Badania w ciąży...

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
mirabel
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 12:53

Badania w ciąży...

Post autor: mirabel »

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć gdzie w Ostrołęce można zrobić podstawowe badania w ciąży czyli grupę krwi, badanie moczu, Wr, morfologię itd.? Czy wszystkie te badania muszę robić prywatnie i płacić za nie czy jest możliwe to na nfz?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Badania w ciąży...

Post autor: elfik »

Jeżeli chodzisz do lekarza na NFZ to powinien skierować Cię na bezpłatne badania - ja tak właśnie miałam. Twój lekarz nie informował Cię o tym?
Chodziłam do dra Bucińskiego i na wszystkie obowiązkowe badania (morfologia, mocz, WR, grupa krwi) byłam kierowana w ramach ubezpieczenia (o ile pamiętam to chodziłam na Kościuszki). Resztę badań: np. na toksoplazmozę robiłam już we własnym zakresie.
mirabel
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 12:53

Re: Badania w ciąży...

Post autor: mirabel »

Ooo, ja właśnie chodzę do dr Bucińskiego ale byłam dwa razy prywatnie, dopiero na trzecią jestem zapisana na nfz jednak nie dostałam skierowania na te badania tylko dostałam karteczkę jakie badania muszę zrobić i mam na to miesiąc. Żadnego skierowania nie mam wiec przypuszczam ze muszę to zrobić prywatnie, jednak bym wolała nie płacić jeśli jest taka możliwość. W takim razie chyba powinnam iść do dr i poprosić o skierowanie...
ABS
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2011, 14:12

Re: Badania w ciąży...

Post autor: ABS »

Byłam u Bucińskiego na 3 wizytach do 4 miesiąca i nie dostałam żadnego skierowania ani nawet karteczki jakie badania mam zrobić... Podstawowe takie jak morfologia, mocz, cukier robiłam i dr rodzinnej...
ODPOWIEDZ