Lekarz rodzinny

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
logika
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:49

Lekarz rodzinny

Post autor: logika »

Witam!
W związku z zaistniałą sytuacją i brakiem umów lekarzy rodzinnych z NFZ, mam zapytanie: czy w Ostrołęce w jakiejkolwiek przychodni rodzinnej zapisują nowych pacjentów?
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: mIcHaLos »

Umowy są już wszędzie podpisane
logika
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:49

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: logika »

dziękuję za błyskotliwą odp, szkoda,że nie na moje główne zapytanie
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: kormoran »

Spróbuj w przychodni "Rodzina" na Gorbatowa, tam jest kilku lekarzy rodzinnych i na pewno ktoś Cię przygarnie.
markpil

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: markpil »

poza tym trzeba ruszyć tyłek i samemu popytać
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: Qrpiana »

logika pisze:dziękuję za błyskotliwą odp, szkoda,że nie na moje główne zapytanie
Ale o co Ci chodzi? Już wszystkie przychodnie funkcjonują tak jak w zeszłym roku. A jeżeli chcesz mimo wszystko zmienić lekarza rodzinnego to przejdź się po przychodniach i popytaj. Zmiana rodzinnego to nie jest jakiś karkołomny czyn. Po prostu idziesz do innej przychodni i tam w rejestracji deklarujesz chęć leczenia się u nich. To wszystko co "musisz" zrobić.
logika
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:49

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: logika »

Qrpiana dzięki również za odp, Twojej uwadze nie umknie żaden post na forum, znasz się na wszystkim w tym mieście :ble: widać, że nie próbowałaś zmieniać lekarza rodzinnego i nie wiesz, co mówią w rejestracjach, więc ci powiem: "przykro nam, mamy za dużo pacjentów". Miłego dnia życzę
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: Qrpiana »

Nie znam się na wszystkim, a wypowiadam się tylko na te tematy, które >>znam<<
Co do zmiany lekarza -> przeszłam TO. Do nowego nie miałam problemu się zapisać, gorzej wyglądało pożegnanie ze starym, kiedy to chciałam zabrać ze sobą swoją kartę choroby. Lekarz nie chciał mi jej oddać, twierdząc że to jego dokumentacja (miał w sumie rację). Ale poszukałam, popytałam i ... całą swoją historię otrzymałam w oryginale, a nie epikryzę.
A jeszcze jedno - ja przepisując się do innego rodzinnego to wybrałam tego do którego chcę, a nie tam gdzie są "wolne" miejsca. Jeden lekarz rodzinny może mieć niecałe 2800 pacjentów. Ostrołęka jest dużym miastem więc się nie dziwię, że DOBRZY lekarze są oblegani.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: głęboka otchłań »

logika pisze: Twojej uwadze nie umknie żaden post na forum, znasz się na wszystkim w tym mieście :ble: widać, że nie próbowałaś zmieniać lekarza rodzinnego i nie wiesz, co mówią w rejestracjach
i po co ta "kąsliwa" dygresja wpleciona w zdanie.....ehhhh aby tylko "jadem sypnąć między wierszami"....
gg 33063013
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: malykazio »

Qrpiana pisze: Lekarz nie chciał mi jej oddać, twierdząc że to jego dokumentacja (miał w sumie rację).
Nie miał. Dokumentacja jest własnością pacjenta.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: Qrpiana »

Ooo to tego nie wiedziałam. Dzięki :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: balboa »

Dokumentacja jest własnością zoz i ten ma obowiązek jej przechowywania przez conajmniej 20 lat.
Pacjent ma pełne prawo do otrzymania płatnej kserokopii własnej dokumentacji. Jeśli jakiś zoz/lekarz robi problemy powinno się zwrócić do nich na piśmie(formularze dostępne w sieci) i czekać na pisemną odpowiedź. To powinno poskutkować.

Dodatkowa informacja: wyniki badań są dokumentacją medyczną i żaden lekarz, pielegniarka czy nawet dyrektor nie ma prawa nikomu odmówić czy ograniczać do dostępu do swoich wyników. Takie postępowanie jest łamaniem ustawowych praw pacjenta !

Posty i odsyłanie do biegania po wszystkich przychodniach, a np. ja też jestem ciekawy, czy ktoś wie o lekarzu rodzinnym który ma "wolne miejsca" ?
patyk83
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:40

Re: Lekarz rodzinny

Post autor: patyk83 »

Można poprosić o wykaz placówek (w których są wolne miejsca), mailowo MOW NFZ Delegaturę w Ostrołęce. Jak szukałam przychodni w maju, to komplet pacjentów był tylko w przychodni na u. Syreny. Oczywiście w pozostałych przychodniach nie chcieli przyjąć, bo "mają komplet pacjentów", co było bzdurą. Takie przypadki odmowy należy zgłaszać do nfz...
ODPOWIEDZ