Szkoła podstawowa nr 1 w Laskowcu

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
szelmondek
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2013, 11:14

Szkoła podstawowa nr 1 w Laskowcu

Post autor: szelmondek »

witam
interesują mnie opinie o szkole w laskowcu, czy warto tam posyłać dziecko?
o przedszkolu nie słyszałam nic dobrego ale moze ktoś kto miał/ma tam dziecko się wypowie?
mam dwojkę dzieci 4 i 7 lat zaraz przeprowadzamy sie do laskowca czy przenosic dzieci do tej placówki czy lepiej nie?
kat_kala
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:57

Re: Szkoła podstawowa nr 1 w Laskowcu

Post autor: kat_kala »

Witam!

Mieszkam w Laskowcu można powiedzieć całe życie, sama uczyłam się w szkole podstawowej nr 1, stosunkowo całkiem niedawno, ponieważ obecnie jestem uczennicą II LO. Znam tutejszych nauczycieli i mam o nich bardzo dobre zdanie, nie tylko z sentymentu. Miałam porównanie z innymi uczniami ze szkół np. w Ostrołęce - chyba nikt w klasie nie miał takich podstaw jak uczniowie z Laskowca, podobne doświadczenia mieli też moi koledzy, również absolwenci tej szkoły.

Z matematyką szło mi dość łatwo, a jeśli czegoś nie rozumiałam, nauczycielka zawsze służyła pomocą, wystarczyło tylko trochę chęci.
Język polski to chyba przedmiot, który wspominam najlepiej - z polonistką na lekcjach zawsze było sporo śmiechu i nigdy się nie nudziło (pod warunkiem, że się poważnie nie podpadło), a program był sumiennie realizowany, nawet na wyrost, bo w gimnazjum mieliśmy omówione tematy, z którymi inni wcale się nie spotkali, dzięki czemu było nam o wiele łatwiej, a anegdotki z lekcji tworzą bardzo miłe wspomnienia.
Historia to od zawsze moja pięta achillesowa, ale nauczyciel opowiadał ciekawie i nawet jeśli nie chciało mi się uczyć dat i zdarzeń historycznych - z przyjemnością słuchałam opowieści na lekcjach.
Angielski w szkole podstawowej to prawdziwy skarb - w gimnazjum niestety trafiła mi się nauczycielka, która nie realizowała tematów i popełniała banalne błędy tak, ze uczniowie poprawiali ją w pisowni i wymowie, a nie miałam możliwości uczęszczania na dodatkowe zajęcia w szkole językowej, dlatego nawet teraz - w ogólniaku - jestem zmuszona bazować na wiedzy nabytej w podstawówce i udaje mi się utrzymywać na poziomie 4 (co jest prawdziwym wyczynem w liceum, a nie mam ani pasji, ani talentu do języków obcych, dlatego jest to tym większy sukces nauczycielki z podstawówki).
O przyrodzie nie mogę powiedzieć nic na podstawie własnych doświadczeń, jako że uczy teraz inna nauczycielka, pani dyrektor. Jednak moja siostra ma z nią lekcje i bardzo sobie ją chwali - z przyjemnością się uczy, chodzi nawet na kółko przyrodnicze.
Jedynym przedmiotem, na jaki zawsze narzekałam, było wychowanie fizyczne, które niestety nie jest spełnieniem marzeń :( jednak na szczęście nie są to jeszcze najgorsze zajęcia, bo na brak ruchu, sportu czy uwagi nauczyciela w szkole nie mogłam narzekać, problem był głównie z grami zespołowymi - brakowało np. nauki zasad gier i nauki elementów typu dwutakt w koszykówce czy serwy w siatkówce.

Również wartości przekazywane uczniom, przykład nauczycieli i indywidualne podejście, myślę, że jest plusem szkoły: począwszy od zajęć z wychowawcami w zerówce i w klasach 1-3, po lekcje religii, spotkania, zabawy integracyjne w klasach 4-6. Życie towarzyskie, mimo małej liczby uczniów też nie kuleje - zajecia pozalekcyjne, dyskoteki szkolne, uroczystości i akademie okolicznościowe były, są i na pewno będą ważną częścią rzeczywistości szkolnej.

Poza tym wiem, że jest organizowana świetlica dla dzieci (na którą z chęcią chodzi mój młodszy brat), gdzie spędzają one czas odrabiając lekcje, bawiąc się z rówieśnikami, grając w gry bądź korzystając z komputerów. Również sąsiedztwo gminnej biblioteki i zajęcia z przesympatyczną panią bibliotekarką - to na pewno pozytywne urozmaicenie czasu dzieci tych mniejszych, i tych większych, bo przecież czytanie to sama przyjemność i wielka przygoda :)

Naprawdę serdecznie polecam naszą małą szkółkę - ja nigdy nie będę żałowała, że tam chodziłam, a z roku na rok szkoła zmienia się na lepsze (np. niedługo otworzą salę gimnastyczną, na co czekamy już od wielu lat :D).
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ