Czy mogę się starać o grupę inwalidzką?

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
maribro7
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2009, 11:43

Czy mogę się starać o grupę inwalidzką?

Post autor: maribro7 »

Posiadam dość sporą wadę wzroku: w każdym oku po -7 dioptri. Ostatnio dowiedziałem się, że mógłbym się starać o grupę inwalidzką, tylko ta osoba nie wiedziała konkretnie, od jakiej wady wzroku jest grupa przyznawana. Może ktoś z was wie jakie są przepisy orzekania o niepełnosprawności z taką wadą no i czy warto się postarać o grupę?
maribro7
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2009, 11:43

Re: Czy mogę się starać o grupę inwalidzką?

Post autor: maribro7 »

Byłem już wcześniej na tej stronie ale nic konkretnego nie znalazłem. Przez wyszukiwarkę też sporo szukałem i nic. Może są jakieś osoby które wiedzą czym się kierują lekarze przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności, czy mają jakieś wytyczne że np. od wady -8 dioptri należy się grupa itp.
Oczy Nocy
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:33

Re: Czy mogę się starać o grupę inwalidzką?

Post autor: Oczy Nocy »

Moja koleżanka ma grupę inwalidzką ze względu na dużą wadę wzroku (-6) Jednak nie wiem ktorą, ale chyba 2 grupa. Więc starać na pewno się warto.
misia
starszy kapral
Posty: 151
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:18

Re: Czy mogę się starać o grupę inwalidzką?

Post autor: misia »

Wątpię.Mam wadę -9 i do tego jaskrę i po wielkich tarapatach ledwo dostałam trzecią grupę trzy lata temu . Ale próbować warto . Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ