Strona 1 z 1

problem z zajsciem w ciążę

: 04 sty 2009, 13:10
autor: megi1
razem z mężem pragniemy mieć dziecko, staramy sie od roku. Bardzo proszę pomóżcie mi, piszcie gdzie najlepiej sie udać, do jakiego lekarza, od czego zacząć. Z góry dziękuję.

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 04 sty 2009, 18:53
autor: kamczatka
Może spróbuj u tego profesora z Białegostoku, co przyjeżdża co dwa tygodnie do Ostrołęki. Pomógł kilku moim znajomym, ale niestety nie pamiętam, jak on się nazywa.

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 04 sty 2009, 20:12
autor: megi1
Dzięki za odpowiedz. Znam tego profesora, byłam u niego parę razy, ale nie wydawał mi sie przekonujący, nie robił mi żadnych badan, przepisał mi mi tabletki , które w ogóle nie pomogły. przerwałam u niego wizyty. Teraz w ogóle nie radze sobie z tym problemem, nie wiem co robić. :(

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 04 sty 2009, 20:59
autor: oes
:D
Jeśli u Ciebie wszystko w porządku, to wyślij męża na badanie nasienia.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA DO BADANIA
Ze względu na to, że intensywne życie płciowe lub samogwałty (masturbacje) mogą prowadzić do okresowego obniżenia ilości dojrzałych plemników w nasieniu zaleca się wstrzemięźliwość płciową na 3-5 dni przed badaniem

OPIS BADANIA
Wytrysk nasienia uzyskuje się poprzez samogwałt (ręczne drażnienie zewnętrznych narządów płciowych, w wyniku którego dochodzi do wytrysku). Należy uprzednio starannie umyć prącie wodą z mydłem. Nasienie (ejakulat) do badania musi pochodzić z jednego wytrysku - (pierwszego !) po okresie 3-5 dniowej wstrzemięźliwości płciowej. Oddaje się go bezpośrednio przed badaniem do czystego, suchego i jałowego szklanego naczynia (otrzymanego z laboratorium, gdzie wykonywana jest analiza nasienia). Naczynie, przed uzyskaniem nasienia, powinno być ogrzane do temperatury ciała człowieka, tj. 36,6°C (np. w dłoniach). Ważne jest, aby do naczynia pobrać całą objętość nasienia i natychmiast dostarczyć do laboratorium. W sytuacjach wyjątkowych dopuszcza się możliwość uzyskania nasienia po odbyciu z partnerką stosunku płciowego przerywanego.
Badanie dla potwierdzenia nieprawidłowości nasienia jako przyczyny niepłodności powtarzane jest w odstępach 3-miesięcznych, bowiem okres dojrzewania plemników trwa około 3 miesięcy.

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 05 sty 2009, 13:34
autor: megi1
Dziękuję Wam serdecznie :)

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 06 sty 2009, 7:43
autor: bounty
Najważniejsze to wybrć dobrego lekarza, mi polecono dr Grzegorza Mrugacz z Białegostoku, Jestem bardzo zadowolona, że do niego trafiłam , ma świetne podejście do pacjentki, a przedewszystkim ma renomę jednego z najlepszych lekarzy w leczeniu niepłodności. Namiary Akademicka 26 085 744 77 00. Warto się tam udać.

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 06 sty 2009, 16:02
autor: megi1
"bounty" jeżeli możesz mi napisać, na jakie koszta mam sie przygotować, ile kosztuję wizyta u tego doktora. Będę Ci bardzo wdzięczna, i bardzo dziękuję ci za numer telefonu. Pozdrawiam.

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 07 sty 2009, 12:17
autor: _KanaR_
Białystok - Rynek Kościuszki
dr n. med. Jan Domitrz
świetny lekarz, wysoka kultura, świetna opieka także po porodzie

Re: problem z zajsciem w ciążę

: 08 sty 2009, 14:25
autor: bounty
wizyta u lekarza 70 zł usg 50zł
badanie nasienia 70zł
Hormony 30 zł oznaczenie jednego nie są to jakieś wygórowane ceny
Przeglądałam strony różnych klinik,
Myślę że warto spróbować