Nadżerka

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
katrin__87
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:30

Nadżerka

Post autor: katrin__87 »

witam
interesuje mnie zabieg wymrażania nadżerki
co prawda cytologie miałam robioną rok temu i w tym czasie powiłam dzieciątko, ale wiem że ją mam i chciałabym ją usunąć
gocha26
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2006, 19:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nadżerka

Post autor: gocha26 »

wymrażanie do dr Mroza 300zł
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Nadżerka

Post autor: elfik »

Najpierw idź sprawdź czy ją rzeczywiście masz (podczas zwykłego badania ginekologicznego lekarz sprawdzi)... mi po ciąży zniknęła :) Też miałam iść na wymrażanie, ale już nie muszę.
Pozdrawiam serdecznie
doktor
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:30

Re: Nadżerka

Post autor: doktor »

Nadżerka jest głównie spowodowana zakażeniem HPV (niektóre typy są czynnikami ryzyka raka szyjki macicy). Nabłonek błony śluzowej szyjki macicyw tym i nadżerki się złuszcza i jest wydalany na zewnątrz a razem z tymi komórkami wirus. Przy wymrożeniu dochodzi do wytworzenia blizny i przykryciu nią obszaru zakażenia (jeśli położone głębiej zakażone komórki nie zostaną zniszczone, to nie mogą być ewakuowane). Zdarza się czasem że wykonywane cytologie nie wykażą stanów przed nowotworowych- bo zmienione komórki się nie złuszczają, ale proces nowotworzenia się toczy. Moim zdaniem lepiej jest nie wymrażać nadżerek a kontrolować je cytologią.
ODPOWIEDZ