wypadanie włosów !!!!

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
ona11
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2011, 12:26

wypadanie włosów !!!!

Post autor: ona11 »

Od pewnego czasu wypadają mi włosy dość dużo ,
co mam zrobić ? zaczełam używać odzywki ,ale jak narazie nie pomaga ,
jestem w wieku dojrzewania czy moze to być tym spowodowane ?
farbowałam włosy szamponetką ? moze to jest przyczyna wypadania włosów ?
czy mogą mi wypać wszystkie włosy ?
pomocy !!
co mam zrobic ?
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: tankian »

Najlepiej idz do lekarza rodzinnego, niech zleci Ci badania - morfologie. Przyczyn moze byc wiele, moze poprostu brak Ci witamin, a moze to sa objawy anemiczne.
W aptece jest wiele suplementow diety na wypadanie wlosow.
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: Zoja »

Spokojnie wszystkie włosy na pewno Ci nie wypadną - mówię Ci to jako dyplomowana fryzjerka. Czas jednak zacząć działać. Trzeba ustalić przyczynę chociaż nie ukrywam nie jest to łatwa sprawa, bo podłoży wypadania włosów jest naprawdę wiele. Zacznij od badań krwi, może faktycznie brakuje w Twojej diecie jakiś podstawowych składników odżywczych lub witamin (np. zbyt mały poziom żelaza w surowicy krwi). Jesteś w okresie dojrzewania więc mogą mieć na to wpływ szalejące hormony w Twoim organizmie. Użyta przez Ciebie szamponetka tego nie spowodowała - nie po tej stronie leży problem, ale teraz lepiej nie farbuj włosów, bo możesz je jeszcze osłabić. Odżywki do włosów po myciu TAK, ale tylko te spłukiwane - nie obciążaj włosów dodatkowo jak i tak są już w słabej kondycji. Polecam Ci szampon VICHY DERCOS WZMACNIAJĄCY z Aminexilem i witaminami PP,B5,B6. Szampon jest do kupienia w każdej aptece - nie jest tani, bo kosztuje ponad 40 zł więc polecam zakupić na allegro (bardziej się opłaca) Pomaga! (przetestowałam osobiście), efekt widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Ostatnio sama przechodziłam trudny etap z wypadaniem włosów (po ciąży) więc wiem, że nie jest Ci lekko - szczególnie jeżeli mam się długie włosy tak jak ja i widzi się jak podczas mycia głowy "połowa" zostaje w wannie... Polecam jednak nie załamywać rąk i nie ścinać włosów na krótko, bo to i tak na pewno im nie pomoże jeżeli przyczyn leży po innej stronie (a tu trzeba to wyjaśnić). GŁOWA DO GÓRY !
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: smerfetka26 »

Ja polecam szampon Seboradin. Dostępny w aptece. Cena ok. 20 zł. Po 2 tyg. stosowania włosy przestały mi wypadać.Pozdrawiam.
Fajrant
starszy szeregowy
Posty: 92
Rejestracja: 29 maja 2010, 18:38

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: Fajrant »

Ja zaczęłam brać MAGNEZ, biorę go od 4 miesięcy. Są już efekty. Włosy mniej lecą i SA mocniejsze
ona11
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2011, 12:26

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: ona11 »

Mam pytanie :
czy jak zacznę używać tego szamponu : VICHY DERCOS WZMACNIAJĄCY , to jak nim umyje włosy to myć jeszcze odżywką czy nie ?
proszę o pomoc !
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: Zoja »

To zależy, ja osobiście używam odżywki. Mam długie włosy więc podczas rozczesywania kiedy są jeszcze mokre lubią się czasami plątać. Odżywka zdecydowanie bardziej ułatwia ich ułożenie. Jeżeli Ty nie masz takiego problemu z włosami to możesz jej nie używać jeżeli nie chcesz lub nie musisz.
doktor
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:30

Re: wypadanie włosów !!!!

Post autor: doktor »

Często pierwszym objawem chorób tarczycy u młodych kobiet jest właśnie wypadanie włosów, nie zaszkodzi sprawdzenie poziomu TSH. W przypdaku niedoczynności tarczycy oprócz wypadania włosów może towarzyczyć uczucie ciągłego zimna, osłabienia, męczliwości, przybierania na wadze przy braku zmiany diety, suchość skóry, nieregularne miesiączki - jeśli któreś z tych objawów zauważyłaś idź do lekarza bo będzie konieczne leczenie.
ODPOWIEDZ