Ginekolog - antykoncepcja

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
jaaa17
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:25

Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: jaaa17 »

Witam. Szukam dobrego ginekologa, który przyjmuje na kasę chorych. Chcę się poradzić w sprawie stosowania środków antykoncepcyjnych i potrzebuję fachowej porady. Z góry dziękuję za wszystkie podane numery i adresy. :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: Qrzysio »

Doktor Buciński przepisuje. Ma najlepszą opinię w mieście. Przyjmuje chyba na Hallera, koło Kissu, ale nie jestem pewien.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: steward »

Każdy ginekolog dobrze ci dobierze te leki. To nie jest większa filozofia i zapewniam Cię, że każdy ginekolog to potrafi. Nie wszyscy chcą przepisać tabletki jeśli masz przeciwwskazania w wywiadzie (co jest logiczne i to nie jest kwestia bo "zły" lekarz nie przepisał) lub jeśli masz 12 lat i ogromne potrzeby :?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: Qrzysio »

Nieprawda. Niektórzy ginekolodzy nie chcą przepisywać z powodu swoich przekonań i trudno z tym dyskutować.
Misiacha
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:52

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: Misiacha »

Na pewno nie polecam p. Seroczyńskiej-Góral z Feminy.
Niechętna antykoncepcji w ogóle. Poza tym niesympatyczna, mrukliwa i wiecznie sie spieszy, bada byle jak aby zbyć.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: steward »

Qrzysio - bzdury opowiadasz, ginekologia to nauka a farmakologiczne środki antykoncepcji są ogólnie przyjęte jako bezpieczne, zdrowe (mają skutki uboczne jak każde leki) i powszechne. Bzdurą jest dla mnie tekst kogoś, kto wychodzi od ginekologa i twierdzi, że nie dostał tabletek bo lekarz ma inne przekonania... Najwidoczniej miał ku temu przeciwwskazania, to nie lekarz jest strażnikiem moralności. Może rozmawiać o alternatywnych sposobach antykoncepcji ale jeśli nie ma przeciwwskazań to musi wypisać receptę i tyle.
jaaa17
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:25

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: jaaa17 »

Hm, no właśnie kiedyś miałam do czynienia z ginekologiem, który nie chciał mi przepisać tabletek. Tłumaczył mi, że jest wierzącym katolikiem i żyje według nauk Kościoła i mi nie przepisze pigułek. Ale z tego co się zorientowałam to w Ostrołęce nie ma chyba takich ginekologów. Dzięki za odpowiedzi. :D
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: steward »

A tak już z czystej ciekawości, podaj nazwisko tego lekarza i miejsce w którym go odwiedziłaś... Czy to był jakiś szarlatan czy faktycznie lekarz po specjalizacji :?: Czy to było w mieście czy na jakiejś dalekiej prowincjonalnej wsi :?:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: Qrzysio »

steward wiem, że trudno w to uwierzyć, ale naprawdę są takie przypadki.
sasanka1
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 21 cze 2009, 21:13

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: sasanka1 »

Ginekolog ktory przepisuje tabletki antykoncepcyjne powinien najpierw zrobic badanie poziomu hormonow a pozniej dobrac tabletki pacjentce tak aby byly dla niej odpowiednie

polecam Bucinskiego - przyjmuje na Hallera w tym samym budynku co poczta tylko przy koncu
agathe17
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:56

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: agathe17 »

1. Orientuje się ktoś kiedy przyjmuje ten dr Buciński i ile bierze za wizytę?

2. Czy są w Ostr. inni ginekolodzy warci polecenia? Chodzi mi o lekarza, który nie robi wszystkiego byle na odwal tylko dokładnie zbada, wytłumaczy, odpowie na pytania itp.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: Qrzysio »

1. Chyba 70zł. Ale przyjmuje też na NFZ.
Ostrołęka, ul. Hallera 13, tel. (29) 760-26-28

2. Dr Piątek - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Ostrołęce
agathe17
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:56

Re: Ginekolog - antykoncepcja

Post autor: agathe17 »

Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ