Poradnia alergologiczna

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
logika
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:49

Poradnia alergologiczna

Post autor: logika »

Witam!
Poszukuję opinii na temat alergologa w Ostrołęce, a jeśli nie u nas, to gdzie warto próbować szczęścia? W ramach NFZ.
Z góry dziękuję za pomoc.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: baja bongo »

Ktoś pisał na forum jakiś czas temu, że ostrołęccy alergolodzy w porównaniu do warszawskich klinik to "mali chemicy". Z mojego doświadczenia wygląda to tak, że idziesz w Ostrołęce do alergologa, a ten chce cię wyleczyć superszczepionkami, aby mieć na wycieczkę od producenta tych szczepionek.

Wielu moich znajomych, i ja, po kilku latach odczulania nadal ma ten sam problem z alergią, a niektórzy twierdzą, że po odstawieniu szczepionek jest nawet gorzej.

Czy jest to wina lekarza czy leków - nie wiem, ale na pewno w Ostrołęce już nie spróbuję. Ostatnio byłem w Legionowie. Mam leki doraźne. O innych metodach na razie nie myślę.

Poczytaj więcej o alergologach tutaj:
http://www.forum.moja-ostroleka.pl/sear ... mit=Szukaj

W Ostrołęce są dwa alergolodzy: Bar i Jakowicki. Bar przyjmuje na Madalińskiego w tych zielonych blokach, a Jakowicki gdzieś przy cmentarzu parafialnym.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: sKaLpeL »

Nie zgodzę się z przedmówcą,

Doktor Bar to bardzo dobry alergolog do którego przyjeżdżają osoby z innych miast, idealnie trafia w przyczyny alergii i odpowiednio dobiera leczenie, zazwyczaj tabletki dla osób dorosłych a syropy dla dzieci, ja polecam, doktor oczywiście przyjmuje na NFZ czeka sie ok. miesiąc-dwa, a wizyta prywatna chyba kosztuje 70zł
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: Infom »

sKaLpeL pisze:Nie zgodzę się z przedmówcą,

Doktor Bar to bardzo dobry alergolog do którego przyjeżdżają osoby z innych miast, idealnie trafia w przyczyny alergii i odpowiednio dobiera leczenie, zazwyczaj tabletki dla osób dorosłych a syropy dla dzieci, ja polecam, doktor oczywiście przyjmuje na NFZ czeka sie ok. miesiąc-dwa, a wizyta prywatna chyba kosztuje 70zł

Zgadzam się, że w Ostrołęce od tych rzeczy najlepszy jest dr Bar, przyjmuję prywatnie jak i na NFZ.
Jeżeli ktoś jest na coś uczulony, wtedy stosuję się odczulanie polegający na wstrzykiwaniu alergenu na który jesteśmy uczuleni w pewnym okresie czasu i nigdy nie spotkałem się z odczulaniem tabletkami czy syropem :)
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: Bzyk »

To bar nadal posługuje się tytułem "lekarz". Nie polecam a właściwie mocno odradzam tego człowieka a tym bardziej próbować się u niego leczyć, szkoda kasy a przede wszystkim czasu na tego pana.
Proponuje od razu ruszyć do Warszawy bądź do Białegostoku. Pacjent to osoba dorosła czy dziecko ?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: sKaLpeL »

Infom pisze:nigdy nie spotkałem się z odczulaniem tabletkami czy syropem :)
moja dwuletnia bratanica dostaje jakiś syrop od alergii i jak zostaje codziennie podawany to wszystko jest okej, natomiast jak się czasem zapomni to alergia się odzywa (i oczywiście zalecone wszystko od dr Bara, dlatego ja polecam)
logika
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:49

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: logika »

szukam specjalisty dla osoby dorosłej
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: Soul »

mnie doktor Bar nie wyleczył, rozkładał już ręce i mówił "Musi się Pani pogodzić z zaistniałą sytuacją, ja już Pani nie potrafię pomóc", ale pieniądze fajnie było brać i wtedy potrafił pomóc, a jak poszłam raz nie prywatnie to już ręce rozłożone. Sama sobie na szczęście pomogłam.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: mIcHaLos »

Polecam dr Jakowickiego
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: Bzyk »

Dla osoby dorosłej polecam klinikę na ul. Koszykowej w Warszawie. A tych ostrołęckich szarlatanów lepiej odpuścić
bluebird
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:44

Re: Poradnia alergologiczna

Post autor: bluebird »

sKaLpeL pisze:moja dwuletnia bratanica dostaje jakiś syrop od alergii i jak zostaje codziennie podawany to wszystko jest okej, natomiast jak się czasem zapomni to alergia się odzywa (i oczywiście zalecone wszystko od dr Bara, dlatego ja polecam)
czyli zwykłe leczenie objawowe syropem z lekiem przeciwhistaminowym - lek podany=brak objawów, rzeczywiście cudotwórca :D

szkoda na niego czasu i pieniędzy, pomysły kończą mu się bardzo szybko niestety, robi tylko podstawowe testy, dalej nie chce się szukać przyczyny ;/
ODPOWIEDZ