Zabieg usuwania stulejki

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Felicja
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:46

Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Felicja »

Witam czy mogł by mi ktoś przybliżyć kto miał przeprowadzany zabieg usuwania stulejki jak on wyglądał i jaki lekarz w Ostrołece jest dobry w tego typach zabiegach??
siglo
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2009, 21:39

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: siglo »

Obok pałacyku jest lekarz,przychodnia w prywatnym domu,tam się przejdź.pozdrawiam!
Felicja
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:46

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Felicja »

ok dzieki ale chciał bym ab ktoś mi przybliżył coś o tym zabiegu i chcial bym się dowiedzieć czy odrazu po zabiegu pacjent wraca do domu czy zostaje w szpitalu na kilka dni??
Awatar użytkownika
Incognitus
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 14 kwie 2006, 12:24

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Incognitus »

Zabieg robi się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu idziesz do domu. Polecam rumianek na okłady. Zresztą poszukaj w internecie. Jest kilka stron polskich o tym problemie.
Nikt nie odpowiedział na Twój post? Zrób literówkę, a zobaczysz ilu się odezwie.
Obrazek
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Pelikan »

siglo pisze:Obok pałacyku jest lekarz,przychodnia w prywatnym domu,tam się przejdź.pozdrawiam!
- nigdy w życiu! jeśli chcesz by Twój synek był w przyszłości zdrowym mężczyzną nie pozwól by "kroił" go dr.Tański. Do dziś żałuję, że nie zgłosiłam do odpowiednich władz tego co zrobił mojemu dziecku. W Ostrołęce jest tylko jeden dobry urolog - lek. W.Truszkowski, jest bardzo miły, spokojny i opanowany i wie jak pomóc małemu pacjentowi. Zabieg jest krótki, w znieczuleniu miejscowym, potem tylko okłady z rivanolu (rumianek może uczulać) i wietrzenie. U nas zagoiło się szybciutko. I jeszcze jedno, zabieg, jeśli jest konieczny trzeba przeprowadzić w jak najmłodszym wieku, maleństwo szybko zapomni o bólu. U starszego jest więcej cięcia, większa ranka, dziecko wstrzymuje siusianie, więc im szybciej tym lepiej.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: elfik »

a w jakim wieku można przeprowadzić zabieg? Mój synek ma 1,5 roku i wydaje mi się, że ma ten problem (mała dziurka, robi się balonik jak siusia itd..). Lekarz kazała czekać, bo do 2 - 3 r.ż. to normalne u chłopców, taka fizjologia.. Inna prywatnie (nie będę rzucała nazwiskami, choć nigdy nigdy nigdy więcej tam nie pójdę, bo to $$#%%&$%#%!) kazała ruszać i sama próbowała na siłę zsunąc napletek - wtedy nie miał roczku nawet - aż poleciała krew... Do tej pory Synek ma uraz (a mówią, że tak małe dziecko zapomina..) i nie pozwala się praktycznie dotknąć. Sama nie wiem co robić, mały nie płacze przy sisuianiu, nie gorączkuje, ale chyba coś jest nie tak.. Nie chcę robić NIC na własną rękę, bo się na tym nie znam i nie chcę zrobić krzywdy szkrabowi.. Jednak nie chcę czekać jak znajoma z 13 letnim chłopcem, któremu ostrołecki urolog (nie znam nazwiska) do tej pory mówił, że jest to normalne (dopóki nie znalazł się w CZD w w-wie, gdzie lekarze byli w szoku).. :shock: Jakaś rada? Czekać czy iść już do jakiegoś urologa?
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Pelikan »

podejrzewam że ta dr. sadystka to Pani Ż... :roll: mój drugi syn ma "zdrowego siusiaka" nie miał więc "przejsć" z tym związanych i też nie pozwala się tam dotknąć. Z tego co piszesz to Twój syn ma stulejkę i nie ma co czekać, w poprzednim poście pisałam o dr. Truszkowskim, jeśli nie chcesz to możesz spróbować w Warszawie w Instytucie Matki i Dziecka w poradni chirurgicznej, termin oczekiwania to ok 2-3 tyg. dostaniesz skierowanie i zabieg będzie zrobiony na oddziale. Nie czekaj - nie wierz naszym lekarzom, że taki stan jak opisujesz da się wyleczyć przy pomocy maści.
I wiek ma znaczenie, choćby ze względu na to, że starszy chłopiec będzie się bardziej wstydził, wyobrażasz sobie 10-11 latka któremu każą pokazywać siusiaka? oszczędź tego swojemu dziecku.
Życzę powodzenia
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Pelikan »

Dodam jeszcze, że mój synek zabieg miał przeprowadzony po pierwszych urodzinach. Synek siostry w wieku 1,5 roczku - on miał zabieg na oddziale IMiDz w Wa-wie.
tentyptakma
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:13

stulejka

Post autor: tentyptakma »

Witam!
Mam 16 lat i mam stulejkę. Czy ktoś z Was miał to schorzenie. Jak, gdzie (i ewentualnie ile kosztuje) leczenie ? Jak długo trzeba czekać na zabieg? Proszę o każde info. Z poważaniem TenTypTakMa
speed
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:51

Re: stulejka

Post autor: speed »

:oops: wstydliwa sprawa ale spokojnie Musisz pójść do lekarza rodzinnego aby ten dał ci skierowanie do urologa... U urologa dowiesz się reszty...Tak jak w przypadku każdej choroby...poczytaj na necie co i jak się z tym robi...w rachubę wchodzi raczej wyłącznie zabieg...ale mogę się mylić...Moja wiedza się ogranicza tylko do tego o czym ładnych parę lat temu mówili nam na wychowaniu do życia w rodzinie...
tentyptakma
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:13

Re: stulejka

Post autor: tentyptakma »

Ja czytałem o tym. Ale pytam dlatego bo nie wiem jak ma się ten problem w Ostrołęce. Czy jest jakiś specjalista godny polecenia. Aha i jeszcze jedno czy trzeba być z opiekunem u urologa. Którego urologa polecacie dla 16 latka ? Z góry dzięki za info. Dzięki speed za odpowiedź:)
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: Pelikan »

dr. Truszkowski, pracuje w ostrołęckim szpitalu i przyjmuje w przychodni. Byle nie dr. Tański - jest..powiedzmy, mało delikatny. Weź skierowanie od rodzinnego i umów się na wizytę. Dalej urolog już powie Ci co masz robić. Obawiam się tylko, że jeśli nie masz 18 lat będą potrzebni rodzice, żeby wyrazić zgodę.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: elfik »

podepnę się: czy u nas jest chirurg dziecięcy? Jeśli nie, to może ktoś poleci jakiegoś dobrego i miłego (czyt. z dobrym podejściem do dzieci) chirurga dziecięcego do 150km od O-ki, który przyjmuje w szpitalu? Sprawa dotyczy "męskich spraw", tak jak w temacie :)
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: robertdeniro »

Ja polecam naszych ostrołęckich urologów: pana Jarząbka i Konowalskiego. Dr Jarząbek to doświadczony lekarz, zaś dr Konowalski to młody, ale dobry lekarz.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: elfik »

tak, tylko my mamy skierowanie do chirurga dziecięcego, a nie do urologa :)
I mimo wszystko wolałabym, aby lekarz miał specjalizację dziecięcą :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: shelly »

elfik pisze:tak, tylko my mamy skierowanie do chirurga dziecięcego, a nie do urologa :)
I mimo wszystko wolałabym, aby lekarz miał specjalizację dziecięcą :)
to chyba zostaje Wam Ciechanów, W-wa i Olsztyn... nasz mały złamał rękę jak byliśmy w Olsztynie, tam byliśmy na SOR i tam też jeździmy na kontrole do chirurga dziecięcego, który zresztą nam powiedział, że jak u nas nie ma takiego lekarza w szpitalu to on odradza jeżdżenia do chirurga dla dorosłych, bo to nie to samo
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: elfik »

shelly pisze:
elfik pisze:tak, tylko my mamy skierowanie do chirurga dziecięcego, a nie do urologa :)
I mimo wszystko wolałabym, aby lekarz miał specjalizację dziecięcą :)
to chyba zostaje Wam Ciechanów, W-wa i Olsztyn... nasz mały złamał rękę jak byliśmy w Olsztynie, tam byliśmy na SOR i tam też jeździmy na kontrole do chirurga dziecięcego, który zresztą nam powiedział, że jak u nas nie ma takiego lekarza w szpitalu to on odradza jeżdżenia do chirurga dla dorosłych, bo to nie to samo
no właśnie dlatego wolałabym chirurga ze specjalizacją typowo dziecięcą :) tak właśnie czytam na necie i chyba zdecydujemy sie na Dziekanów Leśny lub Białystok.... Chyba :)
krzysiek1978
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2013, 0:48

Re: Zabieg usuwania stulejki

Post autor: krzysiek1978 »

a ja radziłemby w Ostrołęce cos takiego nie leczyć, lepiej do większego miasta się podać do WWa
ODPOWIEDZ