Pediatra na NFZ

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Pediatra na NFZ

Post autor: oleandra »

Wiem, ze temat sie przewijał, ale był stary wiec jest nieaktualny:)
Ponieważ musze szybciutko przepisać dziecko do pediatry i jednocześnie lekarza rodzinnego, bardzo prosze o rady doświadczone mamy.
Co jest dla mnie istotne:
Podejście indywidualne do małego pacjenta.Nie chodzi o zabawianie i zagadywanie, bo na to nie ma czasu, ale np kontrola wagi, wzrostu, obserwowanie rozwoju społecznego dziecka itp.Poprostu ogólne zainteresowanie pacjentem.
Rady troche poza ogólna wiedzę, czyli alternatywa dla typowych leków czy reakcji.np mój dotychczasowy lekarz w życiu nie słyszał o maści majerankowej, wit c w kroplach itp :)
No i istotne-skierowania na morfologię/mocz lub inne. Z tym zawsze mam problem w przychodni w której jestem, dlatego cała moja rodzina robi badania prywatnie, ale niby dlaczego tak ma byc skoro płacimy składki?
Tego wszystkiego nie zaznałam będąc pod "opieką” teraźniejszego lekarza rodzinnego. Zawsze cała rodzina dostaje duomox i Ambrosol, dziecko nie było ważone i obserwowane,a nasze problemy i pytania zawsze były krytykowane.
Bardzo prosze o Wasze opinie
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: niewiemco »

Istotne jest to czy się do danego "dobrego" pediatry / lekarza rodzinnego dostaniesz. Dla mnie najlepszym pediatrą jest pani doktor Bedra, ale wiem, że tam gdzie przyjmuje tzn. przychodnie rodzinne lek. Gadek i Sikorskiej nie przyjmują pacjentów. Informacja jest świeża bo znajomy szukał rodzinnego po przeprowadzce do Ostrołęki.
Kokoszka99
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2013, 6:20

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: Kokoszka99 »

Radziłabym przejść się do przychodni i porozmawiać z dr. Sikorską osobiście i poprosić o możliwość zapisania, tak zrobiłam sama z mężem i udało się, Pani doktor zgodziła się :) Po narodzinach córeczki akurat w przychodni przyjmowała Pani Pawelczyk i trafiłam z wynikami do Niej od tej pory nie wyobraża sobie innego pediatry dla córeczki. Oczywiście dr Bedra przyjmuje nas w trakcie szczepienia, ale staram się zawsze zapisywać córeczkę wtedy gdy przyjmuje dr Pawelczyk. Córeczka miała podwyższone wyniki bilirubiny i anemię. Pani dr od razu omówiła jak będziemy z tym walczyć, co robić, jak ile czasu zajmie nam to wszystko. Informacje są dokładne i rzetelne. Córeczka za każdym razem jest badana, ważona, osłuchiwana. Polecam i warto chociaż spróbować się zapisać :)
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: samanta »

też mogę polecić dr Pawelczyk. Co prawda nie jest już pediatrą mojego dziecka, ale miałam z nią styczność wiele razy i nigdy się nie zawiodłam. Teraz cała rodzina należy do przychodni na Steyera do dr Rajkowskiej i też nie mam zastrzeżeń. Zawsze dziecko przyjmie, podstawowe wyniki robią na miejscu, na skierowanie czy receptę nie trzeba czekać, tylko można uzgodnić telefonicznie z lekarzem i odebrać kiedy nam pasuje, co przy małym dziecku jest dla mnie ogromnym plusem.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: oleandra »

Ja dzis rownież dzwoniłam do przychodni na ul.Syreny i wlasnie dowiedziałam sie ze doktor Bedra jest tylko do zdrowych dzieci, czyli w przypadku szczepień czy bilansów.
O dr Sikorskiej nic nie słyszałam . Moze zastanowię sie nad dr Pawelczyk.
Ogólnie byłam zdecydowana do dr Gronowskiej ale jest tyle negatywnych opinii o tamtejszych pielęgniarkach, ze zrezygnowałam, chyba ze macie Panie inne zdanie.
Teraz jestem u byle jakiego rodzinnego i mam dość traktowania nas jak intruza wyłudzającego kasę i informacje o własnym i dzieci stanie zdrowia.
Podsumowując, Polecacie Panie dr Sikorska?
Dostałam info, ze w tej przychodni przyjmuje tez dr Gadek i nie wiem, która z Pan jest pediatrą?
Oczywiscie, moge zadzwonić do przychodni i konkretnie sie dowiedzieć, ale raczej nie dowiem sie do kogo najlepiej sie zapisać :)
Nadal nie mam pojęcia dokąd przepisać dziecko,a nie chciałabym zmieniać co chwile lekarza.
Kokoszka99
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2013, 6:20

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: Kokoszka99 »

W przychodni na ul. Syreny jest tak: lekarzem rodzinnym jest dr.Sikorska i tak trzeba się przepisać do tej Pani, a chodzimy do tego pediatry którego uważamy bądź który w tym czasie przyjmuje :) dr. Sikorska nie jest pediatrą, w jej przychodni przyjmuje kilka Pań z tej specjalizacji :) jako lekarza rodzinnego mogę z czystym sumieniem dr.Sikorską polecić :D Nie ma problemu z jakimkolwiek skierowaniem, badaniami czy nawet ludzką rozmową z pacjentem. Ja nigdy nie zostałam odesłana bez pomocy czy potrzebnej informacji zarówno od lekarzy przyjmujących w przychodni jak i Pań pielęgniarek :)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: sKaLpeL »

oleandra pisze:Ogólnie byłam zdecydowana do dr Gronowskiej ale jest tyle negatywnych opinii o tamtejszych pielęgniarkach, ze zrezygnowałam
Bardzo dobrze zrobiłaś, sam chodzę do dr Gronowskiej od urodzenia czyli bardzo bardzo wiele lat, w najbliższym czasie też mam zamiar się od niej przepisać bo jako osoba dorosła czas najwyższy zmienić lekarza
Co do pielęgniarek tam to siedzą tam zawsze jak za karę, miny skwaszone i wredne że po co tu Ci ludzie przychodzą, w dodatku jak zarejestrują daną liczbę numerków to później już nie chcą, i karzą samemu włazić do lekarza i prosić o zarejestrowanie (lekarz zawsze wyrażała zgodę)
Natomiast co do Pani doktor, to już od paru lat jest na emeryturze ale wciąż aktywna w zawodzie, ale myślę że czasy jej świetności już dawno minęły i lepiej rozejrzeć się za młodszą lekarką
Dodam jeszcze że w tej przychodni zawsze największe kolejki były do dr Gronowskiej i tak jest do dziś ostatnio jak byłem to czekałem z półtorej godziny bo było z 10 osób przede mną, a obok do dr Grzegorczyk i jeszcze jakiejś jednej prawie zero kolejek i ludzie od razu wchodzili do gabinetu
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Pediatra na NFZ

Post autor: oleandra »

Skalpel, dzieki za sensowne info.
Nie wyobrażam sobie siedzieć z chorym małym dzieckiem godzinę w poczekalni.
Tak mysle nad dr Sikorska, ale z zamiarem korzystania z wiedzy dr Bedry.
Szkoda ze na oś Centrum nie ma porządnego pediatry i rodzinnego. Bynajmniej nie słyszałam o takim.
Wszyscy potrafią tylko dawac zwolnienia i narzekać przy skierowaniach, a ja chciałabym Poprostu dobrego specjalistę, który bedzie dbał o moje dzieci i nie faszerował ich antybiotykami.
ODPOWIEDZ