nie spodobała,i chcę się przepisać,ale rodzice nie chcą że bym szkoły nie zmieniał.To co ja mam zrobić aby namówić rodziców na zmianę szkoły i kierunku
hagi21
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 07 cze 2007, 21:29

Re: Zmiana kierunku w Technikum

Post autor: hagi21 »

Jak już chodzisz jakiś czas do technikum to jesteś na tyle dorosły, żeby samemu podejmować decyzję i być odpowiedzialny za swój wybór. Nie widzę dlaczego ktoś ma na siłę chodzić na dany kierunek, z którym całkowicie nie wiąże przyszłości czy zdaję sobie sprawę, że nie da po prostu rady. Lepiej wcześniej podjąć tako decyzję, niż dopiero po 2-3 latach i ponownie iść do szkoły zaocznej.
iglo686
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2012, 21:04

Re: Zmiana kierunku w Technikum

Post autor: iglo686 »

Ja chodzę do drugiej klasy.Teraz ostatnia szansa na zmiane kierunku,bo za rok 3 klasa i za późno .A teraz egzamin zawodowy w tym roku na pewno nie poradze sobie na nim.Więc jak najszybciej zmiana kierunku i szkoły na to co mnie interesuje.
hagi21
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 07 cze 2007, 21:29

Re: Zmiana kierunku w Technikum

Post autor: hagi21 »

Z doświadczeń innych osób mogę już ci napisać, że zmiana szkoły i kierunku w drugim roku wiąże się z zaczynaniem od początku szkoły średniej. Po drugie już jest koniec września i prawdopodobnie jest to już ostatni dzwonek, na zmianę szkoły, bo nikt Cię nie przyjmie w środku roku szkolnego. Jak nadal jesteś zainteresowany zmianą szkoły to jak najszybciej choć po wybranych szkołach i się dopytuj w sekretariacie, czy będziesz mógł teraz dołączyć do danej klasy.
iglo686
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 31 gru 2012, 21:04

Re: Zmiana kierunku w Technikum

Post autor: iglo686 »

Z mojej klasy już wypisały się 3 osoby.Właśnie bardzo szybko muszę działać w sprawie zmiany szkoły.Nie wyobrażam sobie że ,cały czas będe na tym samym kierunku co mnie nie interesuje i nic nie umiem,i nie wiąże z nim przyszłosci.
ODPOWIEDZ