Wrastający paznokieć u nogi

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
pawcik2016
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2021, 14:08

Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: pawcik2016 »

Witam serdecznie wszystkich obserwujących oraz zalogowanych forumowiczów Mojej Ostrołęki. Szukam chirurga do wrastajacego poznokcia w lewej nodze duży palec lewa strona jeżeli ktoś mógł by się przycznić pomocnie w odnalezieniu chirurga znającego się na rzeczy proszę o napisanie w odpowiedzi tematu. Dodam że mam stały problem z wrastającymi paznokciami i to jest stały gwóźdź programu. Z góry Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i uwagę. Pozdrawiam.
Leopold
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:23

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: Leopold »

Wystarczy chyba wizyta u podologa. W Ostrołęce jest kilka osób, które świadczy takie usługi. Wrastający paznokieć to dość powszechny problem, należy zmienić sposób obcinania paznokci. Należy ścinać je bardziej w prostej linii, czyli na bokach pozostawiać nieco dłuższe. Wtedy problem z wrastaniem ustąpi.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: Infom »

Spróbuj najpierw u podologa, bo wycięcie chirurgiczne nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty.
Chodzi o to ze trzeba trochę wyprostować paznokieć ku górze, na własną reke może nawet coś takiego zrobić podkładając pod paznokieć trochę waty czy np. zrobić malutką kulkę z papieru toaletowego i z czasem wraz z rośnięciem paznokcia powiększać.
Wtedy paznokciowi nadasz nowy tor wzrostu :)
Jak nie chcesz się bawić udaj się do podologa np. Sekret Piękna i na pewno Ci pomogą bez wycinania, a na podobnej zasadzie co ci opisywałem tlyko, że założą Ci klamry na paznokieć, żeby go wyprostować :)
pawcik2016
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2021, 14:08

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: pawcik2016 »

:? :? :? Sam nie wiem próbowałem go podnosić to bez większych rezultatów. Nadal się psuje i zalewa..
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: Infom »

potrzeba na pewnie więcej czasu, ale jak już podłoży się to powinno chociaż poczuć ulgę w tym ze paznokiec nie dotyka skóry i nie powinno już boleć, a to żeby w 100% się wygoiło potrzeba trochę czasu nie tak od razu spokojnie :) no ale jak nie pomaga to do podologa leć i nei bój się bo tam Ci nic nie będzie wycinał :)
EmiliaBarys
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2022, 21:17
Lokalizacja: tajne / poufne

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: EmiliaBarys »

pawcik2016 pisze:
> :? :? :? Sam nie wiem próbowałem go podnosić to bez większych
> rezultatów. Nadal się psuje i zalewa..
Nie zwlekaj udaj się z tym do lekarza!
pawelk93
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2018, 20:59

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: pawelk93 »

Przechodziłem przez to kilka lat temu, zwlekałem z tym o DUŻO za długo, bo próbowałem sam to jakoś ogarnąć podważając, płucząc w różnych specyfikach i w międzyczasie pogłębiając wiedzę o "specjalistach" od stóp". Ostatecznie sprawa została załatwiona na kasę chorych w ostrołęckim szpitalu, zabieg jak i zdjęcie szwów zostało w mojej ocenie przeprowadzone profesjonalnie jak żadna z usług, z których korzystałem w ostrołęckim szpitalu. Dolegliwość, o dziwo nie wystąpiła ponownie choć zdaję sobie sprawę, że tak się zdarza. W dzień, w którym byłem umówiony na zabieg była, mam wrażenie cała kolejka ludzi z tą samą dolegliwością lub podobną, była to trochę produkcja taśmowa, bo zabieg jest dość prosto. Nie kombinuj, leć do lekarza, niech daje skierowanie. Ból będzie na pewno w momencie puszczania znieczulenia, parę godzin po zabiegu, ale nie będzie taki żebyś go nie przetrwał z lekami przeciwbólowymi ;)
pawcik2016
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2021, 14:08

Re: Wrastający paznokieć u nogi

Post autor: pawcik2016 »

Dziękuję Wszystki i każdemu z osobna Pozdrawiam zaczynam działać z tym nieszczęsnym paznokciem...
ODPOWIEDZ